Aprílové novinky na HBO Max: Vražedná miniséria, český filmový hit aj šialená jazda s Bradom Pittom

Seriál Love & Death

Seriál Love & Death (Zdroj: HBO)

#Veľká noc na HBO Max síce nebude mať nič spoločné s tradíciami, no za tu bude nabitá hneď niekoľkými novými filmami a seriálmi. Predstaví sa Brad Pitt, Elizabeth Olsen, Idris Elba a mnohý ďalší. Na ktorý z filmoch alebo seriálov sa najviac tešíš?

Love & Death – miniséria

Táto strhujúca dráma, ktorej scenár napísal David E. Kelley a režírovala Lesli Linka Glatter, rozpráva skutočný príbeh Candy a Pata Montgomeryovcov a Betty a Allana Goreovcov – dvoch párov, ktoré chodia do kostola a užívajú si život v texaskom malomeste… kým niekoho mimomanželský pomer neprinúti vziať do ruky sekeru.

Z seriáli si zahrali hollywoodski herci Elizabeth Olsen, Jesse Plemons, Lily Rabe a Patrick Fugit. Sedemdielny seriál debutuje tromi časťami vo štvrtok 27. apríla, nasledovať bude jedna časť týždenne až do 25. mája.

Bullet Train – film

Bullet Train je šialený, zábavný a akčný thriller od režiséra snímky Deadpool 2, Davida Leitcha. Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život.

Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. Našu recenziu na film si môžeš prečítať na webe.

Barry IV. – seriál

Aj štvrtá séria populárneho, deviatimi cenami Emmy ovenčeného seriálu Barry, na ktorého scenári sa podieľal Bill Hader s Alecom Bergom, sa točí okolo bývalého mariňáka, teraz podradného nájomného vraha.

Osamelý zabijak, nespokojný so svojím životom, sa vyberie do Los Angeles, kde má spáchať ďalšiu vraždu. Nakoniec však nachádza útočisko v skupine talentov losangelskej divadelnej scény. V novej sérii sa Barry zúfalo snaží opustiť svoju násilnícku minulosť, vymaniť sa zo sveta nájomných vrahov a venovať sa novej vášni. Spáliť za sebou mosty ale nie je hračka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nahliadni s nami do zákulisia seriálu The Last of Us: 7 doteraz neodhalených skutočností prezradil spolutvorca

Trajekt Estonia – dokument

Dňa 28. septembra 1994 došlo na Baltskom mori k tragédii, keď sa na ceste z Tallinnu do Štokholmu potopil osobný trajekt MS Estonia. Pri najkatastrofickejšom stroskotaní lode v povojnovej Európe prišlo o život 852 ľudí. Príbuzní a pozostalí sa už takmer dvadsaťšesť rokov snažia nájsť odpovede na otázku, čo sa počas osudnej septembrovej noci skutočne stalo.

V tomto pôsobivom dokumentárnom seriáli pomáhajú nové zábery a exkluzívne rozhovory preskúmať podrobnosti desivej udalosti a odhaliť, čo ju mohlo spôsobiť.

Arvéd – film

Film Arvéd rozpráva o tom, ako ďaleko sme schopní zájsť, aby sme dosiahli svoje ciele. Jiří Arvéd Smíchovský bol ochotný ísť až na hranice samotného pekla. Život a smrť Jiřího Arvéda Smíchovského sú stále zahalené mnohými tajomstvami. Počas vojny ako nacistický konfident zachránil Štěpána Plačka z koncentračného tábora.

Po vojne sa ich úlohy obrátia. Plaček splatí svoj dlh a zariadi, že ho súd za kolaboráciu s nacistami neodsúdi na smrť, ale len na doživotie. Tým sa však ich vzájomná služba nekončí. Plaček ako vyšetrovateľ Štátnej bezpečnosti využíva Arvéda na vlastné účely, aby usvedčil nepohodlné osoby.

House Party – film

Dvojica upratovačov zistí, že majú vyčistiť sídlo basketbalovej superstar LeBrona Jamesa, ktorý je v zámorí. Rozhodnú sa u neho preto usporiadať divoký večierok. Ten sa im však totálne vymkne z rúk a oni sa ocitnú vo víre búrlivej noci, na ktorú nikdy nezabudnú.

Táto černošská crazy komédia (remake jedného zabudnutého kúsku z deväťdesiatok, mimochodom) je plná gagov, ktoré možno nepochopíte, ale s veľkou pravdepodobnosťou sa im aj tak budete smiať.

Tritisíc rokov túžby – film

Osamelá intelektuálka, doktorka Alithea Binnie, má striktne racionálny prístup k životu. Na jednej zo svojich ciest po svete však zažije niečo, čo kompletne prevráti jej svet hore nohami. Na trhu v Istanbule si kúpi starožitný suvenír, z ktorého ako v rozprávke nechcene vypustí džina. Ten jej ponúkne splniť tri želania výmenou za svoju slobodu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Najväčší nárast sledovanosti v druhom týždni urýchlil rozhodnutie: Druhá séria The Last of Us bude pokračovať!

Neodolateľná ponuka má však háčik. Doktorka sa vyzná v mytológii a veľmi dobre vie, že s džinom sa neradno zahrávať bez následkov, keďže takto splnené priania sa väčšinou napokon obrátia proti tomu, kto si ich želal. Na webe nájdeš aj našu recenziu.

Zavolajte Jane – film

Píšu sa neskoré šesťdesiate roky a Joy, tehotná žena v domácnosti zistí, že svoj možný pôrod prežije tak asi z päťdesiatich percent. Potrat je nelegálny a „komisia“ s jej „doktorom“ jej ho odmietnu vykonať. Dostane sa však ku skupinke žien vedenej nebojácnou Virgíniou. Tie pomáhajú k potratom obetiam znásilnenia, a to vrátane mladých dievčat, chorých žien a všeobecne žien v núdzi.

Tá služba sa volá „Call Jane“ – a čoskoro sa takou Jane stojacou mimo zákon stane aj naša hrdinka. Vzhľadom na to, čo sa v niektorých štátoch okolo potratovej legislatívy deje, je námet snímky nadčasový.

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame