Kto je Tomáš Šťastný? Tento Čech zarába za hranie videohier státisíce dolárov

Kto je Tomáš Šťastný?

Kto je Tomáš Šťastný? (Zdroj: iprima.cz)

#Tomáš Šťastný, známy pod prezývkou „oskar“, je aktuálne najúspešnejším českým hráčom populárneho CS:GO. Counter-Strike: Global Offensive je jednoducho svetovým fenoménom, či už to akceptujeme alebo nie. Je zložité presadiť sa v ňom na svetovej úrovni, zvlášť keď je človek zo Slovenska alebo z Česka. Tomáš bol však aj napriek tomu odhodlaný a svoje miesto vo svete si našiel.

Vizitka

Prezývka: oskar
Vlastné meno: Tomáš Šťastný
Dátum narodenia: 27. jún 1991, Klášterec nad Ohří (29 rokov)
Hry: CS:GO
Pôsobnosť: 2012 – súčasnosť
Tím: SINNERS Esports (december 2020 – súčasnosť)
Počet výherných turnajov: 26

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tomáš oskar Šťastný (@oskartommy)

Hobby sa zmenilo na prácu

Tomáš po skončení školy začal pracovať ako majster zmeny v továrni, hranie hier bral skôr ako zábavu. Ako sám tvrdí, s hraním začal už v roku 2003, no keď sa vtedy zúčastnil turnajov, vyhrával skôr grafické karty a počítačový softvér. Vedel však, že keď prerazil na domácej pôde, určite bude na osoh aj v profesionálnom svete ešportu.

 

Striedanie tímov

O Tomášovi je pomerne známe, že často strieda tímy. Od roku 2012, keď ako profesionálny hráč začal hrávať CS:GO za tím Playing Ducks, prestriedal viac ako desať tímov. V roku 2013 bol dokonca súčasťou svetovo známeho 3DMAX, za ktorý vo svojich začiatkoch hrával aj Dán dupreeh.


Kto je dupreeh? Tento Dán je najužitočnejším hráčom populárneho a nestarnúceho CS:GO


Od roku 2015 sa hraním hier živí na plno, pričom začal poberať nie len plat, ale aj percentá z turnajových výhier. Ako sám hovorí, „túžba po víťazstve je väčšia, takže žiadne problémy so stratou motivácie nemám, práve naopak. Po každom úspechu či neúspechu chcem viac.“

Najúspešnejší rok 2018

Tomášov zárobok v roku 2018 dosiahol takmer dvestotisíc dolárov. V tomto úspešnom roku dokázal s tímom mousesports vyhrať tri prestížne turnaje, a to ESL One New York, StarLadder aj V4 Future Sports Festival, za ktorý si odniesol sumu 50 tisíc dolárov.


Najlepšie Counter-Strike tímy sveta: Medzi top hráčmi je aj jeden Slovák


Zmeniť tím v roku 2019 na HellRaisers teda asi nebol dobrý nápad. Jeho príjmy začali stagnovať a aj keď dokázal vyhrať zopár malých turnajov, zväčša išlo len o pár tisícové zárobky. V roku 2020 sa mu podarilo „len“ druhé miesto v United Masters League Season 2, a to aj preto, že pandémia výrazne zasiahla aj herný priemysel.

Odoberaj českého majstra

Ak si skôr sledovateľ sociálnych sietí, odporúčam ti zavítať na Tomášov Instagram či Facebook, kde sa často delí s fanúšikmi aj so správami zo súkromia. Spoločne so svojím tímom často pridávajú novinky o turnajoch aj na Twitter. Ak chceš Tomáša vidieť v akcii, odporúčam ti pozrieť sa na jeho Twitch.

Zdroj: hashtag.sk, esportearnings.com, redbull.com, YouTube
Odporúčame