Kto je Keanu Reeves? Novinári s ním majú problém, ako John Wick je nezabudnuteľný

Keanu Reeves

Keanu Reeves je hviezdou ďalšieho pokračovania filmu John Wick (Zdroj: Lionsgate)

#Jeho meno je na hollywoodskom chodníku slávy, pravidelne sa umiestňuje v rebríčkoch najpríťažlivejších hercov a jeho podanie Johna Wicka dostane každého nadšenca filmu. Reč je o hercovi menom Keanu Reeves. Pozri sa, čo sa oplatí o ňom vedieť.

VIZITKA
Celé meno: Keanu Charles Reeves
Dátum a miesto narodenia:
 2. september 1964, Libanon, Bejrút
Profesia: herec, hudobník
Najznámejšie filmy: Nebezpečná rýchlosť, Johnny Mnemonic, Diablov advokát, Matrix, Matrix Revolutions, Matrix Reloaded, Constantine, John Wick

Exotické korene a neúplná rodina

Fyzický vzhľad Reevesa dostane do kolien nejednu ženu. Určite za to môžu „správne namiešané gény“. Herec sa narodil 2. septembra 1964 v Bejrúte, hlavnom meste Libanonu. Jeho matka je Angličanka a otec Havajčan, ktorý má však aj čínske a portugalské korene.

Práve vzťah s kriminálnym otcom mohol Reevesa vyformovať do povahy, akú má dnes. Otec opustil malého Keanu, keď mal iba tri roky. Stretol sa s ním až o dlhých desať rokov neskôr. S matkou však veľa cestovali, z Bejrútu do Sydney, následne do New Yorku a Toronta.

V živote sa v pozícii jeho otca vystriedalo niekoľko mužov. Jeho matka, Patricia Bond, rodená Taylor, sa vydávala až štyrikrát. Manželstvo jej však nikdy dlho nevydržalo. Aj vzhľadom k jej práci kostýmovej výtvarníčky a búrlivému osobnému životu vychovávali Keanu najmä starí rodičia a sestra.

Škole veľa nedával

Nestále rodinné zázemie spôsobilo, že v priebehu piatich rokov vystriedal až štyri školy. Učeniu veľa nedával. Možno za to môže aj fakt, že trpel dyslexiou. Ochorenie sa prejavuje napríklad aj neschopnosťou čítať alebo veľmi zhoršeným čítaním.

Naopak, vynikal v športe, miloval hlavne hokej. Podarilo sa mu stať sa úspešným hokejovým brankárom v univerzitnom tíme De La Salle College „Oaklands“. Vďaka tomu, že bol pre súperov poriadnym orieškom a dostať gól do jeho bránky bolo mimoriadne ťažké, si vyslúžil prezývku Stena.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tvorí šaty z vlastného bioplastu, ktoré sa dajú uvariť a zjesť: Návrhárka Mata Durikovic pracuje pre Chanel

Mal našliapnuté na výbornú kariéru. Samotný Keanu sníval o tom, že sa raz stane členom reprezentačného hokejového tímu za Kanadu. Ktovie, ako by to dopadlo, keby mu tieto sny neukončilo zranenie. S hokejom musel prestať, netrvalo však dlho a Keanu si našiel novú záľubu, na míle vzdialenú športu – herectvo.

Herecká kariéra

Školu opustil ako 17-ročný a odišiel do Los Angeles za jedným zo svojich nevlastných otcov, ktorým bol uznávaný režisér Paul Aaron. Dá sa povedať, že Keanu Reeves mal šťastie. Vďaka kontaktom sa objavil v epizóde seriálu Hangin‘ In, nechýbala reklama na Coca Colu alebo divadelné predstavenia.

Menšie úlohy vystriedal až film Na brehu rieky z roku 1986. Vyvolal mimoriadne silný ohlas a dá sa povedať, že toto bol zlomový moment, ktorý naštartoval jeho profesionálnu hereckú kariéru. 90. roky boli pre Keanu Reevesa mimoriadne úspešné. Objavil sa vo filme Bod zlomu, za ktorý získal v roku 1992 MTV Award v kategórii najžiadanejší muž. Nasledovali trháky ako Nebezpečná rýchlosť, Diablov advokát či Matrix. Popritom sa venoval svojej rockovej kapele, avšak dieru do hudobného sveta neurobili.

Neskôr nasledovala herecká pauza. Reeves sa začal venovať režírovaniu vlastného filmu, ktoré trvalo päť rokov. Zároveň však prežil životnú traumu, najskôr mu pri pôrode zomrela dcérka, neskôr pri autonehode skonala jeho partnerka a životná láska Jennifer Syme. Pomedzi to bral skôr menšie béčkové úlohy. Ale keď v roku 2014 prijal rolu Johna Wicka, začal ho oceňovať celý svet.

Keanu Reeves vo filme John Wick
Keanu Reeves v legendárnom filme John Wick (Zdroj: Lionsgate)

Hviezda s povesťou čudáka

O hercovi je známe, že má pomerne ťažkú povahu. Koniec koncov, dokazuje to aj niekoľko výstrelkov z jeho minulosti. Napríklad, odmietol hrať v pokračovaní úspešného filmu Nebezpečná rýchlosť 2. Jeho honorár sa šplhal k 12 miliónom dolárov, ale Reeves to odmietol s tým, že ide na koncert so svojou kapelou.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pokračovanie John Wick sa blíži: Kapitola 4 prichádza s najdlhším dielom série a trvá takmer tri hodiny

Odmietol tiež hrať po boku takých hereckých velikánov, ako je Robert De Niro a Al Pacino v thrilleri Heat. Dôvod? Chcel vystupovať v divadle. S novinármi tiež komunikuje pomerne ťažkopádne. Veľmi často na ich otázky odpovedá strohým „no comment“. Možno aj preto sa jeho meno v novinách objavuje sporadicky.

V roku 2014 sa známemu moderátorovi Jimmy Kimmelovi priznal, že ako malý videl v ich byte pohybujúcu sa bundu bez nôh a bez rúk.

Najväčšie zaujímavostí o hercovi

  • Nepokazili ho peniaze. Doteraz nemá ochranku a na prepravu využíva obyčajné metro.
  • Jeho majetok je odhadovaný na viac ako 500 miliónov dolárov.
  • Každoročne venuje milióny dolárov na charitu.
  • Skromnosť z neho priam srší. Do roku 2008 žil herec v hoteloch a s priateľmi. Jeho veci sa vmestili do jedného kufra.
  • Vlastný dom si kúpil až ako 40-ročný. Miestom trvalého pobytu sa stalo Los Angeles. Jeho susedmi sú Leonardo DiCaprio a Jennifer Aniston.
  • V súčasnosti je jeho partnerkou vizuálna umelkyňa Alexandra Grant.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org, youtube.com/Pandora TV, mentalfloss.com
Odporúčame