Kontrafakt si drží vysokú úroveň. Ale,…

Posledné dni pre vás hodnotíme Hip Hop Žije, najväčší hip-hopový festival v našich končinách. Bratislavská akcia sa podarila, siedmy ročník dopadol výborne. Vyjadrili sme sa k festivalu ako k celku, ku Kalimu, k Strapovi, ale aj k DMS. Reč doposiaľ nebola o Kontrafakte. Nuž, nastal čas, aby sme článok venovali aj chalanom, ktorí stavali piliere scény, ktorá dnes patrí medzi najväčšie a najlepšie v Európe. A to nie je výmsel, Slovensko je v rape tak silné, až to logicky nedáva zmysel.

Kontrafakt prichádzal v sobotu. Strapo, ktorý vystupoval pred nimi povedal, že – „Teraz nasleduje Kontrafakt, zrejme jediná skupina, ktorá po nás môže vystúpiť.“ Aj keď od albumu Navždy KF nevydalo novú „dosku“, stále patria k absolútnej špičke slovenského a českého rapu. A Strapove slová potvrdzujú, že Ego, Rytmus a Anys majú rešpekt aj medzi kolegami. Iba slepý by tvrdil, že Kontrafakt nemá v slovenských rapových dejinách dôležité miesto.

Po Kontrafakte prichádzal už iba Američan Gunna, hlavný headliner tohto ročníka. Gunna bol skvelý, mal dobrú šou a kvalitný bol aj jeho DJ, ktorý dostával ľudí do varu. Avšak, objektívne treba zhodnotiť, že viacej ľudí prišlo na slovenskú skupinu. Možno to bolo časom, možno znalosťou či neznalosťou amerického umelca. Ale bolo to tak.

Ego aj Rytmus rapovali známe hymny, ktoré vedia poslucháči odpredu aj odzadu. V areáli urobili poriadny bordel a bolo sa na čo pozerať. Každý kto prišiel, sa musel baviť. Avšak, objektívne treba cítiť, že obaja raperi Kontrafaktu majú to najlepšie zrejme za sebou a ich priority sú už iné, ako tomu bolo kedysi. Rodina, deti, viete ako.

Ego sa v závere vystúpenia prihovoril Rytmusovi a poprial mu, nech sa mu narodí zdravý potomok. Ktovie, možno z neho bude nástupca jeho otca. Bolo by to prinajmenšom zaujímavé. A prečo to ALE v titulku?

Mohlo by ťa zaujímať:  Keď Strapo spojil sily s „Čekym". Song „2LÁK" obsahuje veľa právd

Nuž, skladby ako Keď jazdíme my, JBMNT, Stokujeme vonku, O5S5 a ďalšie sú vynikajúce a nikdy neomrzia. Ale chcelo by to niečo nové. Nové texty, nové pohľady, nové beaty, bangre. A toto prianie bude naplnené, pretože Rytmus, Ego a Anys chystajú nový album, ktorým sú koncom roka 2019 pripravení ovládnuť scénu.

A my nemáme dôvod pochybovať o tom, že sa im to podarí. Album NAVŽDY je dodnes považovaný za pravdepodobne najlepší v slovenskej histórii. Teraz je síce o niečo iná doba, prinajmenšom, je tu napríklad DMS. Ale keď to KF dokázal vtedy, je veľká pravdepodobnosť, že to dokáže aj teraz.

Navyše, vyzerá to, že to bude posledný album tejto legendárnej skupiny. Preto verme, že bude perfektný. Zatiaľ to tak vyzerá. Aby sme ale boli objektívni, aj keby KF do konca svojej existencie rapoval to, čo vytvoril k dnešnému dňu, areál či halu by naplnil zas a zas a zas. Ľudia totiž nezabúdajú a texty sa dostávajú pod kožu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.