Kto kraľuje slovenským YouTube trendom? Áno, je to Sima

Cieľom tohto článku je pozrieť sa na to, kto je kráľom slovenských trendov na video platforme YouTube. Keď sme sa púšťali do spracovania tohto námetu, zamýšľali sme sa nad tým, kto by to mohol byť. Vzhľadom na to, ako slovenský internet, predovšetkým jeho video časť funguje, mysleli sme si, že na prvom mieste bude buď nejaký rapper alebo YouTuber. Mali sme pravdu, teda nie tak úplne. Pretože prvenstvo patrí Sime, rapperke a nie rapperovi. 

Umelkyňa, ktorá je obľúbená predovšetkým medzi dámskym publikom je na prvom mieste slovenských YouTube trendov, keď jej track Slobodná, ku ktorému je vytvorený aj videoklip, videlo za 5 dní takmer osemsto tisíc ľudí. A očakáva sa, že táto skladba čoskoro pokorí milión a potom bude rásť aj naďalej. Ono, Simu ortodoxní priaznivci slovenského či českého rapu do tohto žánru ani nerátajú, ale faktom je, že to je rapperka, ktorú, aj keď nemáte v láske, tak musíte nejak-tak akceptovať, pretože súčasťou slovenského šoubiznisu rozhodne je.

A zo samotnej skladby cítiť o čom presne bude. Kto Simu počúva pravidelne, tak pravdepodobne potvrdí, že tématika, v ktorej je mužské pokolenie dávané do negatívnej, respektíve súperiacej polohy, je v jej tvorbe pomerne častá. Ale funguje to, pretože štatistika nešťastných lások v našej krajine nepustí a jednoducho vždy sa nájdu ľudia, ktorí si budú rozchodmi, rozvodmi či inými sklamaniami v ľúbostnom živote prechádzať. A aby sme boli fér, niektoré riadky v tomto tracku sú naozaj trefné. Potom prišla otázka, keď je Sima prvá, kto bude na druhom mieste? Vy, čo máte v tomto ohľade prehľad, tak pravdepodobne viete správnu odpoveď.

Áno, aj na druhom mieste je Sima. Jej pieseň Lovesong vyšla približne pred týždňom a už ju stihlo vidieť viac ako 1,2 milióna ľudí. V oboch trackoch sa o produkciu postarala dvojica Gajlo a H0wdy. Nemusíte mať Simu radi, ale táto rapperka láka a momentálne patrí v našej krajine medzi najsledovanejších hudobných umelcov. Ak ju evidujete predovšetkým zo spoluprác z rappermi, tak si stačí spomenúť na jej featy s Kalim, ktoré vyslovene trhali čísla sledovanosti. Je svojská, je priama, a v jej tvorbe je jasná definícia nepriateľa – to sú piliere, ktoré lemujú jej skladby a možno aj to prispieva k jej veľkej popularite.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tyor z Kali Records prináša energickú novinku z New Yorku (VIDEO)

Pre úplnosť dodajme, že na treťom mieste sa nachádza skladba Fajn, ktorá je z Egovho albumu Egotron a objavujú sa na nej Ego a Momo. Track dostal nedávno videoklip a ľudia naň reagujú veľmi pozitívne. V TOP trendoch na slovenskom YouTube nájdete napríklad aj dvojicu Kali – Čis T či dokonca kombináciu Desmod a Majself. Ak máte chvíľu času, určite si to pozrite, nájdete rôzne zaujímavé veci.

Debata o tom, či Simu rátať do slovenskej rap game alebo nie je chvíľami nekonečná a aj keby sme to rozoberali do absolútnych detailov, tak pravdepodobne neprídete k jednoznačnej odpovedi. Niekto ju tam radí, niekto nie, faktom je, že je veľmi aktívna, čo sa jej tvorby týka a veľmi sledovaná. V konečnom dôsledku je to vždy o tom, že kto chce si ju pustí a kto nie, tak bude počúvať inú hudbu.

Foto: Daniela Vojtasová, Sima, profil na Instagrame

Odporúčame