Muradov opäť tvrdo narazil: Islam Makhachev sa stal novým šampiónom UFC!

Islam Makhachev

Islam Makhachev (Zdroj: Instagram/UFC)

#Dagestanský MMA bojovník Islam Makhachev zdolal Charlesa Oliveiru v 2. kole na arm-triangle choke a stal sa novým šampiónom UFC v ľahkej váhe do 70 kilogramov. Skvele tak nadviazal na svojho trénera Khabiba Nurmagomedova, ktorý sa vzdal titulu po jeho výhre nad Justinom Gaethjem.

Uškrtil najväčšieho škrtiča

Charles Oliveira v súčasnosti drží v rámci UFC rekord 19 víťazstiev submisiou, čo je historicky najviac naprieč všetkými váhovými kategóriami. Práve submisiou vyhral jeho posledné 2 titulové zápasy proti Dustinovi Poirierovi a Justinovi Gaethjemu. Famóznym grapplingom je však preslávený aj Islam Makhachev, ktorý vďaka svojej dagestanskej škole založenej na combat sambe poráža jedného súpera za druhým.

Zápas sa po celý čas vyvíjal v prospech Makhacheva. Ten bez väčších problémov vzal Oliveiru v 1. kole dvakrát na zem, kde ho zasypával údermi a akýkoľvek pokus o submisiu z chrbta ubránil. Oliveira bol počas celého prvého kola na zemi bezmocný, čo sa odzrkadlilo na jeho výkone v ďalšej päťminútovke.

V nej bol dokonca aj v postoji dominantný Makhachev, ktorý perfektne načasovaným úderom poslal Brazílčana k zemi. Otrasený Oliveira sa na zemi snažil prežiť, no Dagestanec si začal vylepšovať pozíciu až do momentu, keď chytil škrtenie arm-triangle. Po prelezení na opačnú stranu trvalo Oliveirovi extrémne krátko, aby vyhodnotil, že sa z tohto škrtenia už nedostane.

Druhá prehra v rade pre Macha

Makhmud Muradov nabehol na vlnu dvoch prehier v rade, keď nestačil na Brazílčana Boralha. Ten dominoval predovšetkým v grapplingu a drvivú väčšinu zápasu odkontroloval Muradova na zemi vo vrchnej pozícii. Uzbecko-český bojovník a bývalý partner speváčky Moniky Bagárovej tak upravil svoju bilanciu v UFC na 3-2.

Kráľ bantamu ostáva, rysuje sa mu zaujímavý vyzývateľ

Počas galavečera UFC 278 sa odohral ešte jeden titulový zápas, tentokrát v bantamovej váhe. Aljamain Sterling nastúpil proti dopingovému hriešnikovi T.J. Dillashawovi, s ktorým si v zápase vytrel podlahu. Sterling po rýchlom takedowne si vylepšil pozíciu do backmountu, z ktorého zasypával bývalého šampióna Dillashawa tvrdými údermi. Aj keď zbesilý tlak Sterlinga prežil, v 2. kole už také šťastie nemal.

Bývalý titulový vyzývateľ Petr Yan, s ktorým má Sterling dva veľmi diskutované a kontroverzné zápasy, mal na rovnakom turnaji za súpera miláčika publika Seana O’Malleyho. „Suga Sean“ predviedol vynikajúci technický postoj, ktorým niekoľkokrát dostal Yana do vážnych problémov. Ruský bojovník sa spoliehal primárne na takedowny a zem.

Mimoriadne tesný zápas napokon dvaja rozhodcovia prisúdili O’Malleymu, ktorý po výhre nad #1 bantamovej divízie bude s najväčšou pravdepodobnosťou ďalším titulovým vyzývateľom Sterlinga.

Kto najbližšie vyzve Islama Makhacheva o titul?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame