Konečne čisté tenisky alebo parádny kryt na mobil: 5 perfektných zlepšovákov, ktoré nám uľahčia život

twitter.com/sarahtraceyy

#Dokážu poriadne vytočiť. Najviac nás nahnevajú maličkosti. Preto určite prídu vhod „zlepšováky,“ ktoré si dokážu poradiť s drobnými nepríjemnosťami. Veríme, že čo-to z nich využijete aj vy.

#1 Špinavé tenisky

Aj vy máte doma obľúbené tenisky, ktoré vyzerajú, akoby ste ich nosili už niekoľko desaťročí? Mama či iná bytosť, ktorú nadovšetko milujete, sa vám ich už neraz chystala vyhodiť do koša. Asi to bol prípad aj slečny, ktorá svoju identitu schováva za nickom Halloween Queen. Tá zverejnila na svojom Twitteri návod, ktorý jej doslova zachránil tenisky. Ten sa stal okamžite hitom internetu a tak by bolo hriechom sa oň nepodeliť.

V čom spočíva ten zázrak? Stačí zmiešať sódu s kypriacim práškom na pečenie v pomere 1:1,5. Potom zmes naneste na tenisky a poriadne ich vykefujte kefkou na zuby. Nechajte chvíľku pôsobiť, opláchnite, vložte do práčky a „nové tenisky“ sú na svete. Nápad tejto mladej žienky mnohí chvália do nebies. A niet sa čomu čudovať!

#2 Kryt na mobil

I keď nie je problém si kúpiť púzdro na mobil už za pár šupov na internete, niekedy príde vhod narýchlo vyrobený kryt, ktorý vám ochráni vašu vzácnosť. Stačí k tomu silikónová pištoľ, ktorú kúpite takmer v každom supermarkete, pár minút času a chuť tvoriť. Všetko ostatné vám povie toto video:

#3 Stojan na mobil

Pozeráte nekonečný seriál a už vás bolia ruky? Vyskúšajte tento jednoduchý trik. Sponka na spínanie dokumentov sa určite nájde v každej domácnosti, pričom upraviť ju do podoby stojanu dokáže naozaj každý z nás.

#4 Škvrny od mejkapu na oblečení

Pozná to nejedná žena, ktorá sa omylom utrie do uteráka. Fľaky od maskary či rúžu sa len tak ľahko nedajú vyprať. Škvrny na oblečení však zídu oveľa ľahšie, ak na ne aplikujete trošku odličovaču. Funguje na tvár, preto si poradí aj s mejkapom na tkaninách.

#5 Ach tá cibuľa!

pixabay.com

Šúpaniu či krájaniu cibule sa nevyhne asi nikto z nás. Ak nabudúce na vás príde rad a budete musieť nakrájať cibuľu, skúste žuť pri krájaní žuvačku. Vraj je to s jej pomocou oveľa znesiteľnejšie.

A na záver jedna rada. Možno ste už aj vy počuli o čistení displeja smartfónu pomocou zubnej pasty. Neskúšajte to. Displej bude ešte špinavší, než zvyčajne. Naše návody vám však nespôsobia žiadnu ujmu na majetku, tak smelo do toho!

Zdroj: ladbible.com, brigthside.me Foto: Twitter.com, Pixabay.com
Odporúčame