Kto je to Carlos „ocelote“ Rodriguez Santiago? Manažér, hecovač, zabávač a vlastník uznávanej značky G2

Carlos ocelote Rodriguez Santiago

Carlos „ocelote“ Rodriguez Santiago je hráč, manažér aj zabávač (Zdroj: Instagram/oceloteworld)

#Najlepšie poznajú meno Carlos „ocelote“ Rodriguez Santiago hráči League of Legends. Ide o zakladateľa jednej z najúspešnejších ešportových organizácií na svete, ktorý je zároveň bývalým profesionálnym hráčom League of Legends či World of Warcraft. Fanúšikovia ho však milujú aj ako neprekonateľného zabávača. Poďme sa pozrieť, kde sa začala cesta tohto španielskeho matadora a kam ho zatiaľ doviedla.

Carlosove začiatky v ešporte

Carlos sa začal v rámci online hier MMORPG profesionálne venovať najskôr World of Warcraft, kde sa ako spoluzakladateľ a kapitán tímu Get WLD´ed zaoberal prípravou guildových spoluhráčov na zápasy proti iným tímom. Ako hráč sa so svojím tímom prebojoval až na Blizzcon 2009, kde sa dostal do finále 3v3. Hranie a zároveň koučovanie, ktorému sa venoval tri roky, mu dali potrebnú prípravu pre ďalšiu kariéru.

https://www.instagram.com/p/Cb4zVeEIz0v/

Štart novej éry a jedno priveľké sústo

Keď v roku 2009 prišlo oznámenie o spustení beta verzie hry League of Legends, okamžite presedlal z WOW-ka ku hre, ktorá sa neskôr stala jednou z najväčších v ešporte. Prakticky od začiatku, s výnimkou krátkej prestávky, keď dokončil školu, sa venoval LOL-ku na profesionálnej úrovni.


Samuel sa snaží o spopularizovanie ešportu: V Košiciach založil projekt 21Games, organizujú sa tu turnaje aj prednášky


V roku 2010 vstúpil do organizácie SK Gaming, ktorá v tom istom roku založila svoju vlastnú divíziu League of Legends. Ako midlaner pôsobil v tejto nemeckej organizácii do decembra 2013, no podieľal sa aj na príprave tímu ako jeho kapitán a manažér. Po rokoch strávených v SK Gaming však bolo načase ísť svojou vlastnou cestou.

Rok 2014 znamenal prelom, keď sa začala písať kapitola s názvom Gamers2. Carlos ho založil, manažoval a naďalej hral v tíme ako „profík“. Ale sedieť na viacerých stoličkách naraz, to už bolo priveľké sústo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Radek Roušal? Vytetovaný Hitler ho dostal do veľkých problémov, patrí medzi našu špičku bojových športov

https://www.instagram.com/p/CcMO-rbow84/

Koniec hráča, zrod manažéra

Po niekoľkých rokoch v role profesionálneho ešport hráča, a neraz aj manažéra, nastal čas venovať sa plnohodnotne len jednej veci. V októbri 2015 prešla organizácia Gamers2 rebrandom na aktuálnu, teraz už svetovo známu a uznávanú značku G2. Ako sa ukázalo, jeho dlhoročné skúsenosti sa dali veľmi dobre využiť aj v biznis sfére.

Vďaka mentalite vodcu, ale zároveň aj zabávača dnes vedie organizáciu, ktorá aktuálne pokrýva hry ako Apex, League of Legends, CS:GO, Ranbow Six Siege, Valorant, Rocket League, Fortnite, SIM Racing alebo HALO Infinite. Podľa jeho vlastných slov sú základom G2 tri veci – ambicióznosť, zábava a empatia. A tie vyžaduje od každého na 100 percent.

Prečo sa zo značky G2 stal fenomén?

Odpoveď je jednoduchá. Jej vlastník je Carlos „ocelote“ Rodriguez Santiago. Tí čo sledujú dianie na ešportovej scéne a poznajú aspoň jednu z hier, ktorá má čo dočinenia s organizáciou G2, určite narazili na vyjadrenia, hecovanie, podpichovanie či memečka, ktoré boli buď z dielne zakladateľa G2, alebo niesli jeho podobu.

Stačí si pozrieť Carlosov účet či oficiálny účet G2 na Twitteri. Kombinácia silnej osobnosti, úprimnosti a silná viera v to, čo robí, sa odzrkadľujú v dnešnej podobe G2, na jej zamestnancoch aj fanúšikoch. Dopĺňajú to, samozrejme, aj samotné úspechy. Dovedna dosiahli hráči G2 na stupne víťazov vo všetkých ešport hrách, ktoré kedy organizácia zastrešovala, viac ako 160-krát.

Kde všade sa Carlos „ocelore“ Rodriguez Santiago dostane, koľko trofejí získa jeho organizácia a v koľkých ešportoch ešte zanechá svoj odkaz, nikto nevie. Zostáva nám už len sledovať jeho cestu a tešiť sa, že sú tu ľudia ako on, ktorí zlepšujú ešportovú scénu. Alebo nám minimálne prinášajú zdroj zábavy.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame