Majk Spirit hovorí o normalizácii lásky: Obeťami pandémie sú diskusia či slušnosť

Majka Spirita nemusíte mať všetci v láske, ale či už sa to niekomu páči alebo nie, keď niečo vydá, napíše alebo povie, hovorí sa o tom a jeho hlas rezonuje. Aktuálne sa člen legendárnej skupiny H16 vyjadril k aktuálnej situácii vo svete, k tomu, čo sme v tejto pandémii stratili a zároveň píše o tom, že každý extrém celej situácii škodí. Poďme sa pozrieť na jeho najnovšie slová z Instagramu.

„Normalizujme lásku,“ napísal Majk v úvode svojho prehovoru na Instagrame, pričom samotná táto veta je nesmierne silná. Nachádzame sa totiž v dobe, kedy hrajú prím zlosť, zášť, sklamanie, smútok. Ale akoby sme zabúdali na to, že náš čas na tejto planéte je obmedzený, a že je len na nás, či ho strávime šťastím alebo smútkom. „Nie je nevyhnutné hovoriť vždy pravdu. Slušnosť je niekedy viac. – tento citát majstra Lasicu so mnou rezonuje posledné týždne. Zobral som si ho k srdcu. Myslím, že my všetci by sme mali,“ pokračoval člen legendárnej rapovej skupiny H16.

Mark Spirit patrí medzi interpretov, ktorí sa v uplynulých mesiacoch často vyjadrujú k pandemickej situácii, k zákazom či niektorým nelogickým krokom. Občas ho fan base pochváli, inokedy skritizuje. Právo na názor však máme všetci. „Viete, kto bol prvou obeťou pandémie? Diskusia. A hneď za ňou išla tolerancia. Zabudli sme normálne v kľude debatovať. Zabudlie sme, že práve diskusiou sa dostávame bližšie k pravde. Lenže na diskusiu je potrebná slušnosť. Slušnosť je niekedy viac,…“ Reakcie ľudí na seba nenechali dlho čakať, pod príspevkom sa strhla zaujímavá debata, ktorú, ak máte čas, odporúčame si prečítať.

„Toto delenie sa na dve extrémne skupiny, jedna horšia ako druhá, nám v súčasnej situácii vôbec neprospieva. Na jednej strane stoja ľudia, ktorí všade vidia sprisahanie. Na druhej strane ľudia, čo zmietnu zo stola akúkoľvek alternatívnu perspektívu slovami – to je len konšpirácia,“ ono nemusíte s Majkom Spiritom úplne súhlasiť, ale objektívne treba napísať, že to, čo píše má hlavu aj pätu. Každý extrém škodí, ale nájsť zlatú strednú cestu je ťažšie ako kedykoľvek predtým.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Yzo, Luca, Saul, Blako a Nik: „NFS" - feat, ktorý ťa pohltí (VIDEO)

„Antivaxeri proti Antihoaxerom. Obe skupiny zabudli na slušnosť, a zdá sa mi, že ani o pravdu tu už moc nejde. Hádajú sa kolegovia, vadia sa o tom kamaráti, rozpolťuje to dokonca rodiny. Zloba a nevraživosť, ktorá týmto vzniká je nebezpečnejšia ako všetky vírusy dokopy. Potrebujeme trochu vychillovať. Potrebujeme slušne diskutovať, normalizujme lásku,“ zakončil Majk Spirit. Názor si samozrejme urobte sami, ale minimálne je faktom to, že treba trošku vychillovať a potom veľa vecí získa novú perspektívu. Rozhovory a rozhodnutia pod stresom a tlakom sú totiž čiastočne dopredu odsúdené na neúspech.

Nech už je Majk akýkoľvek, treba mu nechať jedno, že odkedy pôsobí verejne a vydal svoj album NOVÝ ČLOVEK, nemá problém sa vyjadrovať k problematikám, ktoré sú polarizujúce, i keď riskuje, že príde o časť svojich priaznivcov. Samozrejme, množstvo ľudí s ním často nesúhlasí, ale o tom je presne diskusia. My môžeme nesúhlasiť s vami, ale musíme si to vedieť slušne a na úrovni vysvetliť, vydebatovať prečo to, prečo tamto, nech sú karty na stole. Buďme k sebe slušní a počúvajme sa, pretože neraz to vyzerá, že ľudia sa medzi sebou nepočúvajú a iba si vzájomne odpovedajú. A to je na škodu. Nuž a Majk Spirit, razí stále cestu uvedomelosti, i keď neraz mu bolo vyčítané, že skĺzol do komercie. Základný chodník, s ktorým do rapu prišiel ale stále neopustil.

Foto: Majk Spirit, profil na Instagrame

Odporúčame