Keď Rytmus, Ego, Ektor a Separ ovládli scénu (REMINDER)

Prinášame vám ďalší diel našej pravidelnej rubriky Reminder, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré síce nie sú aktuálne, ale existuje minimálne jeden dôvod, prečo sa ich oplatí pripomenúť si. Dnes bude reč o skladbe, ktorá sa stala veľmi rýchlo bangrom a je ním dodnes. Koniec koncov, z kombinácie Ektor, Rytmus, Separ a Ego nič iné ani byť nemohlo. Pamätáte si ešte na remix piesne „Kancelář“? 

Pôvodný track „Kancelář“ vyšiel v roku 2017, pričom Ektor bol na ňom sám a o hudbu sa mu postaral DJ Wich. Už táto kombinácia sama o sebe bola skutočne kvalitným hudobným počinom, ale následne prišiel remix, konkrétne v apríli nasledujúceho kalendárneho roku, ktorý, ak to napíšeme slušne, rapovej verejnosti odplálil dekel.

Kombinácia Ektora, Separa, Ega a Rytmusa, do toho hudba od Wicha a originálny vizuál, boli totiž niečím, o čom sa hovorí do roku 2021. Spojili sa veľké mená, ktoré spolu pravidelne netvoria, o to cennejší remix vznikol.

Cenné je aj to, že všetci zainteresovaní sa ukázali vo svojskej slohe, do ktorej dali kus seba, pričom treba uznať, že Separ, Ego, Rytmus aj Ektor sú typologicky rôzni rapperi, pričom ako celok tento track funguje. „Na tachometru padesát,…“ veta, ktorú keď počujete na koncertoch, viete, že nasledujúcich niekoľko minút nebude núdza o poriadnu šou. A zaujímavosťou je, že aj keď sa jedná o remix, interpreti ju hrávajú aj na svojich sólových koncertoch, ako napríklad Separ na OG Tour, ktorá finišovala kvôli pandémii až v roku 2021. To samo o sebe o niečom svedčí.

Dobrá kára kámo jak se máš?
Co!? To není kára to je kancelář

Keby ste dostali za úlohu vymenovať 5 najlepších rapperov zo Slovenska a Českej republiky, budeme sa domnievať, že minimálne traja z interpretov na tomto songu budú vo výbere väčšiny fanúšikov. Je to tak, spomínaná štvorica je dlhodobo medzi najlepšími, pričom ich spoločné kombo je silné. Ktovie, či sa ešte niekedy dočkáme takejto kombinácie, ale nie nadarmo platí, nikdy nehovor nikdy. Aktuálne to nie je moc pravdepodobné, ale situácia sa vie veľmi rýchlo zmeniť, čoho sme boli svedkami už viackrát.

Mohlo by ťa zaujímať:  Vytvoril Kali s Gypsy Čáve hymnu pre lenivých ľudí?

Keď sa pozrieme na čísla, viac ako 13 miliónov vzhliadnutí na YouTube (takmer 14M) sú skutočné štatistiky kráľov, pričom len ťažko by ste hľadali poslucháča, ktorý by vám povedal, že „Kancelář“ sa mu ani trochu nepáči. A keď ideme do hĺbky, zaujali všetci, ale najviac prekvapil zrejme Ego, ktorý sa v tomto tracku hral s hláskami, slabikami a celkovo zo slovenským jazykom. Niekto to kvituje, iní mu to vyčítajú, ale patrí to medzi jeho poznávacie znaky. Objavuje, kde sú limity.

Jak sa mám mám sa jak mám sa mať

Z jeho slohy totiž vzniklo niečo, čo čakal zrejme málokto: „Jak sa mám mám sa jak mám sa mať jak sa mám mať mám sa jak sa mám jak sa mám mása sa vraj má sa fasa,“ skúste si to povedať trikrát za sebou v hlave a poriadne sa zamotáte. Prípadne ešte možno lepšia vzorka je: „Parmazán namazávam na harmasán mám sa fajn. Parafráza na paradise zarábam a stárá banda s náma ayyyyyyyyy caramba,“ čo k tomu dodať? Ego skutočne rap posúva do reálií, ktoré sa pre niekoho môžu javiť nepredstaviteľné.

Viac takýchto songov.

Photo credits: Kancelář, YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.