V máji dorazia na HBO Max mnohé hollywoodske filmy: Na ich čele nová Bondovka a úspešný horor Candyman

Zrkadlo s Candymanom

Na HBO Max zavíta aj Candyman (Zdroj: Warner Bros.)

#HBO Max je na Slovensku už nejaký ten mesiac a prinieslo zopár dlho očakávaných peciek. V máji v tom bude pokračovať. Čaká nás posledná Craigova Bondovka, horor Candyman, hudobný Respect a nové série obľúbených seriálov Barry či Miliardy. Na ktorý film alebo seriál sa v máji najviac tešíš ty?


Apríl na HBO Max: Nové filmy aj seriály – dáš prednosť novému Suicide Squad alebo českej kulinárskej šou?


Nie je čas zomrieť – film

James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený odpočinok na Jamajke. Pokoj však netrvá dlho – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter zo CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť zradnejšia, než sa na začiatku zdalo.

Bond sa počas vyšetrovania dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. Prikladáme ti aj link na našu recenziurebríček 30 najlepších filmov roka, do ktorého sa taktiež dostal. No na akú priečku?

Barry III. – seriál

Barry sa zúfalo snaží opustiť svoju násilnícku minulosť a venovať sa svojej novej vášni. Pokúša sa odpútať od sveta nájomných vrážd a plne sa ponoriť do herectva.

Opustiť také prostredie je ale ťažké. Barry síce odstránil mnoho vonkajších faktorov, ktoré ho k násiliu viedli, ale čoskoro zistí, že svoju úlohu tu zohrávajú aj iné sily. Aká vlastne bola vnútorná motivácia stať sa vrahom? V tretej sérii sa Barry a ostatné postavy snažia robiť správne rozhodnutia.

Výbušný kokteil – film

Sam (Karen Gillanová) mala iba 12 rokov, keď ju jej matka Scarlet (Lena Headeyová), elitná vrahyňa, musela opustiť. Sam bola vychovaná neľútostným zločineckým syndikátom, pre ktorý jej mama pracovala. O pätnásť rokov neskôr sa Sam vydáva v matkiných stopách a stáva sa nemilosrdným, efektívnym a lojálnym zabijakom.

Keď sa však riskantná zákazka zvrtne, musí voliť medzi lojalitou k organizácii a ochranou života nevinného osemročného dievčatka Emily (Chloe Colemaanová). Po odmietnutí misie má jedinú šancu na prežitie: znovu sa spojiť so svojou matkou a jej nebezpečnými kolegyňami. Tri generácie žien spoja svoje sily v pomstychtivej vojne proti tým, ktorí by ich mohli pripraviť o všetko.

Mesto patrí nám – seriál

Seriál natočený podľa knihy investigatívneho reportéra denníka Baltimore Sun Justina Fentona zachytáva vzostup a pád skorumpovanej policajnej jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), ktorá mala za úlohu v uliciach Baltimoru zamoreného drogami a kriminalitou vyhľadávať a zabavovať nelegálne držané zbrane.

Predstavitelia zákona však situáciu využili vo svoj prospech. Šesťdielna miniséria z kuchyne tvorcov kultového seriálu The Wire: Špina Baltimoru rozpráva príbeh zločineckého sprisahania a morálneho úpadku amerického mesta, v ktorom sa na úkor skutočnej policajnej práce presadzovala.

Candyman – film

Oscarový Jordan Peele a filmárka Nia DaCosta odkrývajú nový pohľad na krvavú mestskú legendu menom Candyman. Po celé desaťročia bolo chicagské sídlisko Cabrini-Green terorizované strašidelným príbehom o nadprirodzenom zabijakovi s hákom. Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví – tentoraz v galérii moderného umenia.

Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár.

Miliardy VI. – seriál

Konečne sme sa dočkali šiestej série provokatívneho seriálu, v ktorom ide o miliardy. Držitelia Emmy a Zlatého glóbusu Paul Giamatti a Damian Lewis excelujú v dráme o mocenskej politike v newyorskom svete veľkých financií.

Ostrieľaný prokurátor Chuck Rhoades (Giamatti) sa dostane do ostrého stretu s ambicióznym kráľom špekulatívnych investičných fondov Bobbym Axelrodom (Lewis). Obaja využívajú všetku svoju moc, vplyv a taktiku, aby sa navzájom prechytračili. V tomto aktuálnom provokatívnom seriáli ide totiž o miliardy.

Respect – film

Film rozpráva výnimočný príbeh životnej cesty legendárnej hudobnej hviezdy Arethy Franklin. Svoj hlas musela presadiť v neľahkých 60. rokoch minulého storočia, kedy sa Amerika ocitla uprostred búrlivého sociálneho a politického diania. Výber herečky, ktorá ju mala stvárniť vo filme, schválila ešte samotná spevácka legenda.

Okrem držiteľky Oscara Jennifer Hudson (2007, najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe Dreamgirls), sa vo hviezdne obsadenom životopisnom filme predstaví aj držiteľ Oscara Forest Whitaker, speváčka Mary J. Blige či Marlon Wayans.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, HBO Max
Odporúčame