Dnes je oslávencom Kendrick Lamar. Jeho song s najviac views? Neuhádnete!

Včera bolo výročie narodenia legendárneho Tupaca, dnes je oslávencom ďalšie ikonické rapové meno. Narodeniny má Kendrick Lamar, muž, ktorý konzistentne posúva levely niekoľko rokov. 

Kendrick Lamar je v TOP forme

Rodák z Comptonu oslavuje 35. narodeniny a môžeme úprimne konštatovať, že je v TOP rapovej forme. Ani zďaleka nepatrí do starého železa, čo koniec koncov potvrdil v tomto kalendárnom roku, keď publikoval čerstvý štúdiový album s názvom Mr Morale & the Big Steppers. Jedná sa o CD, ktoré je produktom moderného rapu, stelesnenia originality, kreativity a kvality. A teda prvkov, ktoré sú Kendrickovi blízke už naozaj veľmi dlho.

Vydáva, odkedy mal 17 rokov, vtedy ho svet postupne spoznával pod pseudonymom K-Dot.  Vonku má doposiaľ päť štúdiových albumov, ktoré obsahujú veľké množstvo hitov a songov, ktoré definujú rapový žáner, ako ho poznáme. Celým menom Kendrick Lamar Duckworth je nielen rapper, ale aj spevák, skladateľ a hudobný producent. Hudbu cíti ako málokto a na jeho tvorbe badať, že v uplynulých rokoch dozrel. K tomu mu zrejme pomáha aj situácia v súkromí, od roku 2015 tvorí pár s Whitney Alford.

Číslo jeden, ktoré prekvapí

Viete, ktorý song, na ktorom sa objavuje Kendrick Lamar je na video platforme YouTube najpozeranejší? Ak to trafíte, klobúk dole, pretože sa jedná o naozajstný chyták. Nie, nie je to „HUMBLE.“, ktoré má 858 miliónov views. A nie je to ani bomba „goosebumps“, kde Kendrick spojil sily s Travisom Scottom (786 miliónov pozretí). A čo spolupráca „The Greatest“ od Sie, kde je Lamar na feate? Ani to nie! Tento song má „iba“ 759 miliónov views.

Nejdeme ďalej napínať. Na YouTube je najviac zobrazovaným trackom, na ktorom sa objavuje Kendrick Lamar, skladba „Bad Blood“, na ktorej spolupracoval s Taylor Swift. Spojenie popu a hip-hopu, spevu a rapu, dvoch hviezdnych mien. Inak, ako úspechom to skončiť ani nemohlo. Ale 1,4 miliardy views? Jednoducho wow!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majself ponúka spoveď „Zrkadlá": Zažil nebo raj aj samopal

Skladba sa objavila na YT 18. mája 2015 a dodnes si ju ľudia púšťajú. Dokonca, nájdete pod ňou aj čerstvé komentáre. Dosah „Bad Blood“ je neuveriteľný. Kendrick Lamar je prvotriedna rapová ikona a my sa tešíme na ďalšie hudobné projekty, ktorých sa od neho  v budúcnosti dočkáme.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: The Guardian

Odporúčame