Kto je Wolfiez? Ešte nemá ani osemnásť a za hranie Fortnite už zarába státisíce

Kto je Wolfiez?

Kto je Wolfiez? Za hranie Fortnite zarába státisíce (Zdroj: gamepedia.com)

#Hru Fortnite určite poznáš. Známa Battle Royal senzácia je neustále „in“ a podľahol jej aj sedemnásťročný Brit Jaden Ashman, ktorý si hovorí Wolfiez. Aj keď jeho kariéra začala len v roku 2019, jeho majetok už presiahol milión dolárov. Vo Fortnite hráva rád aj za duá, teda v tímoch, ktoré súperia proti sebe.

Vizitka

Prezývka: Wolfiez
Vlastné meno: Jaden Ashman
Dátum narodenia: 11. december 2003, Veľká Británia (17 rokov)
Hry: Fortnite
Pôsobnosť: 2019 – súčasnosť
Tím: Excel Esports (máj 2020 – súčasnosť)
Počet výherných turnajov: 2

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wolfiez (@wolfiezgg)

Excelentný začiatok

Jadenova cesta za profesionálnym hraním začína v júli 2019, keď podpísal kontrakt so svojím prvým tímom Lazarus. Jedenásť dní na to sa konal Svetový pohár vo Fortnite a Jaden sa ho zúčastnil práve v kategórii duá. Aj napriek tomu, že skončil na druhom mieste, odniesol si závratnú sumu 1 125 000 dolárov (viac ako 933-tisíc eur).


Kto je Tomáš Šťastný? Tento Čech zarába slušnú kopu peňazí


Skús si predstaviť, že sa ti v pätnástich rokoch podarí získať viac ako jeden milión dolárov za hranie videohry. Jadenovi sa vďaka tomu otvorili dvere do sveta zábavy, ktorá odrazu prerástla v zaujímavé zamestnanie.

Zmena tímu

Wolfiez svojím druhým miestom v duách nabral obrovskú popularitu. V novembri 2019 stihol vyhrať svoj prvý turnaj. Išlo o týždenný turnaj, a to hneď v prvej sezóne po reštarte známej videohry. Za prvé miesto si však odniesol len 7 tisíc dolárov.

Zlom v jeho kariére prišiel koncom roka, keď sa po prvý krát na veľkom turnaji neumiestnil v top 3. V decembrovom turnaji Winter Royale 2019 Europe obsadil štvrté miesto a bol to zároveň posledný turnaj, ktorý za Lazarus odohral. V máji, po päťmesačnej pauze, prestupuje do tímu Excel Esports.

Tŕnistý rok 2020

Pandémia bola na vzostupe a turnaje sa začínali rušiť alebo presúvať. Jaden však v máji stihol absolvovať dva online turnaje, konkrétne klasifikáciu FNCS Invitational a jeho Grand Finals. V oboch prípadoch skončil na striebornej priečke a získal 130 tisíc dolárov, čo je počas týchto časov veľmi slušné.


Kto je dupreeh? Tento Dán je najužitočnejším hráčom populárneho a nestarnúceho CS:GO


V októbri vyhral ďalší týždenný turnaj s pár tisícovou prémiou. Šok ale prišiel v novembri, keď sa len tak-tak kvalifikoval do finále európskeho FNCS Grand Finals. Tam zaujal až šieste miesto a odvtedy sa nezúčastnil žiadneho turnaja. Je pravdepodobné, že znova po neúspechu rozmýšľa nad zmenou tímu? Na to si budeme musieť počkať.

Sleduj, ako hrať profesionálne

Fanúšikom sociálnych sietí dávam do pozornosti Jadenov Instagram, kam často prispieva nielen fotkami alebo aj videami z hrania. Ak však chceš vidieť viac, určite zavítaj na jeho YouTube, kde nájdeš najmä highlights jeho hier. Často svojim sledovateľom ponúka možnosť online prenosu cez Twitch, na ktorom sa blíži už k trištvrte miliónu odoberateľov.

Zdroj: hashtag.sk, esportsearnings.com
Odporúčame