Kto je Matěj Peňáz? Najúspešnejší česko-slovenský kickboxer má pred sebou v MMA obrovskú budúcnosť

Kto je Matěj Peňáz?

Matěj Peňáz je najlepší česko-slovenský kickboxer (Zdroj: Instagram/teampenaz)

#Matěj Peňáz je jediný český kickboxer pôsobiaci v najprestížnejšej organizácii Glory Kickboxing. V nej drží bilanciu 3-1 a aktuálne mu patrí 6. miesto najlepšej strednej váhy na svete. Pred vstupom do Glory sa stal šampiónom organizácii WAKO, IFMA, WKN a WMC. 24-ročný reprezentant Hron gymu si nedávno odbil svoj MMA debut, v ktorom odchádzal ako víťaz. Toto je Matěj Peňáz!

Vizitka: 

Vlastným menom: Matěj Peňáz

Známy ako: Money

Dátum narodenia: 14. októbra 1996

Prvý zápas: 21. októbra 2020 výhra proti Patrikovi Jevickému

Instagram: 21,2k followerov

2013 – 2018 množstvo titulov

Pre svoje fantastické proporcie a nadanie Peňáz exceloval v kickboxe už vo veľmi mladom veku. Už ako 17-ročný sa stal majstrom sveta v organizácii WAKO. O pár rokov neskôr pridal do svojej zbierky aj titul majstra sveta najcennejšej organizácie v thaiboxe IFMA.

Ešte pred tým, ako prestúpil do Glory, získal tituly európskeho šampióna organizácií WMC a WKN. Aby toho nebolo málo, Matěj drží titul majstra Českej Republiky CMTA a CSFU.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matěj |MONEY| Peňáz (@teampenaz)

2018 – 2020 pôsobenie v Glory Kickboxing

Vzápätí po zisku európskeho titulu WMC prišla Peňázovi lukratívna ponuka. Mohol sa stať ďalším Čechom, ktorý sa dostal do najlepšej kickboxerskej organizaćie Glory. Matěj túto ponuku bez váhania prijal a zopakoval tak úspech Daniela Škvora a jeho trénera Tomáša Hrona.

Všetky 4 Peňázove zápasy v Glory skončili pred limitom, pričom v nich odchádzal ako porazený len jedinýkrát. Prvú a zatiaľ poslednú porážku v tejto organizácii mu uštedrila súčasná #1 Donovan Wisse.

Posledný Peňázov zápas v Glory prebehol v októbri 2019. V ňom knokautoval Francúza Yassina Ahaggana v 2. kole. Pre pandémiu koronavírusu a menšie finančné problémy v organizácii sa Money počas roku 2020 v Glory nepredstavil ani raz.

2020 Oktagon Underground

Pôst od zápasov v kickboxe Matěj nedokázal držať príliš dlho. Projekt, s ktorým prišla organizácia Oktagon MMA, dal Peňázovi šancu zápasiť aj počas nepríjemnej doby. Po tom, ako sa zverejnili mená účastníkov, okamžite prišla výzva od nádejného amatéra Matěja Hrkala.

Peňáz si s Hrkalom bez problémov poradil a počítaním na konci 1. kola rozhodca ukončil zápas. V ďalšom zápase náhradník za zraneného Zdeňka Polívku takmer šokoval celé Česko-Slovensko. Adam Dvořáček ku koncu zápasu knockdownoval Peňáza a ten s veľkými problémami napokon dokráčal k víťazstvu na body.

V českom finále Matěj kompletne vymazal thaiboxera Jakuba Klaudu a v superfinále sa mal stretnúť s Vlastom Čepom. Pre Peňázove zranenie však ku zápasu nedošlo, a tak sa Čepo stal neoficiálnym šampiónom vo váhe do 90 kilogramov.

2020 debut v MMA

Turnaj Oktagon 18 priniesol to, na čo sa fanúšikovia celej domácej scény tešili. Matěj Peňáz si odbil svoju premiéru pod plnými pravidlami MMA. Jeho súperom bol húževnatý Patrik Jevický, ktorý sa nezmazateľne zapísal do sŕdc fanúšikov výkonom proti Vlastovi Čepovi v 1. kole slovenskej pyramídy.

Jevickému sa dvakrát podarilo Peňáza dostať takedownom na zem, ale ten dokázal okamžite vstať. Pomerne vyčerpaného a nahúleného súpera Peňáz poslal k zemi kombináciou predná-zadná a bolo vymaľované.

Peňáz sa netají tým, že má záujem o pokračovanie v kariére MMA bojovníka. Promotér Novotný naznačil, že by sme Matěja mohli vidieť v ďalšom MMA zápase už čoskoro. Primárnou záležitosťou by však naďalej mal byť kickbox, v ktorom je Money absolútna svetová extratrieda.

Zdroj: hashtag.sk, fights.cz
Odporúčame