V neskutočných zápasoch si siahli až na dno svojich síl: Turnaj Oktagon 31 korunoval dvoch nových šampiónov!

Oktagon 31

Patrik Kincl je novým šampiónom Oktagonu (Zdroj: Instagram/Oktagon)


#Turnaj Oktagon 31 v pražskej O2 aréne priniesol po necelých troch rokoch MMA galavečer, ktorý mohli uvidieť tisíce fanúšikov priamo na mieste. V hlavnom zápase večera zvíťazil Patrik Kincl, ktorý dočasného šampióna Samuela „Piráta“ Krištofoča zdolal na body.

Bodovým rozhodnutím skončil aj ďalší titulový súboj, v ktorom zvíťazila belgická senzácia Losene Keita nad Ronym Paradeiserom. Obaja slovenskí bojovníci si tak pripísali titulovú porážku na body v súbojoch, v ktorých boli náročným súperom pre nových šampiónov.

Pirátovi došiel čas

V súboji s Patrikom Kinclom bol Pirát Krištofič považovaný za výrazného outsidera. Predzápasové predpoklady sa naplňovali počas úvodných 3 kôl, v ktorých Kincl absolútne na zemi dominoval. Na konci prvej päťminútovky bol pár úderov od predčasného ukončenia, pred ktorým Piráta zachránil gong.

Pre Patrika Kincla to bola životná premiéra v šampiónskych kolách, čo aj bolo v zápase vidieť. Pirát bol na tom kondične oveľa lepšie a každou pokračujúcou minútou nad českým bojovníkom dominoval. Okrem kontroly na zemi a náznaku pár submisií toho však veľa nestihol a pre jasný priebeh prvých 3 kôl zápas napokon prehral.

Pre českého šampióna Kincla to bola premiéra v Oktagone, ktorá mala preňho na domácej pôde titulovú príchuť. Najbližšiu obhajobu si pravdepodobne odbije proti Karlosovi Vémolovi, ktorý bol naposledy zbavený titulu po jeho nesplnení váhového limitu pred súbojom s Ďatelinkom.

Naďalej neporazený prospekt

Belgický bojovník Losene Keita sa v hlavnom predzápase turnaja Oktagon 31 stal dočasným šampiónom ľahkej váhy. Napriek nevydarenému prvému kolu, v ktorom Rony Paradeiser dokázal Keitu kontrolovať na zemi, dokráčal k víťazstvu.

Všetky zvyšné kolá vyhral v očiach bodových rozhodcov vďaka neustálemu tlaku a tvrdosti úderov. Slovenský bojovník navyše bojoval od štvrtého kola so zlomeným nosom a ku koncu stretnutia bol zrelý na predčasné ukončenie.

Šampiónom ľahkej váhy je momentálne ďalší Slovák Ivan Buchinger, ktorého nasledujúca titulová obhajoba musí byť proti Losenovi Keitovi. Ten je naďalej neporazený a so skóre 8-0 medzi profesionálmi má skvele nakročené k prestupu do jednej zo svetových organizácií.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame