Kto je Dávid Hancko? Talentovaný Slovák mieri k futbalovým výšinám, bijú sa zaňho aj fanúšikovia!

Dávid Hancko

Dávid Hancko má pekne rozbehnutú kariéru (zdroj: Twitter/ Feyenoord Rotterdam)

#Slovenský futbalový obranca Dávid Hancko má za sebou sezónu snov. Patrí k hlavným oporám národného tímu, pričom s Feyenoordom Rotterdam vyhral prestížnu holandskú Eredivise a patril medzi najlepších hráčov celej súťaže.

VIZITKA
Meno: Dávid Hancko
Dátum a miesto narodenia: 13. december 1997, Prievidza
Charakteristika: slovenský futbalový obranca, reprezentant SR a hráč holandského klubu Feyenoord Rotterdam

Nedali naňho dopustiť

Hancko sa stal jedným z najdôležitejších hráčov Feyenoordu Rotterdam, ktorý je čerstvým šampiónom holandskej Eredivisie. Jeho futbalový klub nechal v tabuľke za sebou aj gigantov ako Ajax Amsterdam či PSV Eindhoven. Rodák z Prievidze odohral v lige 31 zápasov, dal dva góly a na štyri presné zásahy prihral. Dokáže nastupovať v strede defenzívy, ale aj na jej kraji, pričom si nielen svedomito plní obranné povinnosti, ale je platný aj smerom dopredu. 

Dávid má 25 rokov a dostáva sa do najlepšieho veku svojej futbalovej kariéry. V roku 2018 odišiel ako talentovaný mladík z MŠK Žilina do talianskej Serie A, kde po ňom siahol tradičný klub AFC Fiorentina. Na Apeninskom polostrove zbieral skúsenosti, ale pravidelne nehrával, čo vyústilo do jeho hosťovania v Česku, konkrétne v Sparte Praha. U našich západných susedov sa osvedčil, z hosťovania sa stal prestup, pričom v Sparte na neho nedali dopustiť. 

Holandsko mu chutí, ale dokedy?

Prišlo leto 2022 a prestup do Eredivisie, do Feyenoordu Rotterdam. Za sezónu sa Dávid stal nielen jedným z najlepších hráčov svojho klubu, ale podľa niektorých zdrojov bol medzi top futbalistami celej súťaže. A to je pocta, aká sa doslova nedá ignorovať. Je však otázne, dokedy Hancko vo Feyenoorde ostane, i keď klub postúpil do Ligy majstrov, čo je pre každého futbalistu veľkým lákadlom.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovák Martin je vicemajstrom ČR amatérov v šachu: Bol som celý červený, mokrý a srdce mi šlo vyskočiť z tela

Hráč hodný dvojnásobnej sumy

Podľa portálu zameraného na prestupy má Slovák hodnotu 20 miliónov eur, čo je pre veľkokluby veľmi výhodná čiastka. Už minulé leto okolo Dávida krúžil londýnsky West Ham United, pričom aj teraz sa hovorí o tom, že Hancko je v hľadáčiku viacerých klubov anglickej Premier League.

Treba si totiž uvedomiť, že zohnať defenzívneho univerzála, ktorý je skvelý v bránení a nestratí sa ani smerom dopredu, je za 20 miliónov takmer nemožné. Samozrejme, ak by Feyenoord Dávida predával, je reálne, že by to mohlo byť aj za dvojnásobok oficiálnej čiastky.

Zastali sa ho aj fanúšikovia

Darí sa mu aj v súkromnom živote, ktorý zdieľa s českou tenistkou Kristýnou Plíškovou, dokonca spolu majú aj ratolesť. Držíme im palce, nech sa im darí po všetkých stránkach. Dávid je taktiež miláčikom fanúšikov. Keď ho dnes už bývalý kouč slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič kritizoval minulý rok za to, že uprednostnil pôrod partnerky pred reprezentačným zrazom, divácka obec sa ho zastala. Dôvod jeho absencie bol logický a prirodzený, čo chápal takmer každý. 

Je dobre a bude lepšie 

Hancko nie je len skvelý hráč v slovenských pomeroch. Samozrejme, v našom národnom tíme naňho takisto nedáme dopustiť. Avšak, tento vek sa dostáva do povedomia v celosvetovom meradle. Pod koučom Arnem Slotom Dávid vo Feyenoorde výborným spôsobom podrástol.

Aké budú ďalšie Hanckove kariérne kroky? To v tejto chvíli možno nevie ani samotný Dávid. Verme, že ostane zdravý, pretože je to chlapec, ktorý je nielen skvelým futbalistom, ale je kvalitný aj po ľudskej stránke. Ak ostane v Rotterdame, bude patriť medzi TOP hviezdy tímu. Ak zmení dres, bude to zrejme do jedného z európskych veľkoklubov. Alebo? 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Literárny prehľad do vrecka: Zopakuj si základné pojmy, vďaka ktorým sa na maturite nestratíš!

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame