Kto je Ronald Paradeiser? Jeden z najväčších slovenských MMA talentov sa chystá dobyť ľahkú váhu Oktagonu

Kto je Ronald Paradeiser?

Rony Paradeiser je jednotkou rebríčka ľahkej váhy Oktagonu (Zdroj: Instagram/pararony)

#Ronald Paradeiser je 23-ročný MMA bojovník reprezentujúci Octagon Fighting Academy v Bratislave. Momentálne je jeho skóre 11-6, pričom len dvakrát nedokázal vyhrať pred limitom. Na turnaji Oktagon 21 v pozícii #1 ľahkej váhy Oktagonu vyzve legendu domácej scény a niekoľkonásobného šampióna organizácií M-1 Global a Cage Warriors, Ivana Buchingera. Toto je Ronald Paradeiser!

Vizitka: 

Vlastným menom: Ronald Paradeiser

Známy ako: Rony

Dátum narodenia: 13. júna 1997

Prvý zápas: 22. júna 2014 – prehra proti Michalovi Petrišovi

Posledný zápas: 26. septembra 2020 – výhra proti Karolovi Ryšavému

Instagram: 16,1k followerov

2014 – 2017 náročné začiatky

Do svojho 1. profesionálneho MMA zápasu nastúpil Rony ako 17-ročný. Neskúsený a veľmi mladý Paradeiser doplatil na svoju nevyzretosť a z prvých 8 zápasov odchádzal so skóre 4-4. Ani jeden z týchto duelov však neprebehol v ľahkej váhe, v ktorej dnes Rony figuruje.

Počas tohto ťažkého obdobia Paradeiser ešte musel zvládnuť chodiť do školy. Cítil, že jeho kariéra potrebuje výraznejšiu zmenu, a tak sa rozhodol ísť o váhu nižšie. Na ceste do ľahkej váhy sa zastavil v catchweight do 75 kg a pri svojej premiére v Oktagone ukončil Jana Širokého v 2. kole via TKO.

2017 – 2018 prestup do ľahkej váhy

Prvý zápas vo váhe do 70 kg si Paradeiser odbil v organizácii XFN proti Jaroslavovi Poborskému. Skvelým knokautom v 1. minúte si vypýtal ďalšiu šancu v Oktagone. Tú dostal proti Matějovi Kuzníkovi, s ktorým predviedol veľmi krvavý zápas. V ňom však Rony ťahal za kratší koniec a prehral na submission v 2. kole.

Na ďalší zápas sa Ronald vrátil do o niečo vyššej váhovky a znovu v catchweight do 73 kg zdolal veľmi kvalitného Ukrajinca Vladislava Genova po tom, čo nebol schopný nastúpiť do 2. kola. Tento zápas bol doposiaľ posledným, ktorý neprebehol v ľahkej váhe.

2018 – Oktagon Výzva

Reality show, na základe ktorej vznikla organizácia Oktagon MMA, sa vo svojej 3. sérii špecializovala na ľahké váhy. Medzi jej 8 účastníkmi bol aj Rony Paradeiser, ktorý bol takmer celou scénou považovaný za suverénneho favorita. Do zápasu mal nastúpiť proti Michalovi Konrádovi, avšak pre zranenie musel Paradeiser reality show opustiť.

Miesto neho prišiel na vilu krajan Matúš Arpáš, ktorý Konráda porazil pákou na nohu hneď v prvom kole. Celkovým víťazom 3. série sa stal Karol Ryšavý, keď na turnaji Oktagon 10 zdolal Jakuba Dohnala v 2. kole. Na rovnakom turnaji sa predstavili aj zvyšní účastníci Výzvy, vrátane Paradeisera.

Proti nemu nastúpil účastník z českej strany Aziz Dauliatov. V jednostrannom zápase ukázal Dauliatov obrovské srdce a nenechal sa Ronym ukončiť pred limitom. Na víťazstvo to však ani zďaleka nestačilo a Ronald si pripísal svoju historicky prvú výhru na bodové rozhodnutie.

2018 – 2020 vzostup na vrchol

Od zápasu s Dauliatovom Rony začal rásť po všetkých stránkach. Na turnaji Oktagon Prime 1 si bez problémov poradil s Brazílčanom Cordeirom a Paradeiser si začal brúsiť zuby na titul. Razantnú stopku mu vystavil poľský bojovník Mateusz Legierski, ktorý Ronyho v zápase k ničomu nepustil a ukončil ho v 2. kole.

Chuť si mohol napraviť v súboji mladých talentov proti Leovi Brichtovi na Oktagone 14. Ronald potvrdil svoje veľké kvality na zemi a Brichtu utiahol na armbar. Medzičasom sa Legierski stal šampiónom Oktagonu v ľahkej váhe a o jeho vyzývateľovi mal rozhodnúť zápas Ryšavý vs. Paradeiser.

Tento duel bol zároveň hlavným zápasom turnaja Oktagon 16. V úvode stretnutia Rony preniesol súboj na zem, kde sa mu podarilo chytiť Ryšavého chrbát. Čistý Rear naked choke Ryšavý odmietol odklepať a pod rukami Paradeisera na moment zaspal. Ronald sa tak stal jednotkou rebríčka ľahkej váhy.

2021 – životná šanca

Na turnaji Oktagon 20 bolo oficiálne predstavené promo na ďalší turnaj série Oktagon. Nakoľko šampión Mateusz Legierski uprednostnil budovanie kariéry v poľskej KSW, o uvoľnený titul dostali šancu zabojovať Rony Paradeiser a Ivan Buchinger.

Buchinger zároveň zažije svoju premiéru v Oktagone a pokúsi sa zastaviť rútiaci sa vlak v podobe mladého Paradeisera. Pre Ronyho to bude prvý zápas v živote vypísaný na 5×5 minút. Tento titulový súboj prebehne 30. januára a bude hlavným zápasom večera.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ronald Paradeiser🇸🇰 (@pararony)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame