Najväčší šok v histórii bojových športov! Kráľovná Amanda Nunes prvýkrát padla po siedmych rokoch dominancie

Amanda Nunes prehráva po siedmych rokoch

Amanda Nunes stráca svoj titul šampiónky (Zdroj: Instagram/ufc)

#Doposiaľ označovaná za najlepšiu MMA bojovníčku všetkých čias. Tak by sa dala charakterizovať brazílska šampiónka ženskej perovej a až do turnaja UFC 269 aj bantamovej váhy Amanda Nunes. V predhlavnom zápase večera čelila v titulovej bitke najväčšej outsiderke karty Julianne Peñe. Venezuelčanka šokovala celý svet a postarala sa o pravdepodobne najväčší šok v histórii naprieč všetkými bojovými športmi, keď Amandu utiahla v 2. kole na submisiu.

Podceňovať sa neoplatí

Už niekoľko rokov sa špekuluje nad tým, aby sa uzavrela trilógia medzi dvomi najdominantnejšími bojovníčkami svojich váh Amandou Nunes a Valentinou Shevchenko. Julianna Peña dostala proti Nunes titulovú šancu len preto, že bola jediná z vrcholu divízie, ktorá s Brazílčankou ešte nebojovala.

Zápas prebiehal podľa očakávaní a spočiatku bolo všetko v réžii dlhoročnej brazílskej šampiónky. V postoji prestrieľala svoju súperku a po prechode na zem jej robilo minimálny problém ju na zemi udržať. Úvodnú päťminútovku si jasne pripísala na svoju stranu a len málokto už veril, že duel dopadne inak, ako boli predzápasové predpoklady.

Druhé kolo však začalo diametrálne odlišne. Peña sa začala púšťať do prestreliek v postoji, kde bolo očividné, že Nunes jej údery absolútne nerešpektuje. Po sérii niekoľkých presných kombinácií úderov na hlavu zobrala Venezuelčanka otrasenú Amandu na zem, kde ju do pár sekúnd utiahla na škrtenie. Amanda Nunes tak prvýkrát prehrala po 7 rokoch a skončila sa jej šnúra 12 výhier v rade.

Titul ľahkej váhy zostal v rukách obhajcu

Hlavným ťahákom večera bol súboj Charlesa Oliveiru a Dustina Poiriera, ktorý naposledy vyhral vďaka škaredému zraneniu superhviezdy Conora McGregora. Poirier bol v tomto zápase podľa stávkových kancelárií favoritom aj napriek tomu, že šampiónom bol brazílsky špecialista na BJJ Oliveira.

Poirier niekoľkými tvrdými údermi roztancoval šampióna a prvé kolo si jasne pripísal na svoju stranu. V druhej päťminútovke si Oliveira pomohol nedovoleným držaním súperovej rukavice a vďaka tomu sa dostal do vrchnej pozície na zemi, kde vyzývateľa bez problémov odkontroloval.

Značne vyšťavený Dustin Poirier nezačal ani tretie kolo najlepšie a pri pletive ponúkol brazílskemu šampiónovi chrbát, ktorý naň okamžite skočil. Špecialista na submisie sa nemusel ani príliš namáhať a technikou RNC sa dostal pod bradu Američana. Poirier tak prehral už druhý titulový zápas ľahkej váhy v 3. kole na škrtenie, keďže prvýkrát v boji o titul podľahol neporazenému Khabibovi Nurmagomedovovi.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame