Highlighty slovenských športovcov: Petra Vlhová spája Slovákov silnými výkonmi a sieň slávy NHL privítala ďalšieho nášho krajana

petra vlhová

Petra Vlhová robí Slovensku vo svete výborné meno (Zdroj: Wikimedia Commons Rolandhino1)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch i keď tie z nich primárne robia hviezdy vo svojom obore. Ak ťa ale okrem gólov či získaných bodov zaujíma aj ich bežný život, si na správnom mieste. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Marián Hossa v Sieni slávy NHL

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa sa oficiálne stal členom hokejovej Siene slávy v Toronte (HHOF). Po Stanovi Mikitovi a Petrovi Šťastnom je tretí Slovák, ktorému sa to podarilo. Spoločne s Mariánom Hossom do HHOF vstúpili aj kanadská brankárka Kim St-Pierre, obrancovia Kevin Lowe a Doug Wilson, útočník Jarome Ingla a generálny manažér Ken Holland.

Vo svojom prejave pri vstupe do Siene slávy Hossa ďakoval najmä svojej rodine, nezabudol spomenúť ani rodný Trenčín a bývalého generálneho manažéra jeho prvého klubu v NHL Marshalla Johnstona. “Som vďačný za všetko, čo mi tento šport dal. Som vďačný za tie prehry, ktoré ma naučili viac ako víťazstvá. Ďakujem hráčom a trénerom, ktorí mali veľký podiel na mojom úspechu. Mojej rodine, ktorá mi poskytla podporu, ktorú som potreboval, aby som sa dostal až sem, pretože do Siene slávy sa len tak nedostanete“ dodal Hossa.

Úspešný víkend Vlhovej v Levi

Petra Vlhova má za sebou dva úvodné slalomy sezóny, ktoré sa jazdili vo Fínskom Levi. V oboch slalomoch sa stala víťazkou prvého kola a dominanciu si udržala až do konca. Petra Vlhová nadviazala na minulý rok a do novej sezóny vstúpili skvelými víkendovými výsledkami, vďaka ktorým získala maximálny počet bodov do hodnotenia svetového pohára. “Neuveriteľné chvíle, neuveriteľné pocity. Ďalšie slová nie sú potrebné. Levi, ďakujem. Ešte raz,” napísala naša úspešná lyžiarka na svoj instagram.

Duda strelil za repre hetrik

V nedeľnom zápase proti Malte sa slovenskí futbalisti rozlúčili s kvalifikáciou MS 2022 vysokým víťazstvom 6:0. Hetrikom sa v tomto zápase pýšil stredopoliar Ondrej Duda, ktorý aktuálne pôsobí v nemeckej Bundeslige v Kolíne nad Rýnom. V tabuľke skupiny H skončilo Slovensko s bilanciou 3 víťazstvá, 5 remíz a 2 prehry na treťom mieste a na svetový šampionát do Kataru sa nekvalifikovalo.

Jakub Grigar sa zasnúbil

Slovenský olympijský medailista Jakub Grigár sa na svojom instagrame pochválil radostnou správou zo súkromia. Svoju partnerku, Andreu, požiadal o ruku. Spýtal som sa či mi bude variť do konca života… povedala ÁNO,“ prezradil. Blahoželáme!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame