Ďalšie plány šampióna Jona Jonesa: Ngannou je nereálny, Miocic je vytúžený

Jones vs Ngannou (Zdroj: YouTube/kenanK)

#Americký MMA fighter Jon Jones cez víkend na UFC 285 porazil v prvom kole Francúza Ciryla Ganeho a stal sa šampiónom ťažkej váhy najlepšej MMA organizácie na svete. Otázkou pre neho ostáva: čo nastane teraz?

Jon Jones má jednoznačný cieľ

Jon Jones je medzi MMA komunitou označovaným za GOAT, a teda, najlepšieho bojovníka všetkých čias. Proti Ganemu potvrdil svoju fantastickú kvalitu, vyhral v prvom kole na submisiu a súperovi nedal nijakú šancu. Teraz je šampiónom ťažkej váhy a verejnosť sa pýta, aké budú jeho ďalšie kroky.

Jon sa netají tým, že chce bojovať so Stipem Miocicm, niekdajším šampiónom UFC. „Odporúčal by som mu, aby si dal voľno od práce hasiča, pretože, ak si myslí, že mu v príprave na mňa bude stačiť rekreačné vzpieranie, je na veľkom omyle,“ nechal sa The Bones počuť v jednom z rozhovorov.

„Môžem potvrdiť, že zápas Jonesa s Miocicom sa skutočne udeje,“ uviedol pre zmenu prezident UFC Dana White. White si veľmi dobre uvedomuje, že match-up Jones vs Miocic bude nielen nesmierne kvalitný po športovej stránke, ale taktiež bude lákadlom aj po stránke marketingovej.

Je veľká škoda, že v úvode roka UFC opustil pre problémy s kontraktom Francis Ngannou, dovtedajší kráľ ťažkej váhy. Jeho prípadný duel s Jonesom by bol ozdobou celej organizácie. „Takýto duel je nereálny, pretože Jon má podpísanú dlhodobú zmluvu s UFC. Za aktuálnych okolností sa niečo také neuskutoční, bohužiaľ,“ uviedol Ngannou v aktuálnom interview.

Zdroj: hashtag.sk, UFC, MMA Junkie
Odporúčame