Kia spojila sily so svetovým fenoménom: Pozri, aký šport na Slovensku podporí!

Kia Sportage.

Kia ti prináša zaujímavú novinku. Zdroj: Kia

#Keď sa povie Kia, aj tebe možno ako prvý napadne jej model Sportage, ktorý sa vyrába v závode v Tepličke nad Váhom. Práve toto auto je totiž najpredávanejšie SUV na Slovensku a tento rok oslavuje 30. výročie. Najnovšie sa však táto automobilka postarala o zaujímavé spojenie. Priblížime ti, o čo presne ide.

Kórejská značka má blízko aj k športu – možno si si všimol, že práve Kia je oficiálnym partnerom FIFA pre mobilitu či hlavným sponzorom Australian Open. Neostáva však len pri „klasických športoch“, práve naopak. Kia naskočila aj na vlnu popularity e-športu a pripravila podujatie, ktoré možno osloví aj teba.

Toľko divákov, ako malo finále NBA

Hranie hier online je v súčasnosti jedným z najsilnejších trendov v oblasti športu. Záujem ešte výraznejšie stúpol počas pandémie covidu a pomáha mu aj jeho dostupnosť – vo vyspelých krajinách sa mu môže venovať vlastne každý z pohodlia domova.

Vďaka virtuálnym tímom tak vznikajú nové priateľstvá, hráči sa zlepšujú v logickom myslení či koordinácii očí a rúk. Ak si občas zahráš, asi aj ty vieš, že e-šport si netreba predstavovať len ako vysedávanie za počítačom. Tí najlepší hráči ho dopĺňajú aj cvičením či inými pohybovými aktivitami.

Ich súťaže mávajú množstvo divákov. Finále svetového šampionátu v hre League of Legends v Šanghaji napríklad sledovali tisícky ľudí naživo a ďalších 45 miliónov online. To je asi toľko, ako videlo finálové zápasy NBA. 

Kia sa spája s League of Legends

Súčasťou e-športového sveta je vďaka novému partnerstvu s Majstrovstvami hry League of Legends EMEA aj automobilka Kia. Ide pritom o najatraktívnejšiu ligu e-športu v Európe. Strategická hra League of Legends je totiž ozajstným fenoménom.

Od začiatku svojej histórie v roku 2009 patrí medzi top e-športy na celom svete. Hrá ju okolo 170 miliónov hráčov na všetkých kontinentoch – a medzi nimi sú, samozrejme, aj Slováci. Zahráš si aspoň občas túto hru rád aj ty a chcel by si preveriť schopnosti svojho tímu aj súťažne? Teraz máš šancu!

Zapoj sa do turnaja amatérov aj ty

Aj ty sa môžeš zapojiť do série turnajov YGames Open Series powered by Kia – tie sú určené pre amatérske tímy práve v hre League of Legends. Podmienkou je, že na turnajoch sa nemôžu zúčastniť žiadni profesionálni hráči a tímy. 

Pokiaľ však ide o náhodné mixy, stredoškolské tímy či vysokoškolské tímy a podobne, nekladú sa žiadne obmedzenia. Tak poď zabojovať o prvenstvo! Zapojiť sa môžu hráči slovenskej a českej národnosti.

E-šport.
E-šport je populárny aj na Slovensku. Zdroj: Kia

Získaj vyše 1 000 eur a vecné ceny

V rámci turnajovej série budú najskôr prebiehať štyri kvalifikačné turnaje a z každého turnaja postúpi najlepšia dvojica do play-off. Práve tam sa spomínaných 8 tímov stretne v súboji o celkovú finančnú odmenu vo výške 1 050 eur a taktiež vecné ceny od Kia. Zápas o tretie miesto a grandfinále si budeš môcť pozrieť aj na Twitch kanáli YZone.

A ako to celé bude prebiehať? Kvalifikačné zápasy sa začnú vo formáte BO1, single elimination. To znamená, že výhra ťa automaticky posúva do ďalšieho kola, prehra znamená koniec v turnaji.

Tento formát bude platiť aj v prvom kole play-off. Od druhého kola bude platný systém BO3 – double elimination. Zápas vyhráva tím, ktorý ako prvý ovládne dve hry z troch. Víťaz postupuje ďalej, porazený dostane poslednú šancu v Lower Bracket Stage.

Využi špeciálne pravidlo

Všetko vypukne prvou kvalifikáciou, ktorá je na programe už 16. 9. 2023. Finálový duel a zápas o tretie miesto sa odohrajú v decembri. Medzi týmto obdobím sú vložené ďalšie tri kvalifikácie a play-off.

Registrácia do turnaja prebieha zadarmo a stačí iba vyplniť formulár na webe yzone.sk. Pozor na špeciálne pravidlo – prihlásiť sa môžeš do každej zo štyroch kvalifikácií. To znamená, že ak nepostúpiš z prvej kvalifikácie, hrať môžeš aj v tej nasledujúcej. 

Kia sa snaží inšpirovať a podporovať hráčov na všetkých úrovniach a vo všetkých rolách, aby využívali svoje schopnosti v súťažiach. Kým oni hrajú preto, aby sa zlepšovali a zdokonaľovali, automobilka v tom takisto hrá svoju úlohu ako nový zdroj inšpirácie. Aj ty preto posúvaj hranice a staň sa tým, kým chceš byť – tým najlepším na svojej ceste.

Viac o turnaji YGames Open Series powered by Kia

YGames Open Series powered by Kia.
Aj ty sa môžeš zapojiť do série turnajov YGames Open Series powered by Kia. Zdroj: Kia

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Kia.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame