Opustené Krvavé Šenky sa spájajú s vraždami aj záhadnými javmi: Je toto najdesivejšie miesto na Slovensku?

Krvavé Šenky (foto: Zlatica Guzmická/Facebook)

#Obyvateľov by si tu spočítal na prstoch jednej ruky, množstvo opustených budov vyzerá ako po výbuchu, nie je tu žiadny signál a v noci sa sem neodváži takmer nikto. Nie, to nie je opis prostredia z nejakého hororu. Ide o časť obce Lehota, ktorú nájdeš len desať kilometrov od Nitry. Na strašidelnosti jej pridáva aj samotný názov, ktorý odrádza nejedného návštevníka. Predstavujeme ti Krvavé Šenky.

Krvavá história

Na samom začiatku ti povieme, ako vlastne vznikol názov, z ktorého behá mráz po chrbte. Musíme sa presunúť do minulosti, konkrétne do roku 1848. Podľa známej legendy sa tu mala naozaj udiať krvavá dráma. Veľkomožný pán z Dobrej vody cestoval so svojimi mužmi do Nitry. Keďže sa po ceste zdržali, rozhodli sa prenocovať v neďalekom šenku (dnešná krčma). Jeho muži sa zložili na seno, pánovi ponúkli víno a izbu.

Víno malo byť otrávené, na čo ho upozornila jedna zo slúžok. V noci sa pána pokúsili zabiť zbojníci, no jeho muži ho zachránili. V pivnici následne objavili tri mŕtve dievčatá, ktoré podľa legendy posúvali čachtickej pani. História s Bátoričkou sa objavuje takmer v každom článku, ktorý o Krvavých Šenkoch vznikol. Zaujímavosťou však je, že Alžbeta Bátoriová v tom čase už viac ako dve storočia nežila. Zomrela v roku 1614.

Zmiznutá žena

Pokiaľ máš pocit, že takmer každé miesto na Slovensku sa môže pochváliť nejakou krvavou legendou, skúsime niečo novšie.

Medzi niektorými taxikármi v Nitre dodnes koluje historka (naozaj, počul som ju aj ja osobne), že jeden ich kolega počas daždivej noci zastavil v Šenkoch žene, ktorá potom mlčky sedela na zadnom sedadle. Keď sa vodič otočil, aby ju skontroloval, po žene v aute nebolo ani stopy. No sedadlo zostalo mokré a pod ním bola mláka.

Delil sa tu lup?

A keď sme pri novšej histórii, v roku 1996 sa tu údajne delil lup z najväčšej bankovej krádeže v histórii Slovenska, ktorá sa udiala v Nitre. Odtiaľ zmizlo neuveriteľných 173 miliónov korún, čo je asi 5 miliónov eur. Túto teóriu môže potvrdzovať i fakt, že jedným z právoplatne odsúdených je aj Gustáv Ikér, ktorý mal podľa obchodného registra adresu práve v Krvavých Šenkoch. Mimochodom, Ikér pri lúpeži vŕtal trezor.

Vyprázdnená obec

V Krvavých Šenkoch nezostal žiť už takmer nikto, čo je síce s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobené presunom ľudí do bližších okrajových častí Nitry. Zároveň tak toto opustené miesto pôsobí ešte strašidelnejšie. Dokonca ešte aj pôda tu má byť úplne iná, ako v okolí. Pre všetky tieto dôvody sa tak Krvavé Šenky stali doslova kultovým miestom, o ktorom vznikol aj detektívny román a kde sa natáča veľké množstvo urbex videí. Tie máš možnosť vidieť aj v tomto článku.

Pokiaľ máš stále pocit, že nočná návšteva tohto miesta by pre teba bola malinou, máme tu posledný fakt. V Krvavých Šenkoch nie je žiadny telefónny signál. Nemôžeš odtiaľto volať, rovnako ako ti nebude fungovať ani navigácia. Stále nič? Tak si predstav, že pred aj za Šenkami signál normálne funguje.

Odhodlal by si sa na návštevu tohto miesta?

Zdroj: Pravda, TASR, Youtube/Ivan Donoval
Odporúčame