Kto je šampión Daniel Škvor? Elitný kickboxer svojimi výkonmi šokuje!

Kto je Daniel Škvor?

Daniel Škvor v Undergrounde (Zdroj: Instagram/danielskvorfight)

#Daniel Škvor je v súčasnosti jeden z najlepších kickboxerov v Česku a na Slovensku. Má za sebou 3 zápasy v najlepšej postojárskej organizácii sveta, v Glory Kickboxing. Stal sa svetovým šampiónom organizácie WAKO-PRO a profesionálnym majstrom Česka v K1. Po prepustení z Glory sa zúčastnil pyramídy Oktagon Underground vo váhe do 100 kg, ktorú napokon celú bez zaváhania vyhral. Toto je Daniel Škvor!

Vizitka:

Vlastným menom: Daniel Škvor
Známy ako: Dee Dee
Dátum narodenia: 7. apríla 1989
Prvý zápas: 30. decembra 2020 – prehra proti Oumarovi Symu
Instagram: 11,4k followerov

2009 – 2018 až k najcennejšiemu titulu

Škvor počas svojej postojárskej kariéry nazbieral mnoho úspechov. Počas jeho kickboxerskej kariéry nastúpil do 40 zápasov. Má na konte 29 výhier, z čoho 21 dosiahol pred časovým limitom. Medzi jeho najvýznamnejší úspech patrí titul WAKO-PRO, ktorý získal vo váhe nad 94 kilogramov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel “DeeDee” Škvor (@danielskvorfight)

2018 – 2019 prestup do Glory Kickboxing

Na začiatku roka 2018 prišla Škvorovi ponuka stať sa historicky prvým Čechom s dlhodobou zmluvou v Glory. Na jeho nešťastie, ponuka zápasiť v Amerike prišla do ťažkej váhy, ktorá nie je Danielovou dominantnou. V premiére v novej organizácii proti nemu stál slovenský bojovník Tomáš Možný, ktorý Škvora zdolal na body.

O nič lepšie nedopadol ani jeho ďalší zápas proti Roelovi Mannaartovi. Daniel ťahal celý zápas za kratší koniec a prehral opäť na bodové rozhodnutie. Vzkriesenie mohlo prísť v zápase s D’Angelom Marshallom, ktorý Škvor dominoval prvé 2 kolá. V záverečnom kole odišiel výrazne fyzicky a Marshall mu uštedril škaredé KO.

Pre Škvora to bolo jeho posledné predstavenie pod organizáciou Glory, do ktorej sa ale mohol vrátiť. Na galavečeri Heroes Gate zdolal holandského bojovníka Levyho Kuykena, ktorý patril medzi európsku špičku. Po tomto dueli Glory Škvora kontaktovalo a jeho návrat, tentokrát vo váhe do 95 kg, vyzeral nádejne.

2020 šampión Oktagon Underground

Prišla však pandémia koronavírusu, ktorá na dlhý čas zastavila turnaje Glory. Škvor využil ponuku zúčastniť sa nového projektu Oktagon Underground, kde zápasil v najťažšej váhe do 100 kg. V úvodnom zápase si poradil s kvalitným MMA bojovníkom Janom Gottvaldom, ktorého ukončil už v 1. kole.

Do ďalšieho zápasu mal nastúpiť proti Melvinovi Manému. Ten v štvrťfinále nabodoval Tomáša Hrona, avšak zo zápasu si odniesol zlomený nos. Zraneného Maného nahradil amatér Martin Horský, ktorý nerobil Škvorovi vážnejšie problémy. Vydržal s ním 1. kolo a krátko po začiatku druhého bol rozhodcom odpočítaný.

česko-slovenskom superfinále ho čakal Ivan Bartek, s ktorým Škvor niekoľkokrát v minulosti spároval. Zápas prebehol celý v réžii českého bojovníka. Bartek nevydržal ani jedno kolo a na ukončenie zápasu stačilo Škvorovi 2. počítanie. Daniel po celkovom triumfe v Undergrounde bol odhodlaný prestúpiť do MMA.

2020 premiéra v MMA

Očakávaný vstup Daniela Škvora do sveta MMA prišiel na galavečeri Oktagon 20. Súperom mu bol francúzsky doposiaľ neporazený grappler Oumar Sy. Do súboja nastúpil Škvor vo veľkom štýle a v strede 1. kola sa mu podarilo Syho knockdownovať. Francúz jeho tlak prežil a ku koncu 2. kola sa mu podarilo vziať Škvora na zem.

Vyčerpaného Daniela už francúzsky bojovník nemal problém uškrtiť. Pre Škvora šlo o jeho doposiaľ jediný zápas pod MMA pravidlami, avšak ani zďaleka nie posledný. Hneď na pozápasovej tlačovej konferencii oznámil, že sa zmiešaným bojovým umeniam plánuje venovať naďalej a v najbližšej dobe môžeme očakávať jeho návrat do klietky!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame