Koronavírus odstavil naše milované letné festivaly: Pozri sa, ako je na tom Pohoda, Hip Hop Žije, Sziget či Colours of Ostrava

Ľudia sa zabávajú na festivale

Photo by Danny Howe on Unsplash

#O pandémii koronavírusu síce môžeme povedať, že vo viacerých krajinách je na ústupe, víťazstvo nad touto chorobou je v nedohľadne. A to určite minimálne dovtedy, kým naň nenájdeme vakcínu. Na Slovensku síce teraz pribúda len minimum nových prípadov a okolité krajiny začínajú uvoľňovať opatrenia, na cestovateľské leto pravdepodobne môžeme zabudnúť.

Vírus sa bude šíriť aj naďalej a asi sa na svete nenájde žiadna krajina, ktorá by bola ochotná riskovať druhú vlnu nákazy. Toto všetko sa podpísalo aj pod konanie nami toľko milovaných letných festivalov. Ľudia sa síce budú môcť stretávať, no akcie s desiatkami tisíc ľudí pokope si na starosti nevezme nikto.

Foto: unsplash.com

Organizátori sa teda rozhodli, že tohtoročné festivaly sa budú presúvať a rušiť. Teda, až na jednu výnimku. Pozri si náš prehľad nižšie.

Pohoda

Najväčší festival na Slovensku sa tento rok neuskutoční. Organizátori sa na základe konzultácií so špičkovými epidemiologičkami rozhodli, že tento ročník sa presúva o rok. A prečo sa hovorí o presunutí a nie zrušení?

„Termín presunutie vyjadruje náš vzťah k našim potvrdeným umelcom, dodávateľom, spolupracovníkom, partnerom a samozrejme k návštevníkom. Energiu, ktorú sme venovali prípravám tohto ročníka, chceme využiť na prípravu festivalu v roku 2021. Reálne presúvame naše dohody a záväzky,“ napísali organizátori na svojom webe.

Okrem toho sa chystá v dátume konania festivalu akcia Pohoda in the Air. Prvé informácie o tomto formáte sa fanúšikovia dozvedia už 15. mája.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PohodaFestival (@pohodafestival),

Sziget

Jeden z najlepších festivalov v Európe (a dovolíme si tvrdiť, že aj vo svete) sa tento rok konať nebude. Ak si sa teda tešil na umelcov, ako A$AP Rocky, Dua Lipa, Calvin Harris či Stormzy, toto leto si ich budeš môcť pustiť jedine na YouTube.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sziget Festival SK (@szigetsk),

Hip Hop Žije

Najväčší slovenský hip hopový festival sa rozhodol ísť inou cestou. Neruší sa a organizátori čakajú na vhodnú chvíľu, aby mohli oznámiť nový termín ešte na toto leto. „HipHop Žije 2020 Bratislava definitívne presúvame na nový termín. Veríme, že v novom termíne bude situácia stabilizovaná a my sa budeme môcť ešte toto leto nerušene zabaviť a užiť si atmosféru koncertov vašich obľúbených interpretov pod holým nebom.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa hiphopzije (@hiphopzije),

Colours of Ostrava

Tento rok nebudeš môcť zažiť skvelý line-up ani u našich západných susedov. Organizátori Colours of Ostrava sa rozhodli, že tento ročník sa neuskutoční. Festival si budeš môcť užiť až od 14. do 17. júla 2021.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Colours of Ostrava official 💛 (@colours_cz),

Topfest

Topfest je na tom momentálne najhoršie. Môže za to hlavne dátum, ktorý je najbližšie k dnešnému dňu. Topfest sa mal konať už 26. júna na Zelenej vode. Všetci však stále dúfajú, že nedôjde k najhoršiemu scenáru.

„Pracujeme s rôznymi možnými scenármi, avšak konečné stanovisko vám zatiaľ ešte nevieme poskytnúť, pretože čakáme na oficiálne vyjadrenie Vlády Slovenskej republiky a Úradu verejného zdravotníctva SR,“ napísali organizátori.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Topfest (@topfestofficial),

Uprising

Slovenský Uprising je stále hre, a to hlavne kvôli dátumu, ktorý pripadá až na koniec leta. „Rovnako sme ale kvôli prebiehajúcej pandémii nútení pracovať aj s verziou, že Uprising budeme musieť presunúť o rok neskôr na dátum 27. – 28. august 2021,“ odkazujú usporiadatelia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa UPRISING FESTIVAL ® (@uprising_festival),

Grape

Vyjadrenia organizátorov festivalu Grape naznačujú, že stále živia nádej na konanie v pôvodnom dátume 7.-8. augusta. „My samozrejme celú situáciu okolo pandémie sledujeme a konzultujeme aj s ďalšími festivalmi v Európe. Tá nie je dobrá, ale vzhľadom k tomu, že nikto teraz netuší, čo bude v auguste, stále živíme malú nádej. Prípravy zatiaľ prebiehajú bez zmien, lebo nemôžeme samozrejme nič vypustiť,“ oznámili.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Grape festival (@grape_festival),

Zdroj: pohodafestival.sk, szigetfestival.com, hiphopzije.sk, colours.cz, grapefestival.sk, topfest.sk, uprising.sk
Odporúčame