HBO prinesie ďalšiu pecku: Päťdielna dráma Medvedín prinesie nielen športového ducha, ale aj šokujúci konflikt

Záber zo seriálu Medvedín

HBO uvedie švédsku drámu Medvedín (Zdroj: HBO/Niklas Maupoix)

#Päťdielny Medvedín rozpráva o nádeji, ktorá spája malú komunitu, o tajomstve, ktoré ju zas rozdelí, o odvahe jednotlivca postaviť sa skupine a dôsledkoch výchovy našich synov. Mestečko Medvedín síce neustále pomaly ustupuje stromom, ktoré ho obklopujú a ich rozpínajúcim sa koreňom, vyzerá to, že nič väčšieho sa tam nestane.

HBO vytasilo na jún množstvo zaujímavých filmov a seriálov: Stihneš si pozrieť všetky horúce novinky?

Ale keď jeho juniorský hokejový tím postúpi do národného semifinále, miestni ležia pri nohách chlapcov, ktorých majú za svojich hrdinov. Tí vedia, že nesmú okolie sklamať a táto ich nečakane nadobudnutá zodpovednosť sa stane katalyzátorom násilného činu, po ktorom zostane jedna traumatizovaná dievčina a mesto v úplnom šoku a konflikte.

HBO uvedie švédsku drámu Medvedín (Zdroj: HBO/Niklas Maupoix)

Podľa úspešného bestselleru

Päťdielna dráma vznikla podľa rovnomenného bestselleru, ktorého autorom je svetovo preslávený švédsky autor Fredrik Backman (Muž menom Ove). Kniha vyšla aj v slovenskom preklade. Režisérom  je Peter Gronlund (Goliáš, Česť medzi zlodejmi), autormi scenára sú na cenu Emmy nominovaný Anders Weidemann (30 Degrees in February), Antonia Pyk a Linn Gottfridsson. Seriál vznikol v produkcii Filmlance (súčasť Endemol Shine Group).

Medvedín sa začal natáčať na začiatku roku 2019 na zasneženom a mrazivom severe Švédska. Konkrétnymi lokáciami boli Gallivare, Overtornea, Haparanda, Kalix, Malmberget a Kiruna. V hlavných úlohách sa predstavia Ulf Stenberg, Aliette Opheim, Tobias Zilliacus, Miriam Benth a Oliver Dufaker.

HBO uvedie švédsku drámu Medvedín (Zdroj: HBO/Niklas Maupoix)

Mladé talenty

Juniorský hokejový tím Medvedín hrajú debutujúci mladí herci, ktorí museli vedieť korčuľovať: Otto Fahlgren, Alfons Nordberg, Erik Lundqvist, Rasmus Karlsson a Najdat Rustom.

V ďalších úlohách sa predstavia Jacob Nordenson, Charlotta Jonsson, Sanna Niemi, Lukas Wetterberg, Frida Sandberg, Mikael Odhag, Anna Azcárate, Tomas Bergström, Einar Bredefeldt a Gustav Lindh. Čo hovoríš na trailer?

Prečítaj si knižnú predlohu nového seriálu od HBO: Pútavý príbeh zhltneš na posedenie!

Zdroj: Tlačová správa, HBO
Odporúčame