HBO v auguste prichádza s novinkami, ktoré musíš vidieť: Priprav sa na Stranger Things pre dospelých aj desivú sektársku kolóniu

Záber z traileru pre seriál Lovecraftova krajina

Lovecraftova krajina. Zdroj: HBO

#August je tu, čo znamená, že leto sa pomaly ale isto blíži ku svojmu koncu. Buď si sa tento rok zaradil medzi tých, ktorí sa nebáli nákazy koronavírusom a vybrali sa k moru, alebo si sa stal domácim cestovateľom a obľubuješ jednodňové výlety. Práve, ak patríš do tej druhej skupiny, tak si určite nájdeš čas na nálož filmových a seriálových noviniek. HBO si ich totiž pripravilo až až.


Máš pocit, že si obklopený idiotmi? Vtipná príručka zmení tvoj pohľad na vec


Súkromná vojna (30. august) – film

Vo svete, kde sú novinári terčom útoku, je Mária Colvinová jednou z najuznávanejších vojnových reportériek našej doby. Vďaka svojej nebojácnej a vzdorujúcej povahe sa vrhá do predných línií konfliktov po celom svete, aby dala hlas prehliadaným členom spoločnosti, zatiaľ čo neustále balansuje na tenkej hranici medzi statočnosťou a šialenstvom. Od tej doby, čo bola na Srí Lanke zasiahnutá granátom, nosí charakteristickú pásku cez oko.

Colvinová obetuje svoje milostné vzťahy a jej osobný život sa postupom času rozpadá, lebo si všetky hrôzy, ktoré za svoju kariéru videla, začnú vyberať svoju daň. Napriek tomu nepoľavuje vo svojom poslaní ukázať skutočnú cenu vojny a spoločne s fotografom Paulom Conroyom (Jamie Dornan) sa vydáva na doteraz najnebezpečnejšiu misiu.

Lovecraftova krajina (17. august) – seriál

Lovecraftova krajina, nový dramatický seriál z produkcie HBO, je inšpirovaný rovnomenným románom spisovateľa Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticus Freemana (Jonathan Majors), ktorý sa v päťdesiatych rokoch minulého storočia vydáva spolu s kamarátkou Letitiou (Jurnee Smollett-Bellová) a strýkom Georgom (Courtney B. Vance) pátrať po zmiznutom otcovi (Michael Kenneth Williams) naprieč Spojenými štátmi, kde platia zákony Jima Crowa.

RECENZIA Palm Springs ašpiruje na najlepšiu komédiu tohto roka: Tento film si jednoducho zamiluješ!

Tak začína boj o prežitie, v rámci ktorého sú nútení čeliť všedným hrôzam bielej Ameriky, ale aj škodoradostným duchom, ako vystrihnutým zo stránok tajuplných príbehov H.P. Lovecrafta. Seriál už teraz označujú ako Stranger Things pre dospelých, takže sa podľa všetkého máme rozhodne na čo tešiť.

Nesmrteľný (30. august) – film

Snímka Nesmrteľný vychádza z talianskeho kriminálneho seriálu Gomora. Potom, čo je Ciro zastrelený svojím jediným skutočným priateľom Gennym do hrude, ponára sa do temných vôd Neapolského zálivu. Čím hlbšie klesá, tým viac spomienok vypláva na povrch. Chladné objatie vody prerážajú tlmené zvuky – sú to výkriky paniky. Je rok 1980. Následkom ničivého zemetrasenia sa budovy rútia k zemi. Spoza sutiny sa napriek tomu ozýva plač práve narodeného dieťaťa. Nie je to nikto iný ako Ciro di Marzio.

Od tohto dňa je považovaný za nesmrteľného. O mnoho rokov neskôr Ciro prežije aj tento osudný výstrel. To, čo o ňom hovoria, je zjavne pravda – nikto a nič nemôže zabiť nesmrteľného. Od chvíle, kedy sa stal sirotou, až po svoj súčasný exil, od svojich prvých drobných krádeží, až po otvorenú vojnu s gangmi – Ciro odvážne čelí všetkému, čo mu prichádza do cesty – vo svete, kde je nesmrteľnosť len ďalšou formou prekliatia.

Kolónia Dignidad (14. august) – seriál

Desivý thriller inšpirovaný skutočnými udalosťami odohrávajúci sa v nemeckej sektárskej kolónii v Čile. Tajomný nemecký kult, ktorý založil bývalý nacistický vojak Paul Schaefer v kľudnom čilskom mestečku, za sebou zanechal niekoľko desiatok rokov dlhú históriu mučenia, zneužívania detí a vrážd. Tieto zverstvá sa odohrávali za múrmi rozľahlého areálu tajnej usadlosti počas diktátorského režimu generála Pinocheta, ktorý držal nad kolóniou ochrannú ruku.

Akcia, skvelý príbeh a hollywoodske hviezdy: Do kín prichádza novinka Ava: Bez súcitu

Teraz, keď sa k moci dostala nová vláda, je Čile konečne pripravené skoncovať s násilným odkazom sekty. Mladý štátny prokurátor Leo Ramírez má za úlohu postaviť jej nepolapiteľného vodcu Paula Schaefera pred súd. Leo má však s kolóniou vlastnú tajnú skúsenosť. Pred dvadsiatimi rokmi tu za záhadných okolností zomrel jeho mladší brat Pedro. Sám Schaefer následne zaplatil Leovi vzdelanie v Nemecku výmenou za jeho mlčanlivosť. Dostupná je celá séria seriálu.

Deti šoubiznisu (6. augusta) – dokument

Niekdajší detský herec Alex Winter (začínal na Broadwayi, poznáme ho napríklad z kultového filmu Bill & Ted s Keanu Reevesom) natočil dokumentárny film o raketových úspechoch a pádoch v rámci osudov detí pôsobiacich v šoubiznise.

Rozhovory a ponorenia sa do životov a kariér niekdajších školákov, ktorí odmalička žiarili na striebornom plátne alebo na televíznych obrazovkách v šere obývačiek. Prejdeme dejiny kinematografie na prípadoch najznámejších detských hercov od zlatého veku Hollywoodu po dnešné dni.

To však samozrejme ani zďaleka nie je všetko. Vychutnať si môžeš aj Star Wars maratón, ktorý vyvrcholí premiérou poslednej časti s podtitulom Vzostup Skywalkera. K tomu sa pridá premiéra americkej novinky Artemis Fowl, tretej časti hororu Annabelle či tretieho pokračovania Jumanji. A nechýba ani Bloodshot či animovaná snímka Ďaleko či najnovšia Rodina Addamsovcov. Čo si vyberieš ty?

Zdroj: hashtag.sk, HBO, Tlačová správa
Odporúčame