KF IAKO ROLLS: Čo prinesie nový hudobný projekt rapových legiend?

Máme tu rok 2021 a všetci sú v očakávaní, čo prinesie. V prvom rade, svet by sa mohol aspoň ako tak vrátiť do normálu, určite by sa nikto nenahneval. Čo sa týka slovenského rapu, všetci sú vo veľkom zvedaví na to, čo chystá skupina Kontrafakt, ktorá stihla ohlásiť, že v tomto kalendárnom roku vydá nový hudobný projekt s názvom KF IAKO ROLLS. Poďme sa pozrieť na to, čo by nás mohlo čakať.

Na Štedrý deň chalani z Kontrafaktu vydali videoklip ku skladbe Mesiac z albumu Real Newz, ktorý uzrel svetlo sveta koncom roka 2019, pričom na konci videoklipu bol oznam, že v roku 2021 sa môžeme tešiť na projekt KF IAKO ROLLS. V tomto roku sú to totiž presne dve dekády, čo je Kontrafakt na scéne. 20 rokov, čo „tri špinavé mená“, Ego, Rytmus a Anys pomohli postaviť piliere slovenského rapu a pomôcť tomuto žánru, aby bol úspešný aj v našich končinách.

Ušlo to ako voda a o KF dnes hovoríme ako o legendárnom zoskupení, bez ktorého by SK rap nebol tam, kde je. A teraz nezáleží na tom, či máte radi celú skupinu alebo len Ega či Rytmusa, prípadne, ak ich aj radi nemáte. Fakty totiž v tomto prípade hovoria jasnou rečou.

Je veľká škoda, že album Real Newz, ktorý vyšiel niekoľko rokov po legendárnom CD Navždy, doposiaľ nemal koncertné turné, ktorému cestu zahatal koronavírus. Ktovie, či tomu tak bude v roku 2021, alebo chalani z KF budú rovno prezentovať nový hudobný projekt. Možno vymyslia niečo, čo nás všetkých zas a znova prekvapí, ako keď v lete koncertovali prostredníctvom autokoncertu, a teda, že sa na nich ľudia prišli pozrieť na svojich automobiloch. KF IAKO ROLLS ale bude lákať, aj keď by si ho ľudia mali vypočuť len jeden jediný raz. Väčšina ale na to klikne, pretože bude zvedavá a to je nespochybniteľné.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapper ukázal veľké srdce: Zachránil 28 rodín

Keď sa pozrieme na to, ako sa pohli kariéry tejto trojice, respektíve ako sa vyvinula tvorba Ega či Rytmusa, pravdepodobne nemôžeme čakať, že chalani budú rapovať spôsobom ako napríklad na albume E.R.A. v úvode tohto tisícročia. Progres je nezastaviteľný a nespochybniteľný, pričom ako Rytmus, tak aj Ego sú priaznivcami new schoolu, a teda novej školy, čiže vo svojich trackoch sa často prezentujú prvkami, ktoré boli veľa rokov v slovenskom rape nepoznané. A opäť, niekto to podporí, ďalší to skritizujú.

Budeme ale pozorne sledovať akých hostí či aké témy Kontrafakt na tento hudobný projekt zvolí, pretože je reálne aj to, že sa bude jednať o akýsi rozlúčkový album tejto skupiny. Ale nepredbiehajme. Čo je isté, je to, že bude zaujímavé hudobné CD, ktoré si vypočuje prakticky každý. A uvidíme, kedy presne vyjde, pretože v roku 2021 má album publikovať aj Rytmus, ktorý ho chcel pôvodne vydať už v roku 2020, ale kvôli korona kríze sa rozhodol, že s novým CD ešte niekoľko mesiacov počká.

Foto: KF IAKO ROLLS, Rytmus profil na Instagrame

Odporúčame