Highlighty slovenských športovcov: Sagan vymenil bicykel za futbalový štadión, Buchinger posiela pozdravy z nemocnice

Highlighty slovenských športovcov, ktoré nie sú iba o športe (Zdroj: Unsplash/thomas-serer)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch i keď tie z nich primárne robia hviezdy vo svojom obore. Ak ťa ale okrem gólov či získaných bodov zaujíma aj ich bežný život, si na správnom mieste. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Andreas Žampa vyhral preteky Amerického pohára

Slovenský lyžiar Andreas Žampa zvíťazil v obrovskom slalome na podujatí v rámci Amerického pohára. „Prvé víťazstvo v tejto sezóne. Štartoval som s číslom 32 a skončil som prvý! Poďme, to je presne to, o čom som hovoril!“ napísal na svojom instagrame. V tejto sezóne sa okrem týchto pretekov predstavil aj vo Svetovom pohári. V Söldene obrovský slalom nedokončil a v paralelných pretekoch v Lech/Zürs obsadil 46. miesto. K úspešným pretekom v americkom stredisku Copper Mountain Resort blahoželáme!

Inter s Milanom Škriniarom mieria do osemfinále Ligy Majstrov

 Taliansky šampión v zápase skupinovej fázy Ligy Majstrov odohral duel so Šachtarom. V zostave Interu nechýbal ani náš stredný obranca, ktorý odohral celý zápas a vďaka víťazstvu 2:0 postúpili už teraz do vyraďovacej fázy Ligy Majstrov.

Zranenie pred veľkým zápasom

Z boja o tretí titul v Oktagone vypadol kvôli zraneniu Ivan Buchinger. Úradujúci šampión ľahkej i perovej váhy mal 4. decembra na Oktagone 29 nastúpiť proti kráľovi veltru Davidovi Kozmovi. Ivan Buchinger sa však počas tréningu zranil a v Brne sa v Oktagone nepredstaví. I keď samotný Buchinger veril, že zranenie nie je vážne, operácii sa nevyhol. „Hlásim, že som v poriadku po operácii. Bola to artroskopia kolena, trebalo tam niečo dať do poriadku a ešte mám zlomeninku v písťalovej kosti. Teraz nasleduje zotavovanie sa,“ napísal na svoj instagramový účet. Prajeme skoré uzdravenie!

Vrelé privítanie Sagana na zápase Boca Juniors

 Peter Sagan pred pretekmi Vuelta a San Juan zavítal na zápas Boca Juniors. Najlepší slovenský cyklista odštartuje svoje pôsobenie v tíme TotalEnergies práve na tomto podujatí. „Včera som strávil fantastickú noc, na ktorú nikdy nezabudnem. Nielenže som sa mohol zúčastniť emotívneho zápasu v legendárnej Bombonere, ale vďaka mojim priateľom zo San Juanu som mal aj obrovskú česť získať od @bocajrsoficial legendárny tímový dres s číslom 10 s mojím menom! Teraz som takmer pripravený jazdiť s vami všetkými v Boca,“ objasnil Sagan. Preteky sa začnú 30. januára 2022 v San Juane a vyvrcholia 6. februára.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame