Kalimu skončili povinnosti porotcu. V televíznej šou raper uspel

Keď sa na verejnosť dostala informácia, že porotcom televíznej šou The Voice Československo bude raper Kali, reakcie boli všelijaké. V podobných súťažiach boli v minulosti jeho kolegovia Rytmus či Majk Spirit, ale predsa len je stále málo tradičné, keď sa ako porotca v komerčnej šou objaví raper.

Cez víkend skončil The Voice Československo. Porotcami tohtoročnej edície boli českí speváci Pepa Vojtek a Vojta Dyk, slovenská speváčka Jana Kirschner a práve Kali. V absolútnom finále mal každý porotca – v tomto prípade nazývaný ako kouč svojho zástupcu a ľudia nakoniec vybrali v SMS hlasovaní celkového víťaza.

Úspech slávil Kali, teda konkrétne jeho zverenkyňa Anna Maria D´Almeida, ktorá si získala srdcia hudobných fanúšikov na Slovensku a v Česku. Počas poslednej LIVE šou s ňou Kali vystupoval v spoločnom duete, ktorý slávil veľký úspech a v konečnom ohľade jej zrejme aj pomohol k triumfu.

Šťastný Kali

Kali do známej piesne Dernére Danse využil prvky svojich skladieb a celkovo z toho vznikla naozaj výborná kombinácia. „Ďakujem všetkým, ktorí podporili Annu Mariu v hlasovaní a urobili z nej víťazku The Voice Československo,“ napísal Kali na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. „Ďakujem mojim ľuďom za podporu a taktiež ďakujem za podporu počas celej šou mojej žene s Nelkou. Milujem vás.“

Kali bol dojatý, ale nielen on. Na všetkých zainteresovaných doľahla nostalgia, veď skončil niekoľkomesačný projekt, pričom pre slovenského rapera sa jednalo o prvú vec tohto druhu. Ako sa ale ukázalo, Kali sa osvedčil a nie je vylúčené, že ho v podobných komerčných reláciách uvidíme aj v budúcnosti.

Svoje miesto si zastal

Pred štartom The Voice Československo sa špekulovalo o tom, ako si Kali svoje miesto zastane. Po konci súťaže môžeme konštatovať, že raper rozhodne nesklamal, práve naopak. Získal si priazeň aj ľudí, ktorí k rapu a hip-hopu nemajú blízko a možno práve vďaka nemu sa začali zaujímať o tento žáner, ktorý v našich končinách stále nemá prívlastok komerčný.

Mohlo by ťa zaujímať:  Keď Kali a Separ spoja sily, je každému jasné, čo vznikne

Kali ďakoval. Spoznal množstvo ľudí, ktorí obohatili jeho existenciu. „ĎAKUJEM za všetko čo ma tu stretlo a každého koho som spoznal,od SBS až po Pepeho Majeského, producenta,“ zdelil v ďalšom príspevku svojim priaznivcom. Neďakoval však len raper, ale ďakovali aj jemu. Všetci sa zhodli, že musia to, čo zažili oceniť, pretože už sa možno nebudú stretávať. To je vzhľadom na ich nabité harmonogramy logické a pochopiteľné.

Návrat do normálu

Na Kaliho toho bolo veľa. Okrem The Voice Československo sa mu totiž narodila dcéra Nelka a do toho netreba zabúdať na Kaliho koncertné turné Dovi Dopo k albumu, ktorý vyšiel pred niekoľkými mesiacmi.

Koniec televíznej šou je v istom ohľade teda návratom pre Kaliho do takpovediac normálnych koľají. LIVE vystúpenia a venovanie sa šou mu muselo bez pochýb brať veľké množstvo energie. Teraz bude mať viacej času na rodinu a hudobné projekty, čo rozhodne teší aj rapových fanúšikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *