Kto je Margot Robbie? Austrálska kráska sa už čoskoro predstaví ako bábika Barbie!

Margot Robbie

Margot Robbie ako milovaná bábika Barbie (Zdroj: Warner Bros.)

#Iba o máloktorej herečke sa aktuálne hovorí toľko ako o Margot Robbie. Svet sa totiž už nevie dočkať filmu Barbie, v ktorom si Austrálčanka zahrá hlavnú rolu. Nie je však zďaleka iba peknou tváričkou, ale zaraďuje medzi najvýraznejšie talenty svojej generácie. Už dvakrát bola nominovaná na Oscara a štyrikrát na Zlatý glóbus. Čo všetko nej vieme?

VIZITKA
Celé meno: Margot Elise Robbie
Dátum a miesto narodenia: 2. júl 1990, Dalby, Austrália
Charakteristika: herečka a producentka
Filmy, ktoré ju preslávili: Vlk z Wall Street, Legenda o Tarzanovi, Ja, Tonya, Once Upon a Time in Hollywood, Suicide Squad

Detstvo na farme

Keď sa 2. júla 1990 vypýtala v Austrálii na svet Margot, mala ešte oboch rodičov. Ich vzťah však dlho nevydržal, čo viedlo k rozvodu. Aj preto vyrastala Margot iba s mamou a ďalšími tromi súrodencami. Žili na farme spolu so starými rodičmi. Nie vždy ideálna situácia naučila Margot manuálnej práci.

Už ako 16-ročná prispievala do rodinného rozpočtu vďaka trom brigádam, ktoré mala. Vždy ju to však ťahalo k herectvu. Počas dospievania sa presťahovala do Melbourne, aby sa profesionálne venovala svojmu snu.

Vedela, že musí odísť

Prvý kontakt s profesionálnou kamerou získala v roku 2007. Účinkovala v akčnom celovečernom filme Vigilante, ktorý bol uvedený na obrazovky v roku 2008. Jej ďalšou snímkou bol thriller. Film niesol názov „I.C.U.“ a diváci ho mohli uvidieť v roku 2009.

Vedela však, že ak chce kariéru hodnú hollywoodskej hviezdy, musí sa presťahovať do Spojených štátov. V roku 2011 teda zamierila do slnečného Los Angeles. Za zmienku stojí jej účasť sa konkurze novej série Charlieho anjelov. Ako informuje portál celeb-true.com, túto rolu síce nezískala, namiesto toho jej ponúkli úlohu letušky Laury Cameronovej v sérii ABC Pan Am.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
6 najčastejších chýb začínajúcich vodičov: Lepíš sa na iné autá alebo sa vlečieš ako slimák?

Prelomový moment v kariére

Svoju prvú väčšiu filmovú rolu získala v roku 2012 v romantickom komediálnom filme About Time. Dieru do hollywoodskeho sveta však urobila až s filmom Vlk z Wall Street, v ktorom si zahrala manželku nestarnúceho Leonarda DiCapria. Keďže snímka bola natočená podľa skutočných memoárov, Margot neváhala a kvôli role sa stretla s jej „živou predlohou“. Film získal päť nominácií na Oscara.

Kritici však nezabudli ani na Margot. V roku 2014 získala Empire Awards v kategórii „Najlepší nováčik“. Z Margot Robbie sa zrazu stávala čoraz známejšia a vyhľadávanejšia herečka.

Herečka chameleón

Margot Robbie je vysoká 1,68 metra. Zaujme dokonalými symetrickými črtami tváre, nádherným úsmevom aj žiarivými blond vlasmi. Napriek tomu si nevyberá iba roly nádherných žien. Nečudujeme sa, že v kombinácii s nespochybniteľným hereckým talentom získala za svoj výkon v biografickej čiernej komédii Ja, Tonya nomináciu na Oscara. Rola bývalej olympijskej krasokorčuliarky Tonye Harding, ktorá sa preslávila obrovským športovým škandálom, totiž pre Margot znamenala životný výkon.

Veľkou transformáciou herečka prešla aj vo filme Mária, kráľovná škótska, kde ju maskéri zmenili na nepoznanie. Prevtelila sa totiž do roly anglickej kráľovnej Alžbety I. Pôvodne vraj z tejto úlohy nebola nadšená a nechcela ju prijať, presvedčil ju však list od samotnej režisérky Josie Rourke. 

Talent pôvabnej Austrálčanky si všimol aj režisér Quentin Tarantino, ktorý Margot obsadil do roly Sharon Tate, sľubnej hollywoodskej herečky zo 60. rokov, ktorú však zavraždili. Robbie sa ukázala ako schopná umelkyňa aj napriek tomu, že vo filme nemá veľa replík.

Pozor, prichádza Barbie!

Keď sa objavila informácia o tom, že Margot si zahrá bábiku Barbie, mnohých to prekvapilo. Naozaj je odkázaná na béčkové úlohy? Ako sa však ukazuje, nepôjde o prvoplánovú limonádovú komédiu. Meno režisérky Grety Gerwing a už aj nový trailer sľubujú, že to bude zaujímavá jazda. Premiéra je naplánovaná na júl 2023. Pozri si zatiaľ trailer, ako vyzerá Margot Robbie v úlohe bábiky Barbie. Bude to definitívne jej najvýraznejšia úloha v kariére?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST masiek na tvár: Táto značka prevalcovala ostatné na plnej čiare, pleť po nej žiarila!

Zaujímavosti o Margot Robbie

  • Odmalička ju doma prezývajú Maggot, známi ju tak oslovujú dodnes.
  • Ako darček k okrúhlym 60. narodeninám jej matky splatila Margot celú hypotéku na dom, v ktorom jej matka žije.
  • Kvôli úlohe vo filme Suicide Squad sa musela naučiť dlho zadržiavať dych.
  • Keď sa v kinách objavil film Vlk z Wall Street, dostala exkluzívnu ponuku fotiť pre Playboy. Túto príležitosť však odmietla. 
  • Od roku 2016 je šťastne vydaná za britského filmového producenta, Toma Ackerleyho. Zobrali sa v tichosti a svoj súkromný život si pred médiami starostlivo strážia. V tomto ohľade je jej vzorom ďalšia austrálska herečka Cate Blanchett, ktorá je takisto pomerne skúpa na súkromné detaily.
  • Hoci o svoju postavu sa stará a kvôli rolám neraz drží prísne diéty, v čase voľna si neodoprie milované hranolky, burgre a pivo.
  • V roku 2017 účinkovala v reklame pre Nissan, o rok neskôr už figurovala ako ambasádorka módneho domu Chanel. Bola však tiež tvárou značky Calvin Klein.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, celeb-true.com
Odporúčame