Výkon hodný bojovníka UFC: David Kozma prežil vlastnú smrť a znovu obhájil titul šampióna Oktagonu!

David Kozma

David Kozma znovu obájil titul Oktagonu (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Suverénne najlepšia welterová váha Česka a Slovenska David „Ružový Panter“ Kozma to znovu dokázal. Bývalého bojovníka UFC Bojana Veličkovića ukončil v strede 4. kola a opäť obhájil titul kráľa divízie do 77 kilogramov. V 3. kole bol však veľmi blízko k tomu, aby sa nechal ukončiť. Kozma to ale prežil a kompletne vyšťaveného Srba zničil v šampiónskych kolách.

Svetový výkon a ďalšia obhajoba

David Kozma nezačal zápas vôbec dobre. Bojan trafil hneď svoju prvú kombináciu a šampióna roztancoval. Potom ale nasledovala niekoľkominútová ťahanica na pletive, kde sa srbský bojovník vôbec necítil komfortne. V druhom a treťom kole Kozma dokázal preniesť aj súboj na zem, kde sa mu darilo aj Veličkovića kontrolovať.

V 3. kole ale potom prišiel kritický moment, ktorý veľmi pripomínal zápas s Apollom Silvom. Brazílčan vtedy knockdownoval Kozmu, ale následne išiel po škrtení, vďaka ktorému sa český bojovník dostal z toho najhoršieho. Presne to isté sa stalo Veličkovićovi, ktorý trafil hrozivý high kick. Rozmotaného Kozmu chcel ukončiť škrtením, ktoré Panter ubránil a navyše sa dostal do hornej pozície.

Následne Veličkovićovi absolútne odišla fyzická kondícia a vo 4. kole to už bol ťah na jednu bránu. Po sérii niekoľkých knockdownov od Kozmu rozhodca predčasne súboj ukončil a šampión znovu obhájil opasok vo welterovej váhe. Ďalším súperom Kozmu bude Petr Kníže, ktorý naposledy zvíťazil vo vyzývateľskom zápase s Kaikom Britom.

Ukončenie kariéry a vzostup guinejského zázraku

S profesionálnou kariérou sa rozlúčil český bojovník Pavel Salčák. Ten v rozlúčkovom zápase nestačil na Ala Matavaa, ktorý ho ukončil v 2. kole. Veľkým sklamaním bol výkon nórskeho Vikinga Thomasa Narma. Po veľmi rozpačitom výkone nestačil na Daniela Dittricha a nebol schopný nastúpiť do druhej päťminútovky.

O nie príliš atraktívny súboj sa postarali zemiari Matěj Kuzník a Krisztián Simon. Víťazom sa stal český bojovník Kuzník a vrátil sa na víťaznú vlnu po 2 porážkach v rade. Christian Eckerlin sa vyznamenal veľmi zaujímavým výkonom a proti Grékovi Palaiologovi si pripísal výhru v 1. kole na submisiu.

Objav turnaja bol nepochybne guinejský bojovník Losene Keita. Ten predviedol enormne atraktívne 3 minúty dominancie proti Karolovi Ryšavému. Guinejčan ukázal obrovskú výbušnosť a tvrdosť úderov. Ryšavý utrpel prvú porážku na knokaut a vzápätí po zápase Keita vyzval šampióna Ivana Buchingera.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame