Kiná v apríli naplno ovládnu komiksovky: Pozri, čo všetko okrem Avengers: Endgame musíš tento mesiac vidieť

Zdroj: Disney/Marvel Studios

#Ťažko tomu veriť, no už tu máme štvrtý mesiac tohto roka. Apríl bude z pohľadu kinematografie naozaj bohatý. Dočkáme sa nielen množstva očakávaných filmov, ale zároveň napríklad aj premiéry poslednej série najpopulárnejšieho seriálu súčasnosti, Game of Thrones. Poď sa s nami ale teraz pozrieť na to, aké filmové pecky na teba čakajú v kinosálach po celom Slovensku.

SHAZAM! (4. apríl)

V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel) stačí vykríknuť jedno slovo – SHAZAM! – a toto 14-ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). V dospeláckej verzii so superbožským telom, no s dušou dieťaťa sa Shazam púšťa do všetkého tak, ako by to robil každý tínedžer obdarený schopnosťami: užíval by si ich!

Dokáže lietať? Má röntgenové oči? Môže rukami vrhať blesky či vynechať test zo sociológie? Shazam sa rozhodne otestovať všetky svoje superschopnosti. No osvojiť si ich bude musieť veľmi rýchlo, aby dokázal bojovať proti smrteľným silám zla, ovládaných Dr. Thaddeusom Sivanom (Mark Strong).

Teroristka (4. apríl)

Komédia Teroristka je príbehom učiteľky na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši. Lenže nakoniec zistí, že presne na toto gauneri spoliehajú. Hlavnou hrdinkou čiernej komédie Teroristka je Mária (Iva Janžurová), učiteľka na dôchodku, ktorá si jedného pekného dňa povie, že už si nechce pripadať ako krava.

Keď jej proti arogantnému pôvodcovi lokálneho zla (Martin Hofmann) nepomôže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), zoženie si zbraň a rozhodne sa urobiť to, čo väčšinu z nás občas napadne, ale hneď tú myšlienku vytesníme. Veľmi skoro však zistí, že ako je vražda zložitá morálne, je rovnako zložitá aj logisticky – napriek tomu, že jej bývalý žiak, momentálne v podmienke (Pavel Liška), dáva cenné životné rady.

After: Bozk (11. apríl)

Tessa je slušne vychované dievča, ktoré randí s milým, spoľahlivým chlapcom. V živote má jasný cieľ, ambície a matku, ktorá dohliada, aby to tak zostalo. Lenže hneď v prvý deň na vysokoškolskom internáte narazí na Hardina, chalana so strapatými hnedými vlasmi, sebavedomým britským prízvukom, s pírsingom v pere a ten jej nabúra všetky ideály, v ktoré dovtedy verila… Knižný bestseller a fenomén mladých sa dočkal filmového spracovania, takže pokiaľ ešte stále patríš k teenagerom, pravdepodobne by si ho nemal v kine vynechať.

Princ Krasoň (11. apríl)

Animák určený hlavne pre tú najmenšiu cieľovku. Čo majú spoločné Snehulienka, Šípková Ruženka či Popoluška? Všetky sú zaľúbené do Princa Krasoňa. Ešte keď bol malý chlapček, zlomyseľne ho zakliala zlá kráľovná. Odvtedy sa do neho každé dievča v kráľovstve beznádejne zaľúbi. Aby prelomil kliatbu a našiel pravú lásku, vydá sa na dobrodružnú cestu.

Spoločnosť mu robí neznámy cudzinec Lenny o ktorom ani netuší, že je to v skutočnosti dievča Lenore, prezlečené za chlapca a jediné dievča v krajine na ktorú kliatba neplatí. Rozprávka od tvorcov Shreka prinesie vtipný príbeh pre celú rodinu o odvážnych a správnych rozhodnutiach či pravej láske.

Hellboy (11. apríl)

Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka.

Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie.

https://www.youtube.com/watch?v=BIPDRf34Yfo

Cyntoryn zvieratiek (11. apríl)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) sa so svojou manželkou a dvoma deťmi presťahoval z veľkomesta na vidiek, do veľkého domu na okraji lesa, v ktorom sa ukrýva cintorín domácich zvierat.  Na ten miestne deti už od nepamäti pochovávajú svoje domáce zvieratká. Zatiaľ čo Louis sa k smrti stavia pragmaticky, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrôzostrašných zážitkoch z detstva s témou smrti obrovské problémy. Keď sused nájde ležať pri ceste mŕtvu mačku ich dcéry Ellie, rodičia zrazu nevedia, ako to dcére vysvetliť.

Je to práve Jud, kto Louisovi poradí, že keď mačku čo najskôr pochovajú na zvieracom cintoríne, nemusia jej povedať vôbec nič. Mačka sa však jedného dňa vráti, trochu viac divokejšia, trochu nebezpečnejšia, trochu iná. Jej návrat spustí lavínu desivých udalostí, ktoré Louisovi a jeho blízkym totálne zmení život. Smrť mačky totiž nebola ani zďaleka posledným úmrtím.

Hľadá sa Yeti (18. apríl)

Predstavujeme vám pána Spojku! Výška 2 metre a 40 centimetrov, hustá srsť, váha 280 kilogramov – ale nedajte sa oklamať jeho vzhľadom….je neuveriteľne milý a srší vtipom. Jeho dobrodružstvo začína vo chvíli, keď sa unavený z večnej samoty uprostred divočiny rozhodne napísať list nebojácnemu prieskumníkovi sirovi Lionelovi Frostovi.

Prosí ho v ňom, aby mu pomohol nájsť vzdialených súkmeňovcov, ktorí žijú v tajomnom údolí Šangri-La. Sir Lionel dlho neváha a zorganizuje výpravu, ku ktorej sa pridá aj jeho dávna priateľka Adelina Fortnightová. Odvážne trio smeruje na druhý koniec sveta, aby pomohli novému priateľovi a zistili, že rodina sa dá nájsť aj na tých najneočakávanejších miestach.

Kliatba kvíliacej ženy (18. apríl)

La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený.

La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou… a jej metódy čoraz desivejšími. V 70-tych rokoch 20-teho storočia sa La Llorona v Los Angeles zakráda nocou – za deťmi. Nezastaví sa pred ničím, aby vás pohltila do svojej temnoty. Jej muky už nič nezmierni. Jej dušu už nič nespasí. Niet úniku pred prekliatím La Llorony.

Avengers: Endgame (25. apríl)

Záverečené dejstvo ságy Avengers od štúdia Marvel. Po zničujúcich udalostiach, opísaných vo filme Avengers: Nekonečná vojna, sa svet ocitol v troskách. Polovica všetkých bytostí bola vyhubená. Avengers sa so zvyškami svojich spojencov ešte raz dajú dohromady, aby zvrátili Thanosove zločiny a znovu nastolili poriadok vo vesmíre. Nikto presne nevie, čo od filmu očakávať. Trailery ukazujú len dej prvých 20 minút a očakáva sa viacero (trvalých) úmrtí, no jedno je isté. Bude to nezabudnuteľné.

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo svojom meste!

Špeciálne akcie na Slovensku

Pokiaľ nie si práve nadšencom mainstreamu, respektíve ťa žiadna zo snímok (z nelogických dôvodov) nezaujala, máme pre teba aj alternatívu. V bratislavskom kine Lumière sa totiž bude konať Týždeň slovenského filmu. Ten dáva divákom možnosť urobiť si komplexný obraz o slovenskej filmovej tvorbe roku 2018. Aj počas piateho ročníka podujatia majú návštevníci príležitosť vidieť počas jedného týždna na jednom mieste všetky slovenské filmy, ktoré mali minulý rok premiéru.

Okrem filmov je pripravený aj bohatý sprievodný program. Uskutočnia sa panely o slovenskom hranom a dokumentárnom filme uplynulého roka, seminár o Rudolfovi Urcovi i diskusia Ako vzniká tanečný film. Nitrianska Trafačka zase pokračuje v sérii Vypočuj si nemý film, kde svoje hudobné improvizácie predvedie Števo Haládik, tentokrát pri filme Two Arabian Knights.

Zdroj: hashtag.sk, cine-max.sk
Odporúčame