Kto je dupreeh? Tento Dán je najužitočnejším hráčom populárneho a nestarnúceho CS:GO

Kto je dupreeh?

Kto je dupreeh? (Zdroj: Pinterest)

#FPS strieľačky (teda hry, v ktorých hráš z pohľadu prvej osoby), sú stále veľmi populárne. Najväčšími gigantami na trhu sú síce stále Call of Duty či Battlefield, na turnajoch však vedie iná hra. Konkrétne ide o Counter Strike: Global Offensive, v skratke CS:GO.


Kto je N0tail? Hráč Doty 2 je aktuálne najbohatším profesionálnym gamerom na svete


V hre si rozdelený do dvoch tímov, policajtov a teroristov. Teroristi sa snažia umiestniť bombu, pričom polícia ich musí nájsť a zastaviť. Tieto duely zvyčajne trvajú len pár minút, vie to byť však veľmi napínavý čas. Najzárobkovejším a najužitočnejším profesionálnym hráčom tejto FPS strieľačky je Dán Peter „dupreeh“ Rasmussen.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter ‘dupreeh’ Rasmussen (@itsdupreeh)

Vizitka

Prezývka: dupreeh
Vlastné meno: Peter Ramunssen
Dátum narodenia: 26. marec 1993, Dánsko (27 rokov)
Hry: CS:GO
Pôsobnosť: 2012 – súčasnosť
Tím: Astralis (júl 2016 – súčasnosť)
Počet výherných turnajov: 50

 

Zvoliť si dobrý tím

Dupreeh začal svoju profi kariéru v roku 2012, keď sa dostal do tímu 3DMAX, v ktorom začínalo mnoho aktuálnych hviezd esportových turnajov. Tri roky sa hľadal a za toto obdobie vystriedal až 5 tímov, vrátane populárnych Team Dignitas či Team SoloMid.

Každým ďalším tímom, v ktorom bol, jeho popularita narastala. Čo ho však potešilo viac, bol nárast zárobkov, vďaka ktorému mohol venovať hrám všetok pracovný čas. Pre porovnanie, v roku 2012 zarobil v hernom priemysle len 25 dolárov, v roku 2015 to však bolo už 100-tisíc.

Majster sveta sa usádza

Prichádza rok 2016 a dupreeh presedlal do tímu Astralis, v ktorom ostal dodnes. Od tohto roku vyhráva jeden turnaj za druhým a ako jediný dokázal byť prvý v štyroch hlavných šampionátoch CS:GO po sebe (Atlanta 2017, Londýn 2018, Katowice 2019 a Berlín 2019).


Kto je Bugha? Vo Fortnite začal zarábať už ako chlapec, len za minulý rok vyhral tri milióny dolárov


Dupreeh postupne naberá na obdive a aj na majetku. Rok čo rok začína mať vyššie príjmy. Aktuálne je Peter Ramunssen tretím najlepších hráčom v Dánsku (prvý v CS:GO), hneď za hráčmi N0tail a Cr1t, ktorým však zárobkovo dýcha na krk.

Úspechy ešte len prichádzajú

Bezkonkurenčne najlepším rokom pre dupreeha je však 2018. Počas týchto 12 mesiacov zarobil takmer štvrť milióna dolárov, čo tvorí viac ako 40% jeho doterajších príjmov.

Sami sme zvedaví, či dupreeh obháji svoj titul aj do pätice. Aj napriek tomu, že vo svete vyčíňa pandémia, darí sa mu. Na účte má z roku 2020 takmer 70 tisíc eur a snaží sa svoje štatistiky vylepšovať aj naďalej.

Sleduj dupreeha online

Dupreeh novinky často pridáva na svoj Facebook, pomôcť si však budeš musieť prekladačom, pretože píše v rodnej dánčine. Taktiež ho nájdeš na Instagrame a jeho herné zručnosti si môžeš pozrieť na YouTubovom kanáli tímu Astralis alebo na ich Twitchovom kanáli.

Zdroj: hashtag.sk, esportsearnings.com, YouTube/Astralis
Odporúčame