Keď Kali presiahol rap ako žáner. Tieto spolupráce posúvajú hranice

Kali je vo svojej podstate stále rapper a rap je jeho primárnym žánrom, ale ak tohto interpreta počúvate dlhodobo, viete, že sa viackrát objavil na spoluprácach, ktoré buď spájali rôzne žánre alebo minimálne presahovali rap. Poďme si niekoľko z nich pripomenúť, bude to stáť za to. 

Kali presahuje hranice svojho žánru

Jeden z dlhodobo najpočúvanejších a najsledovanejších slovenských nielen rapperov, ale hudobných tvorcov celkovo, je neustále veľmi aktívny. Vydáva nové tracky, albumy a objavuje sa na featoch, ktoré sa stávajú bangrami či hymnami. Niekedy uzrie svetlo sveta spolupráca, ktorá je vyslovene nadžánrová.

Ako v tomto prípade, ktorý pripájame vyššie. Kali spojil svoje sily so slovenskou rockovou kapelou IMT Smile. Ivan Tásler a spol. patria dlhodobo medzi hudobné stálice našej scény. Ich kombinácia s rapom je vyslovene fantastická a nečudo, že má na videoplatforme YouTube viac ako 17 miliónov views.

A teraz sa prenesme do roku 2012, dekádu dozadu, keď populárny slovenský rapper spojil svoje sily s Gitanas. „Baila Morena“ je song, kde môžete nájsť prvky rapu, popu, latino aj reggaetonu.

U Kaliho sme boli viackrát svedkami aj kombinácie so speváčkami či spevákmi zo Slovenska alebo Českej republiky. Spev a rap, to je kombo, ktoré bolo, je a rozhodne bude úspešné. Pripomeňme si tento konkrétny prípad, keď spojil sily s Terezou Kerndlovou. Výsledok? Viac ako 22 miliónov views na YouTube.

A čo rap v kombinácii s reggae ako takým? Kaliho skladbu s Rida Radarom „Je mi jedno“ dozaista poznáte. A ak nie, tak by vám to rozhodne nemalo byť jedno!

Kalimu sa môže celá rapová obec v istom ohľade poďakovať, pretože vo veľa prípadoch otvára dvere aj do miest a úrovní, kam sa tento žáner v minulosti nedostal. Samozrejme, nie je jediný. My ale môžeme byť radi, že rap už nie je na okraji spoločnosti, ako tomu bolo v úvode tohto tisícročia.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
DaBaby zrušil koncert, aby odvrátil hanbu. Čo sa stalo?

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/Kali

Odporúčame