Nahliadni s nami do zákulisia seriálu The Last of Us: 7 doteraz neodhalených skutočností prezradil spolutvorca

Zničené mesto v seriáli The Last of Us

Dej mapuje udalosti po vypuknutí pandémie (Zdroj: HBO)

#Seriál The Last of Us sa po niekoľkých odvysielaných epizódach stal doslova nečakaným hitom na HBO Max. Láme rekordy, fanúšikovia neustále zaplavujú sociálne siete novými postrehmi a nenechajú si ujsť žiadne novinky. Ak tiež patríš ku skupine nadšencov, nahliadni s nami do zákulisia natáčania.

Odpovede priamo od odborníka The Last of Us

Neil Druckmann je autor, režisér a spolutvorca tejto série. A kto iný by vedel povedať viac, ako samotný špecialista na The Last of Us? Neila vyspovedal portál BuzzFeed a prezradil viacero zaujímavostí.

1. Herec Pedro Pascal (jedna z hlavných postáv) do jedného dňa od zaslania scenára súhlasil s tým, že bude hrať Joela. Po rozhovore s Neilom cez Zoom, bola voľba jasná. Neil priznal, že najskôr bol Pedro jednou z možností, koho obsadiť. Ľahkosť, charizma a ľudskosť, s akou po malých kúskoch odkrýva svoj príbeh, sú naozaj presvedčivé.

2. Neil sledoval viac ako 100 konkurzov na hlavnú úlohu Ellie. Potrebovali 14 – ročnú herečku, ešte dieťa, ktorá ale dokáže hrať ako dospelá. Potom, ako videl Bellu Ramsey však povedal: „Nemal som pocit, že by som sledoval niekoho, kto sa správa ako Ellie. Pozeral som Ellie.“

3. Tvorcovia seriálu vytvorili vedecky prijateľnejšie dianie, na rozdiel od toho, ktoré bolo prezentované vo videohre. Vďaka hlbšiemu ponoru do vysvetlení, napríklad prečo sa infekcia šírila, boli schopní rozviesť a vysvetliť viaceré akcie. Vo videohre sú len naznačené, ale s pomocou výskumu dosiahli v seriáli vierohodnejšie a vedeckejšie vysvetlenia, akou bol aj pokus vytlačiť infekciu bombardovaním karanténnej zóny.

4. Na trénovanie komparzistov vytvorili takzvaný pohybový bootcamp, aby sa herci naučili pohybovať ako nakazení. Tvorcovia im pripravili kompletný protetický make-up a možnosť natrénovať pohyb infikovaných.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny seriál The Last of Us baví fanúšikov stále viac: Scéna so žabou a klavírom sa stala virálnou

5. Neil považoval vzťah Joela a Tess za romantický a pokúsil sa ho ukázať priamočiarejšie, na rozdiel od videohry. „Sú to dvaja veľmi, veľmi, veľmi zlomení ľudia, ktorí zažili traumu a spáchali strašné násilné činy. Myslím, že jeden v druhom môžu nájsť útechu, aspoň tam, kde sa práve nachádzajú“, povedal Neil.

6. Rozhovory o druhej sérii seriálu už prebehli. Pokračovaniu nič nebráni, HBO si objednalo druhú sériu, ale zatiaľ nie je oficiálny dátum. Odozva, recenzie a fanúšikovia sú neuveriteľné a ak to bude pokračovať naďalej, Neil a celý tím je otvorený k vytvoreniu ďalších príbehov.

7. Neil na projekte The Last of Us pracoval viac ako desať rokov. Ako povedal: „Moji rodičia konečne zažijú The Last of Us…tak trochu vedeli, o čom to je, ale teraz naozaj vedia, o čom to je.“


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame