Kto je David Kozma: Ružový Panter, ktorý si získal srdcia fanúšikov a rešpekt súperov

David Kozma (Zdroj: OKTAGON MMA)

#David Kozma je jedným z najlepších bojovníkov súčasnej česko-slovenskej scény MMA. Potvrdil to aj na nedávnom turnaji OKTAGON 40, kde vydržal viac, ako by väčšina jeho kolegov zvládla. Kto je ale Ružový Panter, ktorý si pomaly, ale isto získal rešpekt celej MMA obce v našich končinách? 

VIZITKA
Meno: David Kozma
Dátum narodenia: 13. 8. 1992  (Karviná, Česká republika)
Charakteristika: MMA bojovník, súčasť organizácie OKTAGON MMA a štvrťfinalista projektu Oktagon Gamechanger, niekoľkonásobný šampión welterovej kategórie OKTAGON MMA

Výkladná skriňa česko-slovenského MMA

David Kozma na turnaji OKTAGON 40 v rámci Oktagon Gamechanger vydržal proti Poliakovi Lukaszovi Siwiecovi škrtenie, ktoré by veľkú časť česko-slovenskej MMA scény uspalo a ukončilo zápas. Nie však rodáka z Karvinej, ktorý zas a znova potvrdil, že je fighterom, ktorý si zaslúži rešpekt každého, kto má zmiešané bojové umenia rád. Prezývajú ho Ružový Panter, do duelov nastupuje s hlavou nafarbenou naružovo a v pozadí hra titulná pieseň z ikonickej Pobrežnej hliadky. Nenechajte sa ale oklamať, David je poriadne tvrdý chlapík.

Aj keď má iba 30 rokov, má za sebou 42 profesionálnych zápasov. 30 z nich vyhral, 12-krát odchádzal ako porazený. Od roku 2015 prehral ale iba v troch prípadoch a vyhral neuveriteľných 19 zápasov. Skrátka, pred približne ôsmimi rokmi sa rozhodol, že začne svoju MMA kariéru brať naozaj profesionálne a úspechu podriadi všetko. V tejto chvíli nie je šampiónom OKTAGON MMA, pretože v závere roka 2022 prišiel o titul po neskutočnej bitke s Kaikom Britom, ale welterový opasok obhájil niekoľkokrát.

Dokázal zdolať mená ako Petr Kníže, Samuel Krištofič, Bojan Veličkovič, Máté Kertész, Gábor Boráros či Leandro Apollo Silva. V Českej republike aj na Slovensku sa prepracoval medzi absolútnu špičku. Nepracoval iba na fyzickej stránke svojho boja, ale aj na tej mentálnej. Spojil sa so správnymi ľuďmi, prestal sa báť rozprávať na verejnosti, získal zaujímavý imidž a s ním aj sponzorov.

Nie je prekvapením, že v tejto chvíli je jediným štvrťfinalistom Oktagon Gamechanger, európskej Ligy majstrov v MMA. Viackrát sa špekulovalo o tom, že by sa Kozma mohol natrvalo presunúť do zahraničia. On je ale v OKTAGON MMA spokojný a má byť prečo. Je rešpektovanou persónou a jednou z TOP hviezd organizácie, ešte k tomu čase, kedy Oktagon preniká do Nemecka či Veľkej Británie. Jeho kariéra bude trvať zrejme ešte niekoľko rokov a odkaz, ktorý tvorí, bude trvácny.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ukončil kariéru ako skutočný bojovník na život a na smrť: Glover Teixeira vydržal strašné bomby, na titul opäť nedosiahol

Zároveň je vzorom pre mladých ľudí, ktorí možno o sebe v nejakom bode života pochybujú, čo je ale prirodzené. Nie nadarmo je tvárou kampane OKTAGON MMA proti šikane. Kozmova hviezda svieti a môžeme sa tešiť na to, čo ďalšie si pre svojich fanúšikov a MMA obec pripraví. Jeho prístup a vystupovanie totiž z neho robia človeka, ktorému je len náročné nefandiť.

Zdroj: hashtag.sk, OKTAGON MMA
Odporúčame