Apríl na HBO Max: Nové filmy aj seriály – dáš prednosť novému Suicide Squad alebo českej kulinárskej šou?

Na HBO Max zavíta Suicide Squad

Na HBO Max zavíta Suicide Squad (Zdroj: Warner Bros.)

#Veľká noc na HBO Max bude naozaj veľká. V apríli medzi premiérami nájdeš ako nové filmy, tak aj seriály. Objaví sa tu Suicide Squad Jamesa Gunna, Reminiscence s Hughom Jackamnom či pokračovanie Králika Petra. Zo seriálovej tvorby sa tešíme na športový Lakers a českú kulinársku šou Spolu & Hladní. Čo sa najviac pozdáva tebe?


HBO GO sa mení na HBO Max: Medzi marcovými novinkami nájdeš Dunu, Batwoman, štvrtý Matrix aj novinku Ridleyho Scotta


Vychovaní vlkmi II. – seriál (1. apríla)

Sci-fi seriál od majstrovského rozprávača a filmového tvorcu Ridleyho Scotta! Dvojica androidov – Otec a Matka – sú svojim tvorcom poverení, aby vychovávali ľudské deti na tajomnej panenskej planéte Kepler 22-b, v mieri a bez náboženstva.

Lenže potom dorazia preživší ľudia, členovia kultu. Keď začne náboženstvo ohrozovať súdržnosť rozrastajúcej sa kolónie ľudí, androidi zistia, že ovládať ľudskú vieru je zradná a náročná úloha.

Lakers: Vzostup dynastie – seriál (4. apríl, každý pondelok nová časť)

Dráma zo športového prostredia sa vracia do osemdesiatych rokov minulého storočia a zachytáva profesijný aj osobný život legendárneho basketbalového tímu Los Angeles Lakers, ktorý sa stal symbolom svojej doby na ihrisku aj mimo neho.

Producentom seriálu, natočeného podľa knižnej predlohy Jeffa Pearlmana s názvom Showtime: Magic, Kareom, Riley a Los Angeles Lakers, je Adam McKay (Boj o moc, Q: V oku búrky). Členmi hereckého obsadenia sú John C. Reilly, Jason Clark, Adrien Brody, Quincy Isaiah, Sally Field, Jason Segel a ďalší.

The Suicide Squad: Samovražedná misia – film (3. apríl)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona.

Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade.

Reminiscence – film (10. apríl)

Keď vypukla vojna, nostalgia sa stala spôsobom života a pre mnohých aj jeho cieľom: nebolo na čo sa tešiť, útek do minulosti, k svojim najbližším a za krásnymi spomienkami, sa javil ako dobrá obrana pred strachom z budúcnosti… Nick Bannister (Hugh Jackman) pomáha svojim klientom odomknúť stratené spomienky.

Jeho život sa však navždy zmení po tom, čo prijme novú klientku Mae (Rebecca Ferguson). Z bežnej práce sa razom stáva nebezpečná posadnutosť a Bannister počas hľadania pravdy o zmiznutí Mae odhaľuje šialené veci. Kam až je človek ochotný zájsť kvôli tým, ktorých miluje? Celovečerný debut spolutvorkyne sci-fi seriálu Westworld Lisy Joy.

Králik Peter na úteku – film (17. apríl)

Obľúbený nespratník Peter sa tentokrát rozhodne utiecť z farmy, pretože si myslí, že svojím správaním všetkým spôsobuje iba problémy. V meste sa dostane do partie zvieracích zlodejov, ktorých novým cieľom sú farmárske trhy a šibal Peter do akcie zatiahne aj zvyšok rodiny a kamarátov. Záťah však nedopadne podľa plánu, a Peter tak za pomoci Thomasa a Bei musí napraviť, čo pokazil.

Sucho – film (24. apríl)

Agent Aaron Falk (Eric Bana) sa po dvadsiatich rokoch vracia do rodného mesta. Má sa zúčastniť na pohrebe dávneho priateľa z detstva Lukea, ktorý údajne zabil svoju ženu a dieťa a potom si vzal život. Zrejme sa stal obeťou šialenstva, ktoré sužovalo miestnych obyvateľov po viac ako desaťročí strašného sucha.

Falk sa rozhodne zdržať, aby prípad vyšetril, jeho návrat však otvorí staré rany a odhalí temné tajomstvá odľahlého mestečka – napríklad nevysvetliteľnú smrť sedemnásťročnej Ellie Deacon. Falk má podozrenie, že spolu obe tragické udalosti nejako súvisia, hoci ich od seba delia tri desiatky rokov. Snaží sa dokázať svoju aj Lukeovu nevinu – a naráža na hradbu predsudkov a nahromadenú zlosť zdeptanej komunity.

Spolu & hladní – seriál (30. apríl)

„Baví ma užívať si ten úžasný mix pamiatok, prírody a zážitkov a objavovať kulinárske zázraky v tých najzapadnutejších miestach našej krásnej krajiny. Veľké veci v gastre sa totiž dejú aj v malých dedinách,“ hovorí 41-ročný Lukáš Hejlík, #1 foodie influencer v Čechách. A na víkendové výlety s týmto mixom pravidelne berie aj svoju štrnásťročnú dcéru Kláru, teenage scenáristku a milovníčku manga.

Na spoločných cestách rovnomerne delia čas medzi gastro zážitky, kultúru a pobyt na čerstvom vzduchu a nemenej poctivo, aj keď niekedy namáhavo, hľadajú cestu jeden k druhému: dvanásť rokov totiž žijú oddelene a trávia spolu dva predĺžené víkendy mesačne. Aj napriek tolerancii na oboch stranách sa nevyhnú občasnému – alebo vlastne celkom pravidelnému – haštereniu


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, HBO Max
Odporúčame