Japonec so svojou ženou neprehovoril viac ako dvadsať rokov: Neuveríš, ale vraj za to môžu ich deti

Japonec Otou Katayama si rozhodnutím neprehovoriť viac so svojou ženou zaistil celosvetovú popularitu (Zdroj: Unsplash/Kristina Flour)

#Japonec Otou Katayama sa stal celosvetovo známym po tom, ako vyšlo najavo, že so svojou manželkou neprehovoril dvadsať rokov. Napriek tomu žili spolu so svojimi deťmi v spoločnom príbytku. Ako zistíš v článku, Katayama mal na rozhodnutie prerušiť so svojou ženou akýkoľvek verbálny kontakt svoje dôvody.

20 rokov tichá domácnosť

Hoci sa asi žiaden pár nevyhne tichej domácnosti, zvyčajne tieto nepríjemné obdobia trvajú nanajvyš pár dní. Po nich môže nasledovať buď „oficiálne“ udobrenie, alebo sa dotyční jedno ráno len tak začnú opäť spolu rozprávať, akoby sa nič nestalo. Yumi, manželka svojrázneho Otoua Katayamu, si na túto chvíľu musela počkať neuveriteľných dvadsať rokov. Celé dve dekády spolu zdieľali spoločnú domácnosť, kde s nimi žili aj ich tri deti. Otou so svojimi deťmi vraj komunikoval normálne, no akonáhle sa ho niečo opýtala Yumi, neodpovedal.

Práve ich 18-ročný syn Yoshiki sa jedného dňa rozhodol, že je potrebné s touto situáciou niečo urobiť. Napísal teda správu do istej televíznej šou s prosbou, či by s tým nemohli niečo urobiť. Výsledkom bolo dohodnuté stretnutie medzi párom v parku, v ktorom mali svoje prvé rande. Vôbec prvej konverzácii po dlhých dvadsiatich rokoch boli svedkami nielen kamera, ale aj ich deti. Toto stretnutie v nich vyvolalo skutočne silné emócie, čomu sa ale zrejme nik čudovať nebude.

Dôvodom bola žiarlivosť

„Nejaký ten čas ubehol, odkedy sme sa rozprávali,“ odznelo vo videu.

„Yumi, musela si vydržať veľa utrpenia. Chcem, aby si vedela, že som vďačný za všetko,“ pokračoval Otou.

Neskôr tiež vysvetlil, že za jeho rozhodnutím neprehovoriť so svojou ženou stála žiarlivosť. Yumi totiž venovala viac času starostlivosti o ich deti, kvôli čomu sa cítil odmietnutý. Na konci tohto stretnutia Otou dokonca Yumi požiadal, či by opäť s ňou opäť nemohol fungovať ako jej skutočný manžel.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Naprieč Japonskom (časť 1): Ako sa spí v tradičnej dedine a ako pripravíš pravú miso polievku?

„Po tomto sa chcem s tebou opäť rozprávať. Dúfam, že odteraz môžeme spolu opäť normálne fungovať,“ povedal Otou.

„Dúfam aj ja,“ odpovedala Yumi.

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk, dailymail.co.uk
Odporúčame