Kto je Losene Keita? Z partnera belgickej missky a bývalého vodcu gangu sa po návrate z väzenia stala MMA hviezda!

Kto je Losene Keita?

Losene Keita po výhre s Karolom Ryšavým (Zdroj: Instagram/Losene Keita)

#Losene Keita je guinejsko-belgický MMA bojovník, ktorý doposiaľ v kariére ešte nespoznal premožiteľa. Do Oktagonu vstúpil expresným KO proti Karolovi Ryšavému a v súboji s Ronym Paradeiserom získal dočasný titul šampióna ľahkej váhy. Ešte predtým, než sa stal MMA bojovníkom, bol Keita odsúdený za prepadnutie a organizovaný zločin. Päťmesačný trest si odsedel v čase, kedy bol vo vzťahu s miss Belgicka Kedist Deltour. Toto je jeho príbeh.

VIZITKA:

Vlastným menom: Losene Keita
Známy ako: Black Panther
Dátum narodenia: 30. decembra 1997
Prvý zápas: 5. októbra 2019 – výhra proti Gracjanovi Golebiowskemu
Posledný zápas: 26. februára 2022 – výhra proti Ronaldovi Paradeiserovi
Instagram: 17,2k followerov

Vzťah s misskou a krátky pobyt vo väzení

Ako veľká časť súčasných MMA bojovníkov, tak aj Losene Keita mal pred vstupom medzi profesionálov problémy so zákonom. Ako vodca gangu prepadol dom muža v strednom veku. V roku 2016 dostal 275 hodín verejnoprospešných prác a päťmesačný nepodmienečný trest odňatia slobody. Ten si ale neodsedel, čo si polícia všimla až po niekoľkých rokoch. Keita si odsedel svoj trest až v roku 2021.

V tom čase už bol v dvojročnom vzťahu s vtedy čerstvou Miss Belgicka Kedist Deltour. Predovšetkým vďaka nej si v Belgicku vybudoval veľké meno a stal sa miláčikom publika. Po prevalení Keitovej minulosti sa Deltour rozhodla tento vzťah ukončiť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kedist Deltour (@kedist_deltour)

2019 – 2021: dominancia v lokálnych organizáciách

Začiatky profesionálnej MMA kariéry si Keita odbil vo welterovej váhe do 77 kilogramov. Väčšina jeho súperov v tomto období nemala pozitívne skóre, no mladý Belgičan ich dokázal porážať s absolútnym prehľadom. V začiatkoch na profesionálnej scéne zmiešaných bojových umení vyhrával hlavne na body, ale neskôr všetkých súperov zdolával v 1. kole knokautom.

2021 – 2022: raketový vstup do Oktagonu a zisk titulu

Ako jeden z najväčších belgických MMA prospektov prišiel Losene Keita do česko-slovenskej organizácie Oktagon. Na privítanie dostal za súpera šampióna 3. Série Výzvy Karola Ryšavého. Domácim fanúšikom sa jeho výkon vryl hlboko do pamäti. Keita ukázal obrovskú razanciu v úderoch a tvrdými spodkami rozbil Ryšavému rebrá, čím si pripísal výhru už v 1. kole.

Hneď po zápase ostro vyzval súčasného šampióna a legendu Slovenska Ivana Buchingera. Keita vyhlásil, že keď ho knokautoval v 1. kole Conor McGregor, dokáže to aj on. Na ceste za Bukim naňho čakal slovenský bojovník Rony Paradeiser. Keďže šampión Buchinger neobhajoval opasok šampióna v tom čase už vyše roka, súboj Keita vs. Rony bol o dočasný titul ľahkej váhy.

V ňom okrem prvého kola, v ktorom Paradeiser dokázal vziať Keitu na zem, Belgičan dominoval. U všetkých bodových rozhodcov si pripísal zvyšné kolá na svoju stranu a Ronyho jasne zdolal na body. Keita v tomto súboji ukázal, že dokáže zápasiť aj na plných 5 kôl a pred súbojom s Ivanom Buchingerom sú doňho vkladané veľké nádeje.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, then24.com, topfight.cz
Odporúčame