Kauza FOBIA KID vs P.A.T. – part 2: P.A.T. posiela úder späť

Tieto dni patria v slovenskom rapovom éteri dvojici FOBIA KID a P.A.T. Nie, že by spoločne chystali skladbu alebo dokonca album. Prostredníctvom skladieb si posielajú medzi sebou veľmi štipľavé odkazy. A my sme sa rozhodli, pre tých, ktorých to zaujíma, a nemajú úplne jasno, celú túto kauzu zmapovať. Prinášame prvý diel. 

V prvom dieli sme naznačili, o čo vlastne ide. P.A.T. sa neraz ostro vyjadril na adresu Fobiu Kida a Fobia Kid v skladbe FCKPAT Pouličného Autora Tónov takmer dokonalo zosmiešnil. Ak si ale niekto myslel, že nepríde odpoveď, nemohol sa viacej mýliť.

P.A.T., ktorý sa minulý rok, rovnako ako veľa slovenských raperov, dostal do beefu s Molochom, má v tomto smere už určité skúsenosti. Nenechal nič na náhodu a Fobia Kidovi adresoval skladbu, ktorá trvá viac ako sedem minút.

Track RIPFÁBIA získal za cca týždeň viac ako 600 tisíc pozretí a rovnako ako ten od Fobiu Kida, získal popularitu. I keď, aby sme boli objektívni, prvá skladba bola a je o niečo úspešnejšia.

P.A.T. nehovorí len o Fobia Kidovi, ale hovorí napríklad aj o Joevi Trendym, slovenskom stand up komikovi či o Otisovi, ktorému adresoval výčitku, že bol najprv na rovnakej strane ako on, ale to už je vraj minulosťou.

Zatiaľ čo Fobia Kid urážal Frantovu partnerku, P.A.T. sa výraznejšie pustil do Fobiovej mamy. Ak ste fanúšikmi dissov, prídete si na svoje.

Koniec tejto kauzy to ale nebol.

Odporúčame