HBO vytasilo na jún množstvo zaujímavých filmov a seriálov: Stihneš si pozrieť všetky horúce novinky?

Will Smith vo filme Gemini Man

Will Smith vo filme Gemini Man (Zdroj: Paramount Pictures)

#Síce sa to tak vzhľadom na turbulentné udalosti doma a vo svete v tomto roku nevyzerá, no naozaj tu už máme leto. Dni sú najdlhšie a ty sa už klasicky začínaš opäť potiť na všetkých miestach na tele. Pokiaľ to momentálne vyzerá tak, že dovolenka kvôli koronakríze nevyjde podľa predstáv a tvoja domácnosť disponuje klímou, máme pre teba tip.

VIDEO Po jeho sledovaní sa budeš báť zaspať: HBO ukázalo trailer pre nový seriál s názvom Lovecraftova krajina

Urob si dobrý chladený drink, zvaľ sa a pusti si niečo z novej ponuky HBO, ktorú si pre teba pripravilo na máj. Dáš prednosť premiérovým filmom alebo radšej seriálom, ktoré si už klasicky držia kvalitu tejto televíznej stanice/streamovacej služby? 

Blíženec (Gemini Man) – film

Henry Brogan (Will Smith) je elitný nájomný zabijak, absolútny profesionál, ktorý bez pochybností vždy stopercentne odvedie zadanú prácu. Pri poslednej zákazke sa však k nemu dostali informácie, ktoré nemal počuť, preto sa ho jeho zamestnávateľ s ťažkým srdcom rozhodne nechať zlikvidovať.

Koho však poslať na človeka, ktorý je v tomto odbore najlepší zo všetkých? Ideálne by bol Henryho dvojník, o niečo mladší, odolnejší a odhodlanejší. V spoločnosti Gemini, vedenej technokratom Clayom Verisom (Clive Owen) už roky prebieha tajný projekt, ktorý práve túto možnosť ponúka. Henry sa prvýkrát bojí o život.

Môžem ťa zničiť (I May Destroy You) – seriál

Odvážna, otvorená a provokatívna dráma z pera scenáristky Michaely Coel (ktorá je zároveň predstaviteľkou hlavnej úlohy) o princípe dobrovoľnosti sexu v dnešnej dobe. Bezstarostná a sebaistá Londýnčanka Arabella má partiu skvelých kamarátov, nového priateľa z Talianska a prekvitajúci spisovateľskú kariéru.

VIDEO Mimoriadny a aktuálny: Na HBO nájdeš dokument o odhaľovaní korupcie a špiny investigatívnymi novinármi

Sexuálne napadnutie v nočnom klube však mladej žene prevráti život hore nohami. Je nútená prehodnotiť svoju kariéru, vzťah s priateľmi, dokonca aj s rodinou. Arabella sa snaží vyrovnať s tým, čo sa jej prihodilo, a vydáva sa na bolestnú cestu sebapoznania. Tá ju zavedie na prekvapivá miesta – a ku kontroverzným záverom.

Kam si zmizla, Bernadette (Where’d You Go, Bernadette) – film

Hrejivá komédia natočená na motívy bestselleru o milujúci mame, ktorú po rokoch zasvätených rodine, opäť láka naštartovať svoju tvorivú vášeň. Bývalá architektka Bernadette Fox (oscarová Cate Blanchett) má zdanlivo všetko – nádherný dom v Seattli, oddaného a úspešného manžela a talentovanú dcéru, ktorá sa chystá nastúpiť na strednú školu.

Lenže Bernadette náhle bez stopy zmizne a jej rodina sa vydá v ústrety dobrodružstvu, a to v snahe vypátrať, čo sa jej stalo… Režisér filmov Chlapčenstvo, Pred úsvitom alebo Pred súmrakom – Richard Linklater, síce päťkrát nepremenil nomináciu na Oscara, ale opäť dokázal vykúzliť úsmev na tvárach divákov.

Perry Mason – seriál

Los Angeles roku 1931. Zatiaľ čo sa zvyšok krajiny stretáva s veľkou hospodárskou krízou, toto mesto prekvitá. Ropa! Olympijské hry! Zvukový film! Evanjelický zápal! A tiež únos dieťaťa, ktorý sa veľmi nepekne zvrtne. Každý niečo skrýva, každý má nejaký tajný zámer – a každý je vinný…

VIDEO HBO prichádza s ďalšou peckou: Obhajca bude riešiť prípady únosov detí v Los Angeles v 30. rokoch 20. storočia

Dramatický seriál, inšpirovaný postavami z kníh spisovateľa Erlea Stanleyho Gardnera, obsadený niekoľkými držiteľmi prestížnej ceny Emmy, sleduje počiatky kariéry Perryho Masona, najväčšej právnickej legendy americkej literatúry. Tomu sa naskytne príležitosť ujať sa prípadu desaťročia…

Late Night – film

Charizmatická, ale neznesiteľná moderátorka nočnej talkshow Katherine Newbury (Emma Thompson) po štvrťstoročí kariéry zisťuje, že sledovanosť jej programu rapídne klesá. Pohodlné geto, v ktorom sa vyžíva jej tím alfa samcov a zabrzdených čudákov, očividne potrebuje ženský element. Žena, ktorá nenávidí ženy, je nútená jednu prijať. V správny okamih sa tak na scéne objavuje naivná Molly (Mindy Kaling, ktorá je zároveň scenáristkou filmu).

Tá nahrádza úplný nedostatok profesijnej skúsenosti nadšením, vtipom, encyklopedickou vedomosťou Katherininej práce, nekorektnosťou a občasnou trápnosťou. Dokáže plnoštíhla a nevzdelaná žena inej farby pleti bez ostrých lakťov zmeniť mužské prostredie šoubiznisu?

To však samozrejme nie je všetko. Pustiť si môžeš aj pokračovanie Vládkyne zla, Zombieladu (s podtitulom Rana istoty), nehovoriac o tom, že stále môžeš sledovať seriály, ako Bludné kruhy, Veliká, Milióny či Axios. Čo si vyberieš ty? Podeľ sa s nami o svoje tipy v komentároch nižšie.

Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame