Kto je GuardiaN? Pozri sa, ako sa vo svete uchytil náš najúspešnejší gamer

Hráč GuardiaN

GuardiaN je náš najúspešnejší Slovák (Zdroj: estnn.com)

#Či už si herný fanúšik alebo nie, určite si aspoň začul niekoho rozprávať o hre Counter-Strike. Jej multiplayerová platforma s podtitulom Global Offensive je aktuálne jednou z najpopulárnejších FPS hier na svete. Kto by bol povedal, že v svete profesionálnych gamerov sa nájde Slovák, ktorý dokázal dobyť rôzne turnaje a stať sa svetovo známym borcom.

Vizitka

Prezývka: GuardiaN
Vlastné meno: Ladislav Kovács
Dátum narodenia: 9. júl 1991, Komárno (29 rokov)
Hry: CS:GO
Pôsobnosť: 2012 – súčasnosť
Tím: Natus Vincere (2019 – súčasnosť)
Počet výherných turnajov: 35

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ladislav Kovacs (@rguardiancs),

Ťažké začiatky

Žiadny gamer nemá vyšliapanú cestičku k sláve. Ladislav začal písať svoju profi kariéru v roku 2012, teda ak sa dá 900 eurový zárobok počítať ako kariéra. Počas prvých dvoch rokov vystriedal až 5 tímov a hľadal svoje miesto vo svete.


Poznáme 20 najlepších hráčov Counter-Striku na svete: Medzi elitou nechýba ani Slovák Ladislav GuardiaN Kovács


Počas týchto začiatkov bolo jeho najväčším úspechom druhé miesto v turnaji RaidCall EMS One Summer 2013, za ktoré vyhral 1 400 eur. Týmto úspechom však jeho kariéra ešte len začala.

Úspešné obdobie s Natus Vincere s FaZe Clan

Keď sa v roku 2013 konečne usadil v tíme Natus Vincere, čakala ho dlhá šnúra víťazstiev. Dokonca v 2017 vyhral dosiaľ svoj najprestížnejší turnaj ELEAGUE CS:GO Premier a zarobil jednorazových 100-tisíc. Koncom roka však aj tak tím zmenil a to konkrétne za FaZe Clan.


E-šport ovláda masy a točia sa v ňom milióny: Toto sú najznámejšie slovenské mená, ktoré patria medzi svetovú elitu


Je síce pravda, že s týmto spolkom hráčom zarobil najviac peňazí a vyhral množstvo turnajov, avšak jeho najziskovejší bol ELEAGUE Major: Boston v roku 2018, na ktorom skončil až druhý. Nebolo to preňho to pravé a preto sa vrátil k tímu Natus Vincere, nie však tak, ako si predstavoval.

Trpký návrat

V septembri 2019 prišiel späť do Na’Vi, v základnej zostave však vydržal len do decembra, keď bol nahradený hráčom Perfecto. Rok 2020 musí byť pre Ladislava určite veľkou skúškou, nakoľko gamerov ovplyvnila aj pandémia. Ak ťa však zajíma, čo robí, nezabudni ho sledovať na sociálnych sieťach.

Odoberaj najpopulárnejšieho slovenského gamera

Ak hľadáš sociálnu sieť, kde môžeš sledovať Ladislava, určite sa zameraj na jeho Instagram. Chceš vidieť, ako najúspešnejší Slovák hrá populárne CS:GO? Skoč na jeho YouTube, kde sa rozhodol uploadovať highlighty zo streamov. No a ak náš chuť si jeho hru pozrieť naživo, odporúčam ti Ladislavov Twitch.

Zdroj: Instagram, esportsearnings.com
Odporúčame