Kto je Ivan Buchinger? Šampión svetových organizácií zápasil proti slávnemu Conorovi McGregorovi

Ivan Buchinger na tréningu

Ivan Buchinger je šampiónom svetových organizácií (Zdroj: Instagram/ivanbuchinger)

#Ivan Buchinger je jeden z trojice najúspešnejších bojovníkov MMA na Slovensku. Fantastický zemiar pôvodom z Gabčíkova má na svojom konte už 37 výhier. Až 23 z nich bolo na submission a prehral iba sedemkrát. Hviezdny 34-ročný reprezentant Octagon Fighting Academy sa venuje MMA od roku 2008. Toto je Ivan Buchinger!

Vizitka: 

Vlastným menom: Ivan Buchinger
Známy ako: Buki
Prvý zápas: 2. júna 2008 – výhra proti Ivanovi Rodriguesovi Gutierrezovi
Posledný zápas: 4. 7. 2022 – prehra proti Losenemu Keitovi
Instagram: 65,4k followerov

2012 – 2013 pôsobenie v Cage Warriors

Buki do tejto organizácie prišiel už ako veľká hviezda so skóre 19-3. Svoj prvý zápas zvládol a do druhého nastupoval proti najväčšej mediálnej hviezde v histórii MMA, Conorovi McGregorovi.

Ten v tom čase mal svoju najväčšiu slávu ešte len pred sebou. V zápase Conor dominoval po všetkých stránkach a Ivanovi uštedril KO po necelých 4 minútach 1. kola. Ihneď po tomto zápase McGregor podpísal zmluvu s UFC.

Táto prehra Bukiho namotivovala a ďalšie 4 zápasy vyhral. V predposlednom zápase titul získal a v poslednom ho obhájil. S touto organizáciou sa následne rozlúčil.

2014 – 2018 cesta k titulu M1 Global

Do tejto organizácie Ivan vbehol vo veľkom štýle. Po 2 vyhraných zápasoch dostal titulovú šancu. Tú využil a následne vyhral ďalšie 3 zápasy.

V 7. zápase v tejto organizácii mal Ivan veľké plány. Po prípadnej výhre sa chcel stať prvým Slovákom v UFC. Súper však poslal Bukiho v 1. kole tvrdým knockdownom na zem, kde ho aj ukončil. Touto prehrou prišiel o opasok a s M1 sa rozlúčil v poslednom zápase zmluvy, kde uškrtil súpera v 2. kole.

2018 návrat na domácu scénu do XFN

V júni 2018 sa Ivan predstavil na česko-slovenskej pôde po 6 rokoch. Jaroslava Pokorného upáćil začiatkom 2. kola. Jeho druhý zápas bol na turnaji XFN 15, kde sa odohral boxerský súboj Marpo vs. Rytmus. Na tomto galavečeri získal ďalší titul do zbierky po výhre vo 4. kole.

2019 titulová šanca v KSW

Nestáva sa často, aby bojovník dostal titulový zápas s bilanciou 0-0 v danej organizácii. Promotéri poľskej KSW napriek tomu tento zápas Bukimu dali. Súperom bol obrovský talent francúzskeho MMA, Salahdine Parnasse. Po 5 kolách tvrdého boja, kde Parnasse absolútne dominoval, Ivan na body prehral.

Očakáva sa, že Parnasse by mohol v najbližšej dobe dostať pozvánku do UFC. To by mohlo pre Bukiho znamenať možnosť prepracovať sa opäť k titulovému zápasu. Pevne veríme a dúfame, že ten bude pre našu hviezdu úspešný.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan „Buki“ Buchinger (@ivanbuchinger)

2021/2022 – Poraziť ho dokázal až Keita

Vo všetkých ďalších zápasoch Buchinger výrazne dominoval. Zastaviť ho dokázal až Losene Keita v roku 2022, ktorý ho doslova zmasakroval v ringu a vzápätí ho opätovne vyzval na odvetu.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Martin
Odporúčame