Ako sľúbil, tak aj dodržal! Karlos Vémola sa stal šampiónom strednej váhy Oktagonu a rysujú sa mu zaujímaví vyzývatelia

Karlos Vémola

Karlos Vémola (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Cirkus Oktagon prišiel na záver roku 2020 s jubilejným 20. číslovaným turnajom. Turnaj Oktagon 20 zažil rekord v počte zápasov skončených na bodové rozhodnutie. Ten posledný a zároveň hlavný zápas ovládol Karlos Vémola, ktorý zdolal Alexa Lohorého na body. Zisk titulu sa podaril aj ešte stále len 20-ročnému Romanovi Paulusovi, ktorý sa stal šampiónom 5. série Oktagon Výzvy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Zahraničná kanonáda

Na úvodnej prelims karte sa odohralo veľké množstvo medzinárodných duelov. V nich sa až prekvapujúco darilo hlavne bojovníkom spoza hraníc. Jediný česko-slovenský súboj dopadol úspešne pre Jana Fajka, ktorý zdolal Daniela Hromeka na body.

V ďalšom zápase sa podarilo úspešne vkročiť do Oktagonu Tomášovi Fialovi po tom, ako ubil Saida Elderbieva v 1. kole. Následne prišla smršť, akú nečakali predovšetkým fanúšikovia bojovníkov z Reinders MMA gymu. Najprv pri svojej premiére pod pravidlami MMA prehral v 2. kole Daniel Škvor via submission.

Magdalena Šormová nestačila na extrémne kvalitnú Poľku Wozniak, s ktorou prehrala na body. O nič viac sa nedarilo ani Václavovi Holotovi. Ten aj napriek množstvu fantastických pokusov o submission napokon podľahol Christianovi Jungwirthovi na body.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Večer favoritov

Odhliadnuc od prelims karty, zápasy na hlavnej karte skončili bez menšieho prekvapenia. Najprv sa kráľom 5. série Oktagon Výzvy stal Roman Paulus, keď dokázal napriek nepriaznivému 1. kolu zdolať Tomáša Zajaca na body. V najtesnejšom zápase večera napokon u 2 bodových rozhodcov vyhral Jan Malach nad Miroslavom Brožom.

Repríza českého finále Oktagon Underground priniesla dominantný výkon a ukončenie na submission Lea Brichtu, ktorý si odniesol 2000€ za výkon večera. Milan Ďatelinka ukončil hneď v 1. kole Davida Hošeka a ihneď si vypýtal titulovú šancu v strednej váhe.

Predposledný zápas galavečera suverénne ovládol Viktor Pešta, ktorý zdolal bývalého UFC bojovníka Ildemara Alcantaru v 1. kole via TKO. V pozápasovom rozhovore neváhal ani sekundu a vyzval Attilu Végha vo váhe do 93 kilogramov!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

„Lvi žerou první!“

Posledný zápas roku 2020 mal titulovú príchuť. Pred 2 týždňami prišiel Oktagon s vyhlásením, že Karlos Vémola sa pobije o titul strednej váhy s Alexom Lohorém. Zápas prebiehal v réžii Vémolu, ktorý výrazne ľahšieho Lohorého odkontroloval na zemi celých 25 minút a prišiel si po víťazstvo na body.

Šance sa ihneď chopil Pirát Krištofič, ktorý prerušil Vémolov pozápasový rozhovor a Terminátora vyzval na zápas. Karlos výzvu ihneď prijal, avšak poukázal na to, že právoplatným vyzývateľom je vyššie spomínaný Milan Ďatelinka. Ten by s najväčšou pravdepodobnosťou mal byť Vémolovou prvou obhajobou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Veľkolepý štart roku

Turnaj Oktagon 20 priniesol nielen nových šampiónov a atraktívne duely, ale aj oznámenie, že ďalší turnaj je naplánovaný už hneď na január roku 2021. Hlavný zápas bude patriť titulovej bitke zápasníckej legendy Ivana Buchingera a #1 ľahkej váhy Ronyho Paradeisera. Víťaz tohto zápasu sa stane historicky 2. šampiónom ľahkej váhy, keďže Mateusz Legierski sa titulu oficiálne vzdal.

Do Oktagonu sa vráti Leandro Apollo Silva, ktorému bude čeliť vo svojej premiére v Oktagone obávaný Petr Kníže. Lucie Pudilová nastúpi proti poľskej bojovníčke Marte Waliczek, s ktorou už mala pôvodne naplánovaný zápas na turnaj Oktagon 18.

Ďalším ohláseným zápasom bude návrat Gábora Borárosa, ktorého vyzve Matúš Juráček. Na turnaji Oktagon 21 sa predstavia aj Matěj Peňáz, Lucia Szabová a Tereza Bledá. Všetci traja menovaní zatiaľ nemajú zverejnené mená súperov a súperiek.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame