Jednoduché názvy či tajný hosť. Kali predstavil tracklist, ovládne opäť scénu?

Kali patrí dlhodobo medzi najsledovanejších interpretov v našich končinách, pričom čokoľvek tento rapper publikuje, fanúšikovia po tom okamžite siahnu. Aktuálne finišuje svoj pripravovaný album, po ktorom sa bez väčších diskusií len tak zapráši. Aktuálne Kali svojich priaznivcov navnadil zverejneným tracklistom k pripravovanému CD.

Môžeme sa tešiť na dvanásť skladieb, z ktorých niektoré už boli zverejnené na YouTube a z toho, čo sme mohli sledovať, tak niet pochýb o tom, že si Kaliho nová hudba nájde svojich priaznivcov. A pravdepodobne sa bude jednať o jeden z najpredávanejších albumov prebiehajúceho roka. Či to tak ale skutočne bude, ukážu až najbližšie mesiace, takže si na hodnotenia budeme musieť počkať.

Prvou skladbou je song „Si“, na ktorom sa o hudbu postaral Hoodini, s ktorým má Kali veľmi dobrý vzťah. Nasleduje song „Milión krát“ s Martinom Císarom, kde je opäť producentom Hoodini. Vlastne, aby sme to zjednodušili, Hoodini je producentom tohto albumu, čo len potvrdzuje, že Kali mu verí a môžeme konštatovať, že im to spoločne už dlhšie funguje. Kedysi Kali tvoril nerozlučnú dvojku s Petrom Pannom, ale obaja majú toho veľa, preto stále viac a viac môžeme vidieť v kombinácii s Kalim práve Hoodiniho. Dá sa to brať aj ako prirodzený vývoj.

Skladba číslo tri – „Jediné“, nasleduje „Asi to bude vekom“, „Jeden život“, „Tankujeme plnú“, „Prázdne vajcá“ a „Teraz to už chápem“. Skladba číslo deväť je jemne zahalená tajomstvom, pretože sa volá „Stojím tu sám“ a je evidentné, že na nej bude hosť, ale Kali to zatiaľ neprezradil. Skloňujú sa rôzne zaujímavé mená, ako napríklad Ego, Dame, Separ či Rytmus. Každopádne, nech tam bude akýkoľvek hosť, v kombinácii s Kalim sa bude riešiť skutočne zaujímavá skladba. Možno sa tam objaví aj niekto z Českej republike, čo v Kaliho prípade nie je veľmi vídané, ale o to cennejšie a zaujímavejšie by to bolo.

Desiatkou je „Život neni zlý“, predposledným trackom je „Kali je“ a pripravovaný album uzatvára „Ešte neni koniec“. Z názvov trackov badať viacero aspektov, ktoré si môžeme podrobnejšie rozobrať. Kali už viackrát hovoril, že vzhľadom na to, koľko trackov a albumov počas svojej bohatej a kvetnatej kariéry vydal, má už zľahka problém vymýšľať nové témy. Koniec koncov ale vždy skončí pri tom, že rapuje o živote, čo je vo svojej podstate super, pretože je to autentické a nenapodobiteľné. A zároveň, keď sa nad tým zamyslíme, Kali je dôkazom toho, že v každej časti života vyslovene je o čom rapovať. Iba treba byť kreatívny.

Taktiež z názvov badať jednoduchosť, žiadne skratky, žiadne symboly, nijaké komplikované slovné hrátky. Kali je jednoznačný a také sú aj názvy jeho skladieb, pričom už samotné názvy napovedajú, o čom jednotlivé skladby môžu byť. Kali nerobí svojmu CD možno také promo ako iní interpreti, ktorí pripravujú hudobné projekty, ale opäť sme pri tom, že jeho pozícia na scéne je veľmi pevná, má širokú základňu fanúšikov, čo to do počtu a taktiež aj čo sa vekového spektra týka. Takže, nemusí robiť špeciálne promo, aby si ľudia jeho prácu našli. Ak si myslíte opak, stačí si pozrieť štatistiky ku Kaliho práci.

Photo credits: Kali, profil na Instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *