Kanye West si oficiálne zmenil meno! Ako sa volá?

Kanye West je jeden z najdiskutovanejších rapperov v histórii tohto žánru, to je fakt, ktorý sa dá spochybniť len veľmi ťažko. Tento americký interpret má svoje jednotlivé kroky veľmi dobre premyslené, pričom pomerne často sa deje, že verejnosť vyslovene šokuje. Tento rok dal o sebe vedieť vďaka novému albumu Donda, na ktorý sa veľmi dlho čakalo, no fanúšikovia netušili, že ich prekvapí ešte výraznejším spôsobom. Kanye sa totiž rozhodol, že si zmení meno.

Skutočne, nejedná sa o kozmetickú zmenu pseudonymu, Kanye West sa oficiálne už viac nevolá Kanye West, ale úradne si zmenil meno na Ye. Túto zmenu mu povolila najvyššia sudkyňa súdu v Los Angeles Michelle Williams. Kanye požiadal, aby sa jeho oficiálne meno zmenilo z Kanye Omari West na Ye, pričom nebude mať nijaké stredné meno a ani priezvisko.

Ye začal pracovať na zmene mena v auguste, pričom potvrdil, že dôvodom sú osobné záležitosti, ktoré bližšie nešpecifikoval. 44-ročný interpret si teda hovorí po novom Ye, i keď na sociálnych sieťach Instagram a Twitter si nechal pôvodný nick, a teda @kanyewest, aby neprišiel o nijakých priaznivcov, ktorí by mohli byť po tejto zmene zmätení. Ye má štyri deti, ktoré nesú priezvisko West, jeho potomkovia s Kim Kardashian sa volajú – North West, Saint West, Chicago West a Psalm West.

Nápad volať sa Ye má svoje korene v roku 2012, kedy sa Kanye (prepáčte, Ye) objavil na skladbe „Clique“, kde boli taktiež Jay-Z a Big Sean, pričom známa je predovšetkým veta z tohto songu: „Yeah, I’m talking Ye.“ Nasledoval rok 2018, kedy tento rapper na Twitteri oznámil: „Už nie som formálne známy ako Kanye West, som YE. Kto alebo čo je Kanye West bez svojho ega? Jednoducho Ye.“ Zmena mena má byť práve v určitom ohľade referenciou k tomu, že Kanye (áno, Ye) dáva preč svoje ego a je empatickejší a pokornejší.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sergei Barracuda sa vracia ku koreňom. Track „Jeď" má street vibe

„Domnievam sa, že „ye“ je najviac používané slovo v Biblii, pričom v Biblii znamená „ty“,“ povedal autor aktuálneho CD Donda v rozhovore pre Big Boy. „Ja som ty, ja som my, my sme my. Z Kanye, čo znamená jediný, je to jednoducho Ye – odraz nášho dobra, nášho zla, nášho zmätenia, skrátka všetkého.“

Kanye West (okej, definitívne, budeme ho tak volať naďalej) prežíva silné životné obdobie. Vo februári sa začal riešiť jeho rozvod s Kim Kardashian, následne celú svoju energiu a existenciu ponoril do tvorby albumu Donda (ktorý je ale veľmi kvalitný a ľudia po celom svete ho počúvajú) a teraz prišiel so zmenou mena. Avšak, zdá sa, že z toho, čo prezradil, je to dlhodobejší proces a nejedná sa o nepremyslené rozhodnutie.

Okrem toho, vo veľkom sa hovorí aj o predaji ranču vo Wyomingu, na ktorom Kanye žil od roku 2019, keď sa presťahoval z Kalifornie. Jeho aktuálny domov je dostupný za jedenásť miliónov dolárov. Ktovie, aký vplyv bude mať zmena mena na jeho pokračovanie v hudobnej sfére a celkovo v americkom šoubiznise. Kanye West totiž nie je iba rapper a tvorca, ale taktiež je to veľká značka, ktorá je budovaná rokmi. Na druhej strane, keby mu to malo marketingovo a finančne ublížiť, nešiel by do toho. Veď ho už poznáme.

Photo credits: Ye, IG

Odporúčame