Kto je Emma Watson? Milovaná Hermiona sa stala veľkou bojovníčkou za práva žien

Emma Watson

Emma Watson nie len Hermiona z Harryho Pottera (Zdroj: Facebook/Emma Watson)

#Celý svet ju spoznal ako mladú a múdru čarodejnicu, ktorá však pochádzala z nečarodejníckej rodiny. Reč je o postave Hermiony, ktorú si zahrala Emma Watson. Kto je ale táto dnes už očarujúca žena?

Vizitka:  

Vlastným menom: Emma Charlotte Duerre Watson

Narodenie: 15. apríla 1990, Paríž

Výška: 165 centimetrov

Obľúbený šport: Hokej

Instagram: 55 miliónov followerov

Filmy: séria o Harry Potterovi, Môj týždeň s Marilyn (2011), Charlieho malé tajomstvá (2012), Bling Ring: Ako VIP-ky (2013), To je koniec! (2013), Noe (2014) či Regression (2015).

Francúzsky šarm

Aj keď sa Emma Watson spája s Britániou, nebolo tomu tak od začiatku jej života. Narodila sa dvom právnikom vo Francúzsku, kde v blízkosti Paríža žila do svojich 5 rokov, kým sa rodičia nerozviedli. Nepochádza zo žiadnej extrémne zámožnej rodiny. Jej rodičia pracovali ako právnici. Svoje mimoriadne dlhé meno zdedila po babke.

Obdobie školy

Už ako malá navštevovala rôzne divadelné kurzy a vystupovala v školských predstaveniach. Študovala spev, herectvo a tanec a tieto predmety spolu s dejepisom mala najradšej. Naopak, nikdy neprišla na chuť matematike. V 7 rokoch vyhrala recitačnú súťaž.

Foto: Screen youtube/TwinkyCrafts

Zrodila sa Hermiona

Jej prvá filmová úloha prišla až s úlohou Hermiony. Emma išla na konkurz najmä kvôli svojim kamarátom, avšak spoločne aj s Rupertom Grintom túto rolu dostali. Pamätáš si na prvý diel o Harry Potterovi? Myslíme si, že každý musí uznať, že Emma ako absolútny nováčik vo svete filmu podala parádny výkon. Veľký potenciál v nej od začiatku videla aj J. K. Rowling. Tá ju chcela do roly obsadiť okamžite po tom, čo videla jej prvé testovacie zábery z kastingov.

Emma a obdobie Harry Pottera

Za svoj herecký výkon je nakoniec nominovaná na 5 cien. Za filmy o Harry Potterovi si pripísala na účet údajne 70 miliónov dolárov. Počas toho, ako natáčala ale Harryho Pottera jej financie spravovali rodičia. Myslíte si, že ju rozmaznávali? Ale kdeže! Údajne dostávala 75 dolárov týždenne, aj keď z nej v tom čase už bola milionárka.

Jej najobľúbenejšou postavou zo všetkých častí o Harry Potterovi bol ale Rubeus Hagrid. Postava Hermiony ju ale stále prenasledovala. Keď v škole na niečo správne odpovedala, tak jej spolužiaci na to reagovali „bodmi pre Chrabromil!“

Z múdrej čarodejnice sexi kosť

Čím viac Emma rástla, tým viac sa menila na krásnu ženu so sexepílom a neopozeranou tvárou. Nečudo, že sa o ňu začali zaujímať aj módne či kozmetické značky. Objavila sa na módnych prehliadkach a dokonca sa stala tvárou niekoľkých módnych gigantov ako Lancome alebo Burberry.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emma Watson (@emmawatson),

Skromnosť, aká sa len tak nevidí

Napriek tomu, že je Emma Watson slávnou herečkou s miliónmi na účte, nohami sa drží pri zemi a snaží sa ignorovať slávu. Počas školy bývala na internáte a izbu zdieľala s ďalšími spolužiakmi. Svoj vplyv sa rozhodla využiť aj v prospech dobrej veci. V roku 2014 sa stala sa vyslankyňou dobrej vôli pre OSN a obhajuje ženské práva vo svete.

Na čo míňa?

Emma Watson rada cestuje a občas si opäť dopraje. Miluje módu a pekné, kvalitné oblečenie. Mnohokrát ju preto môžeme vidieť oblečenú v značkách Dior, Calvin Klein, Armani a iné. Investovala do 2 nehnuteľností, pričom jednou z nich je obrovská chata vo francúzskom Méribel.

Tá slúži zároveň ako jej ďalší príjem. Na Instagrame má 55 miliónov followerov, napriek tomu si súkromie stráži. Aj preto nevedno, či je zadaná. Podľa posledných informácií je však dnes už 29-ročná Emma Watson stále slobodná a na toho svojho pravého stále čaká.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emma Watson (@emmawatson),

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame