Je toto jeden z najlepších featov SK CZ histórie? (Reminder)

Áno, nebudeme si klamať, rubrika Reminder je pravidelne nepravidelná. Nič to ale nemení na tom, že sa momentálne dostali k aktuálnej časti. V Reminderi sa venujeme skladbám, ktoré majú viac či menej rokov, ale existuje pádny dôvod na to, aby sme si ich pripomenuli. Tak to bude aj v tomto prípade. Sily totiž svojho spojili tri zvučné mená CZ/SK scény – Separ, Strapo a Rest

Jeden z najlepších featov histórie?

Skladba, o ktorej je tento článok, by sa veľmi ľahko dala zaradiť medzi najlepšie spolupráce, ktoré sme v histórii československého rapu k dnešnému dňu mohli vidieť. Ide o feat troch uznávaných rapperov v oboch republikách. Sily totiž spojili Separ, Strapo a Rest. K tomu môžeme pridať naozaj silný text, ktorý má značnú výpovednú hodnotu a nemalý motivačný faktor. Nechýba ani do detailov prepracovaný videoklip plný skvelých záberov a úžasnej prírody. Ten je sám o sebe riadnym dôvodom na tom, aby si ľudia tento track stále púšťali na video platforme YouTube.

Jedná sa o song „READY“, ktorý sa dostal do povedomia v roku 2016. Do popredia dávame beatmakera a producenta menom Joseph Beats. Príliš sa o ňom nehovorí, ale táto spolupráca je taká úspešná, aká je, aj vďaka hudbe, ktorú v sebe má. Alebo sa mýlime? O mix a master sa postaral jeden z najskúsenejších chlapíkov vo fachu, Kenny Rough. Poznať ho môžete najmä zo spolupráce s českým rapperom Pauliem Garandom.

Skladba oficiálne patrí na Restov album Restart, ktorý oficiálne vyšiel v roku 2018. To je fakt, ktorý mnohým možno ušiel, pretože „READY“ sám o sebe funguje aj ako singel. K dnešnému dňu má na video platforme YouTube viac ako 10,7 milióna views.

To je na pomery Českej republiky a Slovenska naozaj luxusné číslo. A čo je nemenej cennejšie, ľudia si „READY“ púšťajú dodnes. Sila tejto skladby je badateľná, všetci traja interpreti sa postarali o nesmierne prepracované slohy. Je to song, ktorý vás donúti premýšľať, ktorý vás namotivuje a posunie vaše myslenie niekam inam. Skladieb ako je táto sa veľa v éteri nenachádza, o to je cennejšia.

Nejsom ten typ, čo tu chce robiť ramená
živel jak more a né ta voda balená
Poznáš ma, tak vieš že čo to znamená
Som trošku je*nutý, ty troška, kameňák

Ďalší feat Strapo X Separ na obzore?

Vzhľadom na to, čo sa momentálne deje v slovenskom rape a kto je na koho strane, nebolo by veľkým prekvapením, keby spomínaná trojica spojila sily na spoločnej skladbe aj v roku 2022. Separ a Strapo by rozhodne mohli dať hlavy dokopy, pričom Rest by sa im ako zástupca českého rapu určite na prípadný feat hodil.

Na hlave máš kuklu, pod ňou si Pikachu. Separ s Yzom ukončujú debatu

Nebudeme ale zbytočne polemizovať, len to dávame do pléna, pretože si myslíme, že nejeden priaznivec CZ SK rapu by niečo podobné privítal. Ako to napokon bude, ukážu najbližšie týždne či mesiace.

Rozhodne si pozri aj toto: V USA sa uskutočnil 56.ročník prestížneho Super Bowlu. Nemenej ako o samotnom zápase medzi Cincinnati a Los Angeles sa hovorilo o sledovanej polčasovej Halftime Show. Ak ťa zaujíma, ako prebiehal zápas a čo priniesla Halftime Show, klikni na tento odkaz. Ak by si bol zvedavý na to, prečo sa hovorilo o Eminemovi a Snoop Doggovi, klikni sem

Photo credits: Separ IG, Rest IG, Strapo IG, Koláž Rap G

Odporúčame