Ukončil kariéru ako skutočný bojovník na život a na smrť: Glover Teixeira vydržal strašné bomby, na titul opäť nedosiahol

Glover Teixeira a Jamahal Hill

Glover Teixeira podľahol Jamahalovi Hillovi (Zdroj: Instagram/UFC)

#Brazílsky MMA bojovník Glover Teixeira ukončil svoju profesionálnu kariéru bojovníka. Učinil tak po jeho ďalšom neúspešnom pokuse stať sa šampiónom poloťažkej váhy UFC. Pred polrokom mu ho pár desiatok sekúnd pred koncom zápasu ukradol Jiří Procházka, tentokrát nestačil na Jamahala Hilla. Ten dominoval celých 5 kôl a aj keď bol niekoľkokrát blízko k ukončeniu zápasu, Teixeira predviedol až nadpozemskú odolnosť.

Jedna éra sa končí, druhá sa začína

Glover Teixeira odchádza do dôchodku ako jeden z najlepších bojovníkov poloťažkej váhy histórie UFC. V súboji s Janom Blachowiczom sa stal šampiónom po tom, čo poľského súpera uškrtil v 2. kole. Hneď pri svojej prvej obhajobe sa nezmazateľne zapísal do dejín organizácie a aj keď podľahol Jiřímu Procházkovi, ich titulový súboj bol vyhlásený za najlepší zápas roka 2022.

Ešte predtým, než sa Teixeira stal šampiónom, sa neúspešne pokúšal o zisk titulu proti fenoménovi Jonovi Jonesovi. Najlepšieho bojovníka všetkých čias nedokázal nijak ohroziť a aj keď dostával po celý zápas bitku, ukončiť pred limitom sa nenechal. Glover Teixeira tak ukončil kariéru vo veku 43 rokov a so štyrmi titulovými zápasmi na konte.

Doposiaľ len jeden a rovno víťazný má za sebou čerstvý šampión Jamahal Hill. Americký bojovník pritom vstúpil do UFC len v roku 2020. Atraktívnymi výkonmi, skvelými knokautmi a poriadnou zápasovou vyťaženosťou sa stal titulovým vyzývateľom a so svojou šancou naložil ideálne.

Normálny človek by už bol päťkrát v kóme

Na Teixeirovom výkone už bol cítiť pokročilejší vek a predovšetkým po rýchlostnej stránke svojmu súperovi vôbec nestíhal. Hill triafal jeden presný úder za druhým a keď sa už Glover dostal Američanovi na telo, mal obrovské problémy preniesť súboj na zem. Počas celých 25 minút sa mu to podarilo len dvakrát, pričom v ani jednom prípade nehrozilo predčasné ukončenie.

To naopak hrozilo Teixeirovi, ktorý vo 4. kole inkasoval neuveriteľných 79 signifikantných úderov. Veľká časť z nich prišla v rýchlom slede za sebou, keď bol Brazílčan v obrovských problémoch. Rozhodca niekoľkokrát Glovera upozornil, no ten zakaždým dokázal, že je stále v hre. Kritický moment nastal aj v prestávke medzi 4. a 5. kolom, počas ktorej bol do klietky prizvaný doktor, aby skontroloval Teixeirovo zranenie oka. Doktor bol viac než benevolentný a Teixeira napokon odzápasil svoj posledný zápas kariéry na plný počet kôl.

Proti komu bude Jamahal Hill najbližšie obhajovať?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame