Kedysi chalan, dnes krásna žena Valentina Sampaio: Victoria´s Secret má prvú transgender modelku

Valentina Sampaio (zdroj: instagram.com/valentts/)

#Populárna značka dámskej spodnej bielizne Victoria’s Secret vždy prejavovala snahu o reprezentáciu všetkých menšín na základe farby pleti. V poslednom čase bol tento módny dom však čoraz viac kritizovaný za to, že doposiaľ nezaradil do svojich radov žiadnu transdenger modelku. Bolo mu tak vyčítané, že nepodporuje LGBTI komunity.

Kritika pre známu značku

Značka dokonca čelila kritike, že do svojich radov vyberá len “jeden typ” vysokých štíhlych žien a ostatným nedáva šancu. To sa však zmenilo. Mladá a krásna Brazilka Valentina Sampaio sa objavila na fotkách pre dcérsku značku Victoria’s Secret – PINK.

Mali by sme mať transsexuálov na prehliadke? Nie, nemyslím si, že by sme mali. Prečo nie? Pretože naša šou je o fantázii,“ povedal pred časom bývalý marketingový šéf Ed Razek pre Vogue. Pre ELLE neskôr svoje poznámky miernil: „Samozrejme, že by sme mohli najať aj transsexuálov. Mali sme ich na castingoch. A tak ako mnohé ďalšie modelky, ani oni sa nedostali do výberu. No nikdy nešlo o pohlavie.“ Vo Victoria’s Secret tak evidentne prešli výraznou zmenou.

Už odmalička žena

Krásnu Valentinu už v 8 rokoch psychologička charakterizovala za transexuála. V 12 rokoch sa za ňu sama prehlásila. Rodičia ju odmalička podporovali a prijali. Vnímali ju ako ich malé dievčatko. Dnes má Valentina 22 rokov, 177 centimetrov a už teraz žije v New Yorku pracuje pre viaceré agentúry. 

Zároveň zo skúseností s podobnými príbehmi by človek čakal, že Valentina si prešla ťažkým obdobím. No sama tvrdí, že ju nikdy nikto kvôli jej pohlaviu nešikanoval. Okrem pozitívne nastavených rodičov ju aj spolužiaci v škole vždy brali ako dievča.

Veľké značky sa hlásia

Jej služby a krásu tak v posledných rokoch využili veľké značky ako Dior, H&M, Marc Jacobs, Moschino, L’Oréal a Philipp Plein. Objavila sa tiež na titulke talianskeho Vanity Fair alebo mexického Elle.

Po spolupráci s Victoria’s Secret, ktorá v mnohom prelomí ľady, sa jej však pracovných ponúk nahrnie asi o niečo viac.

Odporúčame